Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

Piotrek1975    318

Dzięki panowie. Byłem w dwóch sklepach i jeszcze nie ma lumaxa w sprzedaży więc pozostaje czekać. Mam nadzieję że w ogóle będzie w sprzedaży.

marb80    2

Lumax 5 litrów za 309 zł

Co sadzicie o TROPHY i tak mysle ze bede pryskał jeszcze po wschodowo na niedobitki chwastów i jednoliscienne.

Piotrek1975    318

Ja też kupiłem guardiana complete mix ale w 5 l bo w większych nie było a za 5 l zapłaciłem 240 zł. Myśle że się sprawdzi bo będe pryskał nim pierwszy rok.

bialy2005    193

trophy to jest to samo co zwykły guardian. natomiast guardian completmix jest bardzo dobrym srodkiem u mnie spisuje sie rewelka od kilku lat pola czyste. Chyba ze gdzies przy miedzy perzu sie troche znajdzie :) co do cen to ja kupiłęm po 209zł 5l a w 20l niecałe 800zł.

Edytowano przez bialy2005

Ja mam taki problem:

pole jest strasznie zaperzone, jutro ma być siana kukurydza. Zastanawiam się czy nie można by było po siewie kukurydzy popryskać Roundup-em? Próbował ktoś? Glifosat działa na zielone części rośliny, więc teoretycznie nie powinien kukurydzy zaszkodzić. Próbował ktoś tak robić?

Później dałabym Mustanga z Titusem, ale teraz koniecznie trzeba coś z tym perzem zrobić.

Druga opcja to może oczekać do 3 lub 4 liścia kukurydzy i dać górną dawkę Hectora Maxa (440 g) ? Ale czy da sobie radę z tym strasznie zaperzonym polem? Niby ma on w składzie substancję z Titusa...

emo87    5

Witam

Zasiałem kukurydzę 5 dni temu i jedna odmiana juz kiełkuje czy mogę ją dziś opryskać Guardian Complete Mix? wczesniej nie mogłem bo wiał wiatr i byla ulewa ze nie dało wjechac w pole..... Z góry dzieki za szybka odp.....

emo87    5

Ja w sobotę siałem.... ale zaraz będzie pryskana bo dzwoniłem do Monsanto na infolinie herbicydowa spytał sie na jaką głębokość byla siana a ja ze na okołó 4 cm to powiedział mi ze jak kiełkuje i nie wschodzi to można pryskać. Tylko kazał poczekać do wieczora ale zawsze pryskam z rosa doglebowe.....

miecho027    0

My wczoraj zakupiliśmy Nikosh 040 sc, w dobrej cenie. Na 1 ha wyszło jakieś niecałe 100 zł. Zobaczymy jak zadziała. Miał ktoś do czynienia z tym herbicydem?

milanreal1    290

Ja szczerze mówiąc czekam. Gleba popiół,na słońcu koło 40 stopni więc czekam na deszcz.

atomik    145

nie ma sensu stosować oprysku herbicdem w taką pogodę jak napisał kolega wyżej szkoda pieniędzy

Gorzupiak    0

Kukurydza dziś szpilkuje. Pare dni i bedzie miala 3 liscie, mimo to czekamy z opryskiem Lumaxem, ponieważ, jak to ktoś już wspomniał, na polu popiół.

Piotrek1975    318

Panowie mam mały problem , opryskałem qq guardianem po siewie ale na kawałku pola na dołku około 30 arów pojawił się perz i muszę to opryskać jeszcze raz . Cz znacie jakiś środek żeby zwalczył perz? wiem że majster spali ale jego musiał bym kupić na 1 ha bo w mniejszych ilościach go nie ma a na ha jest drogo zwłaszcza że już pryskałem na reszę zielska.

Macie może jakiś pomysł czym te 30 arów spryskać??

milanreal1    290

Dokładnie tak jak poprzednik mówi. Roundup lub jego zamiennik i masz spokój jeżeli kukurydza nie jest w fazie wschodów..

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>