Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Murphys    4

A jaką teraz dawałeś dawke Elumisa? Standardowy 1l? Może przy 1,5l poszedłby ale to troche droższa zabawa. Sam Gold w paku ma po prostu hamować ponowne wschodzenie chwastow.

Ja pryskalem elumisem w 2014r. Dawalem wtedy pelna dawke i wszystko poszlo i czysciutko wtedy jeszcze tego paku nie bylo

kali828    15

ja stasuje maister w dawce 1 litra na hektar i 200 litrów wody 2 rok tak działam i jest ok

Bartek72511    41

A moze to efekt żerowania skrzypionki?

Nic niby nie widać. Kukurydza normalna, zielona, tylko po prostu mniejsza.

A ile ten Elumis forte pack wychodzi cenowo? bo wszyscy tylko że drogo i drogo, a konkretniej to koło jakiej stawki ? 200 zł na ha starczy czy nie ?

Wiadomość z agroFakt.pl

Murphys    4

Nic niby nie widać. Kukurydza normalna, zielona, tylko po prostu mniejsza.

A ile ten Elumis forte pack wychodzi cenowo? bo wszyscy tylko że drogo i drogo, a konkretniej to koło jakiej stawki ? 200 zł na ha starczy czy nie ?

Bartek ja mam dwa kawalki obok siebie 1.40ha i 1ha (na tym pierwszym mialem w tamtym roku kukurydze a na drugim pszenice). Tam gdzie byla kukurydza to w tym roku qq tam jest wyzsza o 50cm, a po pszenicy wiele nizsza, to samo nawozenie, ta sama odmiana i w ten sam dzien siane. Te po qq raz mikroelementami pryskalem a po pszenicy 2 razy. 

A cena elumisa w packu to 1030-1100zl na 5ha wiec lekko ponad 200zl/ha. A jesli chcesz dac samego Elumisu w gornej dawce to juz grubo ponad 200 wychodzi.

Robroy    5

Tak, coś koło tego wychodzi. Jak dla mnie jeszcze nie ma tragedii skoro i bardzo dobrze działa i nie przyhamowuje qq...

JozB    23

Maister też wychodzi ponad 200 zł przy pełnej dawce. Zależy kto ile sieje, bo przy powiedzmy 30 ha różnica pomiędzy herbicydami za 220 zł a 120 zł jest już lekko widoczna, aczkolwiek jak się sieje tyle qq i nie chce się nerwów tracić, to warto dopłacić. U nas wzrost qq warunkowany przede wszystkim terminem siewu. Najlepsze są te siane 5 maja i nie za głęboko. Część farmerów przesiewała w tym roku z tego powodu

mk9422    113

Czy oprysk na ploniarkę mogę pomieszać z odżywką? I czy faza liścia przy tym oprysku ma jakieś znaczenie (np. nie zaleca się powyżej któregoś liścia)?

Mi powiedziano żeby lepiej nie mieszać razem. A faza liścia chyba nie ma znacznego znaczenia, bynajmniej nic mi doradca nie mówił o tym. Jeśli się mylę to niech ktoś poprawi

solek01    30

Bartek ja mam dwa kawalki obok siebie 1.40ha i 1ha (na tym pierwszym mialem w tamtym roku kukurydze a na drugim pszenice). Tam gdzie byla kukurydza to w tym roku qq tam jest wyzsza o 50cm, a po pszenicy wiele nizsza, to samo nawozenie, ta sama odmiana i w ten sam dzien siane. Te po qq raz mikroelementami pryskalem a po pszenicy 2 razy. 

A cena elumisa w packu to 1030-1100zl na 5ha wiec lekko ponad 200zl/ha. A jesli chcesz dac samego Elumisu w gornej dawce to juz grubo ponad 200 wychodzi.

a może PH różne? ja mam na swoim ph 5,5 a dalej mam pole od sąsiadki z ph około 4,5 i różnica w wysokości roślin jest widoczna gołym okiem. Wszystkie zabiegi i nawożenie takie samo. także koniecznie muszę myśleć o wapnie.

Rozsiewa ktoś motylem wapno sypkie? 

Murphys    4

a może PH różne? ja mam na swoim ph 5,5 a dalej mam pole od sąsiadki z ph około 4,5 i różnica w wysokości roślin jest widoczna gołym okiem. Wszystkie zabiegi i nawożenie takie samo. także koniecznie muszę myśleć o wapnie.

Rozsiewa ktoś motylem wapno sypkie? 

Wlasnie pH nie badane, w 2014r jesienia na ten hektar wysialem z ojcem calego TIRa wapna buraczanego z cukrowni. A na ten 1.40ha nie pamietam kiedy bylo dawane,bo gospodarze drugi rok, ale na pewno przez 10 lat nie bylo tam wapna i qq lepsza.

pedro2    350

Qq po qq w drugim roku zawsze będzie lepsza

Terry24    17

zeagran nie przypala.... a to dobre

przy tej dawce co napisalem tj 1l na ha nie ma szans  przypalic (czytaj ze zrozumieniem)

Thomas2135    1225

Ta po pszenicy może odczuwać fitotoksyczność po tych wszystkich zabiegach.
Kiedyś pryskałem zeagranem w zbyt późnej fazie to popalił strasznie kukurydzę przy dawce 1,6 l. Rok temu zastosowałem 1,4 L.w odpowiedniej fazie i przypaleń nie było.

pedro2    350

U mnie w drugim roku lepsza więc zawsze sieje po 2 lata. Nie wiem dlaczego nie spekuluje.

Murphys    4

To byc moze zadne opryski z innych upraw nie szkoda jej, albo korzen penetruje lepiej glebe i poprawia strukture?

pedro2    350

Na kiszonke. Nie wiem może w pierwszym roku z przedplonu coś nie pasuje bo często po ziemniakach jest, ale i po zbożu to samo. Powszechna opinia taka panuje i ludzie u nas przynajmniej po 2 lata po sobie sieją

bialy2005    193

U nas tez taka opinia jest w rejonie ze w 2 roku kuku zawsze lepsza. JA mysle ze to raczej kwestia nawozenia. Je4sli ktos pod zboża mocno nie sypie NPK i obornika nie daje a pónij obornik i NPK odpowiednio da po kuku to czesc jest dostepna dopiero w 2 roku i w efekcie w drugim roku jest ładnijsza. Ja zazwyczaj sieje tylko rok kuku jako płodozmian rzadko kiedy 2 lata. ale przyznam ze kiedys miałem działke 8 lat kuku :) 

Murphys    4

Mozliwe bo ja pod pszenice po burakach nigdy nie sypalem NPK. Teraz odszedlem od burakow to po kukurydzy trzeba te 250kg/ha polifoski bedzie rzucic przed siewem pszenic.

kr9292    71

Wydaje mi sie ze biały ma rację. Ktoś nie sypie zbyt wiele nawozów a pod qq da dwa razy pod rzad obornik i jest lepsza.

PS. Ja na niektórych działkach sieję już kilkanaście lat i jest super. Oczywiście co roku obornik. Co ciekawe ph praktycznie się nie zmienia. Może to dlatego, że w oborniku też jakieś wapno jest. Trudno mi to wyjaśnić.

Thomas2135    1225
Napisano (edytowany)

A my posialiśmy pierwszy raz chyba 16 lat temu i jest do tej pory z tym, że były 3 lata przerwy.
Obornik zawiera i to dość sporo wapnia. Najwięcej jest w owczym oborniku.

Edytowano przez Thomas2135

Eliot    16

Ja sieje po 3-5 lat na jednym kawałku.obornik dostępny jest w najwyższej dawce po 2-3 latach to samo tyczy się wapna zwykłego.kukurydza może być uprawiana nawet 100lat na jednej działce.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>