Skocz do zawartości

Polecane posty

danielhaker    803

Co polecicie na chwastnicę i komosę w fazie kukurydzy 9 liści? Wiem że chyba żaden środek nie ma już rejestracji w tej fazie kukurydzy ale w sklepach polecają mi Nixon 80g + Cornmax 1l, ew. nixon+ Mocarz.
Jest jeszcze Hector Max
Ewentualnie elumis?
nie mogę edytować posta z aplikacji

danielhaker    803

Sprzedawca dzwonił przy mnie do jakiegoś ich doradcy i tamten polecił Cornmax z rimelem zamiast nixona, tak też kupiłem.
Miałem nadzieję że chwastnica zostanie przy ziemi bo po skiełkowaniu przez długi czas miała kilka centymetrów i nie rosła, widać było po roślinach że coś ją hamuje. W ostatnich dniach jednak ruszyła z kopyta i goni kukurydzę
Najważniejsze aby kukurydzy nie zaszkodziło w tej fazie
Poprawka po Lumaxie

Wiadomość z agroFakt.pl

Murphys    4

Jaki oprysk polecacie na oset bo adengo przepuscilo?

Chyba Elumis zalezy jaka faza rozwojowa jest Pantani tez ale na etykiecie nic nie pisze czy zwalcza ostrozen czy nie, teoretycznie ta sama substancja co w elumisie z tym ze elumis ma jeszcze mezotrion w skladzie.

milanreal1    290

Jaki oprysk polecacie na oset bo adengo przepuscilo?

Przy dużym problemie z ostrożeniem najlepszy jest lontrel, ale strasznie kręci kukurydzę, dlatego lepiej go dać opryskiwaczem plecakowym w wybranych miejscach.

solek01    30

Tak się zastanawi że jest zaprawa do  bulw ziemniaka przeciw stonce, to jakby podziałała przeciw omacnicy w kukurydzy, albo czy nie mogą wymyślić takiej zaprawy dedykowanej do kuku?

Albo czy zaprawy neonikotydowe nie nadałyby sie do tego celu?

Troker1979    13

Witam

Lumax i nikosh przepuściły ten chwast. Co to jest i czy jest groźny dla kukurydzy?

post-160746-0-56123500-1497966685_thumb.jpg

Murphys    4

U mnie tego Maister nawet nie wzial, miedzy rowkami ide dzis glifosatem prysnac plecakowym.

pawel9898    100

Witam wszystkich, Panowie co sądzicie o środku Innovate 240 SC ? Czy można go jeszcze zastosować? Czy nie zatrzyma on wzrostu kukurydzy ? Jeżeli ktoś miał z nim doczynienie to niech napisze :) pozdrawiam

Troker1979    13

U mnie tego Maister nawet nie wzial, miedzy rowkami ide dzis glifosatem prysnac plecakowym.

U mnie na 2 ha kukurydzy sporo tego. Poza tym chwastem raczej czysto. Nie wiem co to jest i czy to duże rośnie? Bo już kwitnie i liczę że już nie będzie znacznie rosło. Jak to uciążliwy chwast to może też bym przeleciał plecakowym między rządkami glifosatem. Ile dajesz glifosatu na 10l? Jak trochę skapnie na łodygi kukurydzy(wiaterek, niedokładność) to je spali?

To może jakiś przetacznik?

Murphys    4

Ja daje 250ml na opryskiwacz 12 litrowy. Jak pryskam to mam taki ochroniacz plastikowy to nie poleci mi dalej i pryskam miedzy rzadkami. Tak samo ostroznie gdzie widzialem to polewalem je zeby padly ;) 

pedro2    342

Jprdl Wy tak na serio popylacie z ręcznym po polu? Śmiechem by mnie chyba we wsi zabili

20CBR12    48

Jprdl Wy tak na serio popylacie z ręcznym po polu? Śmiechem by mnie chyba we wsi zabili

Ja zrobiłem na jednej działce omijaka na dwie rajki tak ze 20m to teściową z haczka wysłałem he he..

ChiquitaB    48

Mi jak maister w zeszlym roku oset miejscami przepuscil to wygracowalem bo to bylo najlepsze rozwiazanie. Najgorzej jak chwast blisko qq to wtedy qq sobie nie radzi ale jak w miedzyrzedziu to wtedy bynajmniej qq zawsze dawala sobie rade.

Murphys    4

Lepiej zostawic chwasta? Dobry gospodarz poszedlby i z motyka a plus z opryskiwaczem ze niszczysz chwasta i masz spokoj, nie widze w tym nic smiesznego wrecz przeciwnie ;)

lambogrand    26

ja kilka lat temu przeszedlem 6,5 ha plecakowym razem z ojcem zrobilismy w 2 dni jako poprawka w kuku do pasa siegala mustangiem prysnolem na komose i rdest powojowy i zebralem 90 ton z tego kawalka gdyby nie te 2 dni meczarni to niewiem co by bylo

Murphys    4

ja kilka lat temu przeszedlem 6,5 ha plecakowym razem z ojcem zrobilismy w 2 dni jako poprawka w kuku do pasa siegala mustangiem prysnolem na komose i rdest powojowy i zebralem 90 ton z tego kawalka gdyby nie te 2 dni meczarni to niewiem co by bylo

Dokladnie ;) 3 lata temu, 3ha rzucalem saletre miedzy rzadki recznie zeby nie popalic qq bo rozsiewacza zamiast 300kg mocznika wysial nam 150. 

pedro2    342

Czyli jestem zły gosp i leser bo na wtórne zachwaszczenie pryskałem normalnie opryskiwaczem... w qq z tego co piszecie można leciec do 10 liścia, jeśli ktoś oglądał się ze może samo zginie to..... szkoda 60zł dołożyć do ha. A druga sprawa ręcznym jaką dawkę właduje jeszcze sami mówicie, ze na wredne chwasty lejecie na grubo przecież to wsystko się odkłada w glebie, na drugi rok inna uprawa przechoruje.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się