Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ChiquitaB    48

Jak bylica wieksza to malo co ja wezmie bo skubana zrobi sie na pol zolta i odbije a rosnie szybciej niz ostrozen bodajze

pedro2    341

Dobrze ze napisałeś wszystko, wszystko łącznie z qq.

Wiadomość z agroFakt.pl

Thomas2135    1188

W tym roku szczególnie. W okolicy też każdy kto nim pozyskał narzeka. Moja po 2 tyg postoju coś zaczyna ruszać. Dziwny przypadek tym roku, bo rok czy dwa lata temu Maister był łagodniejszy dla kukurydzy.

witejus    111

u mnie w okolicy dużo kuku pryskane maistrem , u mnie 1,5l/ha i nie ma żadnych negatywnych skutków

mk9422    96

W tym roku szczególnie. W okolicy też każdy kto nim pozyskał narzeka. Moja po 2 tyg postoju coś zaczyna ruszać. Dziwny przypadek tym roku, bo rok czy dwa lata temu Maister był łagodniejszy dla kukurydzy.

U mnie również maister bardzo przychamował kuku choć każdy go zachwalał. W tym roku w ogóle dziwnie kuku rośnie jak patrzę po polach. Na najlepszych glebach słabo rośnie lub jest bardzo zróżnicowana, a na żółtym piachu rośnie aż miło patrzeć, gdzie zawsze było odwrotnie.

Kamil_NH    2

Do jakiej fazy można i w ogóle jest sens pryskać proteusem w celu likwidacji ploniarki?

20CBR12    47

U mnie również maister bardzo przychamował kuku choć każdy go zachwalał. W tym roku w ogóle dziwnie kuku rośnie jak patrzę po polach. Na najlepszych glebach słabo rośnie lub jest bardzo zróżnicowana, a na żółtym piachu rośnie aż miło patrzeć, gdzie zawsze było odwrotnie.

Toc idealne warunki na słabych glebach bo co chwilę pada przynajmniej w wlkp a na ciężkich glebach zallepala sie ziemia i teraz kuku się męczy-ot cała tajemnica, ja żałuję że nie przesialem na ciężkich kawałkach,no ale teraz jest już za późno

rafal9999    0

Mam u siebie to samo. Kukurydza posiana 6 maja, potem przyszła burza i ziemia się zasklepiła. Ci co posiali 8 i później już im rzędy zakrywa, a moja się morduje. Również żałuję, że nie przesiałem..

Murphys    4

Panowie jakis blad agrotechniczny skoro maister wam przypalil, ja dawalem 1.5l/ha 200l/ha wody, pryskane w temp 22 stopni o 11 rano i zero negatywnych efektow na 6ha. Mozna tez pryskac elumisem drozszy niz maister ale prze lagodny dla QQ ;)

pedro2    341

Nie przypala, kto tu gdzieś mówi o przypaleniacg. Hamuje qq mam porównanie z zeszłego roku kolega sial 2 tyg wcześniej dwa pola dalej po oprysku stała ponad tydzień w miejscu, moja w tym czasie ją dogoniła. Teraz mam prawie przed domem u typa po majstrze i od tygodnia jak miała 6 liści tak ma dalej i jest blada gdzie u mnie po poprawce na chwasty pantani+bromotril zapiernicza jak szalona

Witam, dzisiaj pryskałem kukurydze od chwastów maister power dawka 1.5 l/ha , około 1,5 godzin po zabiegu spadł deszcz nie ulewny koło 5 l/ha może mniej .Jak teraz ten środek będzie działał i czy w ogóle zadziała . Miał ktoś taki przypadek ?

Murphys    4
Napisano (edytowany)

A w jakich dawkach to jechales jesli mozna wiedziec. Adengo mi nie wzielo na dzialce ostroznia i widze bromotril bierze wiec sprobuje podjechac i go kupic i polece ;)

@joannamazurek Ja o 23 pryskalem Maistrem byla spora rosa, ale chwasty spalilo. Z tego co wiem 1h potrzebuje maister.

Edytowano przez Murphys

Sunf    9

po maistrze power w 1,5 l wychodzi malutka chwastnica sucho sucho i odglebowo nie zlapalo. z odwaszczaniem przedwschodowym tez juz powoli wtornie zachwaszczenie rosnie

robi57362    53

Witam, dzisiaj pryskałem kukurydze od chwastów maister power dawka 1.5 l/ha , około 1,5 godzin po zabiegu spadł deszcz nie ulewny koło 5 l/ha może mniej .Jak teraz ten środek będzie działał i czy w ogóle zadziała . Miał ktoś taki przypadek ?

Spij spokojnie u mnie po godzinie spadl i chwastow juz praktycznie nie ma ale fakt w tym roku kuku przychamowal troche ale to tez moze byc wina suszy ale wkoncu pada

czesio1612    3

Panowie jakis blad agrotechniczny skoro maister wam przypalil, ja dawalem 1.5l/ha 200l/ha wody, pryskane w temp 22 stopni o 11 rano i zero negatywnych efektow na 6ha. Mozna tez pryskac elumisem drozszy niz maister ale prze lagodny dla QQ ;)

Ja w tamtym roku byłem zadowolony po maistrze, a w tym nie wiem czy tylko jedna partia czy u wszystkich tak było że maister był konsystencji kaszy/twarogu normalnie masakra. Pisałem reklamację w razie czego, ale jakoś zadziałał choć nie tak dobrze jak  w tamtym roku, a i kuku chwilę stała w miejscu. Także może i u was było coś nie tak z tym maistrem

Thomas2135    1188

Mój miał normalną konsystencję śmietany. Odbarwienia zniknęły, ale jakoś słabo się buja a minęło 2 tyg.

Kamil_NH    2

Mój miał normalną konsystencję śmietany. Odbarwienia zniknęły, ale jakoś słabo się buja a minęło 2 tyg.

U mnie identycznie konsystencja normalna, ale przytrzymał qq pomimo niskiej dawki 1.15L/ha

Pisałem wcześniej, że i u mnie podobnie. Co ciekawe zabrakło mi trochę środka a miałem zapas Zaegranu z zeszłego roku i QQ w tym miejscu większa , średnio o 2 liście. 

W przyszłym roku wracam z powrotem do tego środka

mf25    7

mam pole gdzie wykonalem orke zimowa oprysk innovate i mocarz i kukurydza caly czas blada jest przed siewem poszlo 300kg mocznika , na wiosennej orce ma zieloniutki kolor . zapodac jakas orzywke ?

milanreal1    290

Ja w tamtym roku byłem zadowolony po maistrze, a w tym nie wiem czy tylko jedna partia czy u wszystkich tak było że maister był konsystencji kaszy/twarogu normalnie masakra. Pisałem reklamację w razie czego, ale jakoś zadziałał choć nie tak dobrze jak  w tamtym roku, a i kuku chwilę stała w miejscu. Także może i u was było coś nie tak z tym maistrem

Normalne, środki w formulacji OD lubią się rozwarstwiać, trzeba intensywnie mieszać.

czesio1612    3

Normalne, środki w formulacji OD lubią się rozwarstwiać, trzeba intensywnie mieszać.

Miałem z zeszłego roku maistra i był w takiej konsystencji jak trzeba, a kupiony w tym roku data produkcji z kwietnia i  naprawdę ostre grudki były i trudniej się rozpuszczał więc nie wiem

milanreal1    290

Tak nie dzieje, sam znam przypadki że trzeba było mieszać wiertarką w ciepłej wodzie ale działało wszystko ok.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się