Skocz do zawartości

Polecane posty

zkordalski    81

Pryskałem maister Power wszystko Z dechlo oprócz na jednym polu żyta co było rok temu czym je załatwić? Trochę siada ni ma gp dużo ale jest

soltys48    315

U mnie zawsze dobrze palił komosę Zeagran, ale w dawce 1,4-1,5 L jak pryskałem tylko na 2 liścienne. Po2-3 dniach komosa leży a po tygodniu brązowo w międzyrzędziach.

u mnie poszło 1,6, poszło w mieszaninie z nixonem

karol19920    12

Noi u mnie dziś poszła poprawka po adengo. Coraz drożej mnie ta kukurydza w tym roku wychodzi...

Wiadomość z agroFakt.pl

szaman1    38

zeagran + nikosh mieszanka bombowa na chwasty a łagodna do kuku

toperz    3

nie wiem od czego kukurydza taka się zrobiła  czy to szkodniki czy reakcja na oprysk?

pryskane W FAZIE 3-4LIŚCI   t.j. 25 maja

lumax 2,5l/ha 

nikosh 040 sc 1,2 l/ha 

nie mam doświadczenia z kukurydzą

post-18336-0-34973200-1496929946_thumb.jpg

post-18336-0-41787900-1496930040_thumb.jpg

post-18336-0-87641200-1496930071_thumb.jpg

post-18336-0-28259300-1496930264_thumb.jpg

Murphys    4

Moze ploniarka zbozowka, ale niedobory skladnikow tez masz widac.

milanreal1    290

A dawka dolna wystarczy przu niewielkim nasileniu chwastow? Boję sie przypalic po zeagranie czytalem, ze 1,5l hamuje qq

Każdy herbicyd na dwuliścienne hamuje kukurydzę. Zeagran to trochę taki napalm, powoduje bielenie kukurydzy po czym dobrze się regeneruje. Przy małych chwastach 1l zeagranu załatwia sprawę. A jak ktoś się boi o przypalenia to zamiana dawki nie powoduje fitotoksyczności. A widziałem kukurydze po 4l zeaagranu i taki sam efekt jak po 1l.

Jestem trochę zaniepokojony tym że 4 dni po oprysku Maister chwasty nie okazują żadnych oznak do więdnięcia0 dawka 1,3 l/ha. Czy to normalne?

Adiuwanty maistra spowalniają wchłanianie. To normalne. Jeżeli maister miałby adiuwant przyśpieszający wchłanianie spaliłby kukurydzę.

Troker1979    13

nie wiem od czego kukurydza taka się zrobiła  czy to szkodniki czy reakcja na oprysk?

pryskane W FAZIE 3-4LIŚCI   t.j. 25 maja

lumax 2,5l/ha 

nikosh 040 sc 1,2 l/ha 

nie mam doświadczenia z kukurydzą

U mnie podobnie to wygląda po poprawce lumaxa nikoshem w dawce 1,5 l/ha. Słonko wyszło na dłużej po oprysku i mocno pokręciło , przebarwiło. Całe szczęście że po ostatnim deszczyku wraca to do życia.

waldek25    3

mi się wydaje że to sprawa ploniarki na jednym polu też mam takie objawy jutro zobaczę resztę pól a pryskał już ktoś z was na tą ploniarkę |?
?

szymon09875    94

No i moja lukurydza ruszyla po tygodniu hamulca od mocarza :/ ale na polu czysto i kukurydza od wczoraj urosla wieciej niz przez ostatni tydzień :)

pedro2    341

2 dni temu poszło na wtórne 1l pantani + 0,8l bromotril dziś komosa skrecona i listki czarnieja, chwastnica delikatnie blednie, rdest szczawiolistny też matowy, skrzyp czubki białe.
A co najdziwniejsze mam w jednym miejscu mlecz polny wyjątkowo wredne diabelstwo i zaskoczenie bo ładnie co wzięło listki czarne i skręcony.

Thomas2135    1189

Ja na przyszły rok dziękuję Maister-owi. Kukurydza posiadała, miejscami zrobiła się blada lub powstały białe chlorozy. Rok temu nic jej nie było a w tym roku widzę, że wszyscy narzekają. Coś mało dostał tych spowalniaczy, że wygląda gorzej niż po 1,5 L zeagranu. Warunki były dobre, pryskane po 20:00, 260 L/ha w fazie 4/5 liści, gdzieniegdzie 6.

Murphys    4

Thomas u mnie przy 1.5l/ha 200l/ha wody i nic kukurydzy nie jest a pryskane. O 11 rano okolo 19.5-20 stopni

Murphys    4

Mlody w kukurydzy zarejstrowany jest tylko Proteus, nie wiem jak z innymi srodkami

Ja na przyszły rok dziękuję Maister-owi. Kukurydza posiadała, miejscami zrobiła się blada lub powstały białe chlorozy. Rok temu nic jej nie było a w tym roku widzę, że wszyscy narzekają. Coś mało dostał tych spowalniaczy, że wygląda gorzej niż po 1,5 L zeagranu. Warunki były dobre, pryskane po 20:00, 260 L/ha w fazie 4/5 liści, gdzieniegdzie 6.

U mnie to samo nawet przy nieco mniejszej dawce, Mocno wyhamowała i również sporo jest białych przebarwień.  Spanikowałem, że nie bierze chwastów ale po 7 dniach większość siada. Nie mniej jednak mogłem pokombinować jakieś mieszaniny

Troker1979    13

Prawie na każdym krzaku kukurydzy mam taka małą muszkę(ok 2 mm) ze skrzydełkiem(kami)  przezroczystym sterczącym do góry. Siedzi głównie w liściu wierzchołkowym. Czy to groźne . Kukurydza brzydka przebarwiona, miejscami poschnięta(mam juz watpliwości czy to oprysk czy jakieś insekty to powodują bo nawożenie solidne). Jak trzeba opryskać to czym? Kukurydza po oprysku nikoshem bardzo ucierpiała. Czy ewentualny środek na insekty nie dopali jej jeszcze bardziej?

Znalazłem jeszcze kilka żuczków długości ponad centymetr. Nóżki i troszeczkę skrzydełka(pancerz) koloru pomarańczowego.

Proszę o rady - pierwszy rok uprawiam kukurydzę.

Mari82    10
Napisano (edytowany)

Najlepiej zrób fotke,czy przypadkiem nie ma ciemno żółtego koloru ta muszka?jak dawno pryskane na chwasty?
Insektycydem nie spalisz,bynajmniej ja nie spotkałem się z taką sytuacją,chyba,że mylę się,jak słaba to dawaj jej dolistnie jak chwasty siadły najlepiej górną dawke npk z micro,a za 8-10dni popraw micro,cynk siarczan

Edytowano przez Mari82

Thomas2135    1189

Czarna myszką to może być ploniarka. Uzyskać możesz Proteusem, który ma rejestrację w kukurydzy, ale nie jest najtańszy. Proteus działa systemicznie, ale podobny efekt będzie po karate czy decis. Niedługo powinieneś na najmłodszych liściach zobaczyć uszkodzenia po żerowaniu ploniarki. Na przyszły rok bierz uprawnioną zespołem, albo zawczasu pryskaj jak kukurydza ma 2-3 liście. Innych szkodników, które mogą zaszkodzić kukurydzy w tej fazie raczej nie masz. Te chrząszcze raczej nieszkodliwe są.

soltys48    315

Na komosę jak napisano Zeagran będzie najlepszy. Komosa po tygodniu będzie sucha na wiór. W mieszaninie możesz zejść do nawet 1 L/ha, ale jak wlałbym 1,2 L. Na chwastnicę wszystko co zawiera nikosulfuron jak Nixon, Nikosh, Pantani, itp lub droższy nieco rimsulfuron w postaci Rimel lun Titus. Dawki niestety nie pamiętam, bo dawno titusem nie pryskałem. Max na ha to było chyba 60 g, ale możesz zejść do 40 g. Do tej mieszaniny dorzuć adiuwant. Kilkanaście postów wcześniej koledzy podawali proporcje mieszanin.

zwracam honor dziś komosa faktycznie brązowa, praktycznie już jej niema

Murphys    4

Za niska dawka adengo na powoj maksymalna dawka a i u mnie przy 0.5l gdzie niegdzie wyskoczyl

Karror830    3

Bo pierwszy raz kukurydza jest na tej działce po kasacji łąki i nie liczyłem że będzie powój. Co zastosować na 2 zabieg? Kukurydza ok 6-7 lisc

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się