Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mk9422    123

10 dni po oprysku maistrem górną dawką perz zaczyna powoli żółknąć. Zaczekać aż ,,zginie'' i wtedy lecieć z odżywkami?

Wiadomość z agroFakt.pl

grego    218

Panowie co powiecie na temat Columbus-a bo słyszałem że jest dość skuteczny i można pryskać do 8 liścia.

Co prawda dopiero się kształce w tej tematyce, ale zawiera on dwie bardzo popularne substancje + jakas dodatkowa i wygląda to dość przyzwoicie, gdyby u mnie był do dostania to bym się na niego chyba skusił, a tak zdecydowałem się na Maistra. W przyszłym roku może jakieś mieszaniny zrobie jak ogarne bardziej temat i punkt będzie lepiej wyposażony ;).  Jak cenowo on wychodzi?

michal1993    350

Panowie, z powodu awarii opryskiwacza kukurydza dostała podwójną dawkę herbicydu i mówiąc łagodnie trochę ją przypaliło, rośliny jeszcze żyją i mam pytanie jak jej dodać trochę energii do życia? Ogólnie powiem że makroelementy w glebie znajdzie ale chciałbym ją trochę pobudzić do życia.... Myślałem o połączeniu Basfoliaru i Titanitu, a Wy co polecacie?

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

PRIMO    233

Co prawda dopiero się kształce w tej tematyce, ale zawiera on dwie bardzo popularne substancje + jakas dodatkowa i wygląda to dość przyzwoicie, gdyby u mnie był do dostania to bym się na niego chyba skusił, a tak zdecydowałem się na Maistra. W przyszłym roku może jakieś mieszaniny zrobie jak ogarne bardziej temat i punkt będzie lepiej wyposażony ;).  Jak cenowo on wychodzi?

W Agrolok-u jest po 187 zł za litr/ha + Trend za 1 gr.

Marcinped    0

Dzisiaj lustracja na polu i jedną działkę muszę całą opryskac 3,5 ha, co dziwne na dwóch jest ok w tym samymczasie pryskane.
Więc tak komosa niedużo ale jest, chwastnica i rdest szczawiolistny. Perzu nie ma zrobiłem rozeznanie co dostępne i zastanawiam się co dac nikosh+mocarz czy pantani + zeagran? I jakie dawki podobno zeagran przupala qq, chwasty malutkie komosa 3-4listki po górce 6, qq 6 liści więc jutro muszę lecieć. Po lumaxie 2 tyg nie padało nic a pryskane na sucho.

milanreal1    290

Panowie, z powodu awarii opryskiwacza kukurydza dostała podwójną dawkę herbicydu i mówiąc łagodnie trochę ją przypaliło, rośliny jeszcze żyją i mam pytanie jak jej dodać trochę energii do życia? Ogólnie powiem że makroelementy w glebie znajdzie ale chciałbym ją trochę pobudzić do życia.... Myślałem o połączeniu Basfoliaru i Titanitu, a Wy co polecacie?

Biostymulatory Tytanit, Asahi lub aminokwasy.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

lukasz121515    10

Zamiast Tytanitu zastosuj Asahi trochę droższy, ale zdecydowanie lepsze efekty, albo jedno i drugie :-)

skorpion2021    13

Jak perz już żółknie to możesz spokojnie z odżywkami lecieć. Ja po 6 dniach z odżywkami jechałem.

Bardziej sie boje o 2 liscienne z perzem nie mam problemów jutro dodem zdjęcie jak to wygląda Dzieki wielkie  :)

Kamil_NH    2

W związku z tym że kukurydza odczuwa bardzo opryski z poprzednich lat attribut + mustang(2 lata temu, tam gdzie nie było dopryskane jest qq 8-9 lisci) czy da się ją uratować?
Zastosowałem już mocznik + siarczan magnezu + mikro + cynk + bor.
W piątek chce zastosować mocznik siarczan cynk i bor i czy do tego mogę dodać tytanit i asahi? Czy tylko asahi dodać?

Na forum widzę ze kilka osób boryka się z problemem oprysków z poprzednich lat które bardzo źle wpływają na wzrost qq.

michal1993    350

Biostymulatory Tytanit, Asahi lub aminokwasy.

W jakim czasie od oprysku na herbicydy opryskać tym? W piątek mija tydzień...

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Kamil_NH    2

W jakim czasie od oprysku na herbicydy opryskać tym? W piątek mija tydzień...

Powinno upłynąć 7-10 dni.

pedro2    378

Podpowie ktoś ile dac czego po lumaxie chwasty wróciły niezbyt dużo na razie, ale poprawić trzeba komosa i chwastnica nie ma litości zeagran + pantani albo mocarz+nikosh co taniej i żeby dało radę. Komosa 3-6 liści chwastnica 3 liście, qq 6 po górce już 7 puszcza wieczorem muszę opryskac

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

pedro2    378

A dawka dolna wystarczy przu niewielkim nasileniu chwastow? Boję sie przypalic po zeagranie czytalem, ze 1,5l hamuje qq

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

Murphys    4

Pedro wystarczy tylko daj mniej wody na hektar 190-200l/ha. Ja tak pryskam Maistrem i wszystko juz padlo 7-10 dni po zabiegu wszystko lezy

Thomas2135    1299

Na komosę jak napisano Zeagran będzie najlepszy. Komosa po tygodniu będzie sucha na wiór. W mieszaninie możesz zejść do nawet 1 L/ha, ale jak wlałbym 1,2 L. Na chwastnicę wszystko co zawiera nikosulfuron jak Nixon, Nikosh, Pantani, itp lub droższy nieco rimsulfuron w postaci Rimel lun Titus. Dawki niestety nie pamiętam, bo dawno titusem nie pryskałem. Max na ha to było chyba 60 g, ale możesz zejść do 40 g. Do tej mieszaniny dorzuć adiuwant. Kilkanaście postów wcześniej koledzy podawali proporcje mieszanin.

soltys48    485

mówisz po tygodniu zeagran załatwi komosę?pryskałem w poniedziałek jego zamiennikiem i na razie nie widać efektów

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Thomas2135    1299

U mnie zawsze dobrze palił komosę Zeagran, ale w dawce 1,4-1,5 L jak pryskałem tylko na 2 liścienne. Po2-3 dniach komosa leży a po tygodniu brązowo w międzyrzędziach.

lisek    3

Po mocarzu w miszaninie z nikoshem już widać nową chwastnicę. Dałbym 2 do 2,5 litra lumaxu bo zostało trochę w bańce, ale boję się że przypalę kukurydzę . Miejscami ma już ponad 6-7 liści? Doradzicie coś?

PRIMO    233

Nic nie będzie jej w tej fazie po Lumaksie możesz pryskać bez obaw

Jestem trochę zaniepokojony tym że 4 dni po oprysku Maister chwasty nie okazują żadnych oznak do więdnięcia0 dawka 1,3 l/ha. Czy to normalne?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>