Skocz do zawartości

Polecane posty

lukasz20    0

@EppS w tamtym roku Lumax był skuteczny praktycznie w 100% niestety w tym nie <_< Ognicha rośnie jak wściekła ale na szczęście takimi tylko placami, a nie całym polem. Nie wiem czy to przez przymrozki i deficyt wilgoci czy co.

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

EppS    2

Dwa lata temu na całym polu po Lumaxie nie miałem ani jednego chwasta, już myślałem że po wycofaniu atrazyny jest kolejny niezawodny środek a tu klops. Może po ostatnim deszczu coś się poprawi.

NAPIS ćWICZEBNY

bialy2005    195

u mie tak jak pisąłem wczesniej zabrakło mi guardiana i pryskałem 0,30ha lumaxem efekt taki sam jak po guardianie nie widze różnicy pole czysciutkie :) oczywisice pryskane na wilgotna glebe podpasowało ze po deszczu :)

Wiadomość z agroFakt.pl

irenka30    0

Mam pytanie czy jeśli zmniejsze dawkę Milagro z 0,75l/h do 0,6l/h i dodam do mieszaniny mocznik to spali perz? Czy lepiej nie ryzykować?

damian40000    85

w tamtym roku pryskałem 3l lumaxa i było czyściutko tylko trochę perzu. W tym dałem 3,5l lumaxa i nie pobrało zbytnio chwastnicy nie było za sucho na pryskanie. Myślę że to nie jest ten sam środek co w tamtym roku. Trzeba czegoś innego poszukać w następnym sezonie.

horputwu    0

Ja w zeszłym roku byłem bardzo zadowolony z Lumaxa :rolleyes: . W tym już nie ;[ . Na polach sianych w wielką sobote 23 kwietnia kuku mam już prawie metrową, i niestety pojedyńcze chwastnice rosną. Nie ma ich dużo ale w porównaniu do zeszłego roku jest spora różnica. Gorzej na kawałku sianym po życie na kiszonke. Tu kukurydza była siana 14 maja, oprysk tym lumaxem robiłem 1 czerwca i to był chyba błąd bo było jednak zbyt sucho. Teraz kuku ma gdzieś 4-5 liści ale prosowate rosną dalej. Początkowo po 4-5 dniach było już widać efekt zahamowania wzrostu chwastów ale po środowej burzy jakby odżyły ;[ . Poczekam jeszcze pare dni ale podejrzewam że konieczny będzie jeszcze jeden zabieg. I tu pytanie, jaki środek polecicie w tej sytuacji głównie na jednoliścienne jednoroczne, perzu nie mam. No i stosunkowo tani bo już ponad 200zł na ha poszło w lumaxie. A i żeby można było połączyć z jakąś odżywką i mocznikiem.

glwoj    1

Ja pryskam Titus + Mustang + zwilżacz w fazie od 2 -6 liści kukurydzy; efekt super pali wszystkie chwasty, tylko koszt niemały ok 270 zł/ha

J3rom3    0

Witam

mam pytanie : na mojej plantacji ostatnio pojawiły się rośliny kukurydzy z pozwijanymi liśćmi. Na jednej ze stron w internecie wyczytałem ze to może być odwapnienie ale chciałem usłyszeć waszą opinie. Na pewno nie jest to spowodowane przez środek ochrony ,(jak wyżej ktoś pisał ) ponieważ stosowany był już ponad 2 tyg temu, proszę o pomoc ,czy jest na to jakiś środek a może odżywka jeżeli chodzi o odwapnienie, z góry dziękuje :P

horputwu    0

A nie jest to czasem objaw niedostatku wody i wysokich temperatur. U mnie też zauważyłem że zwijały sie w charakterystyczną trąbkę, ale po ostatnich burzach i zelżeniu temperatur objaw minął.

bialy2005    195

najprawdopodobniej to bedzie susza czy liscie tak jakby traca soczystosc i robia sie jakby zwiedłe ?

Montifan    0

tez mam problem z pozwijanymi liscmi qq. myslalem ze to od suszy ale popadalo i dalej to samo. pryskalem mustangiem forte + titus. czy mam sie martwic czy spokojnie czekac az to minie?

Edytowano przez Montifan

bobik85    0

Adengo od Bayer'a-skuteczność 100%(perz 95%)doglebowo w dawce 0,3l/ha.

I najważniejsze:130zł/ha B)

horputwu    0

Tylko że adengo stosujemy po siewie i krutko po wschodach 1-2 liście qq. Moja qq po życie ma około 30 cm wysokości i 4-5 liści. Na lumax było za sucho nie zadziałał na kiełkujące chwasty i teraz jest ładny dywan prosowatych :( .

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

andrzej2110    531

Milagro jest bodajże do 8 liści QQ. Majster do 6. Cena to 225zł opakowanie które jest na 1-1,5ha. Wczoraj pryskałem Majstrem kawałki QQ gdzie się rzuciło zielsko. QQ ma 8-9 liści.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

horputwu    0

Właśnie myślałem nad milagro bo jest pobierany głównie przez liście a jest strasznie sucho.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

milanreal1    290

Witam

mam pytanie : na mojej plantacji ostatnio pojawiły się rośliny kukurydzy z pozwijanymi liśćmi. Na jednej ze stron w internecie wyczytałem ze to może być odwapnienie ale chciałem usłyszeć waszą opinie. Na pewno nie jest to spowodowane przez środek ochrony ,(jak wyżej ktoś pisał ) ponieważ stosowany był już ponad 2 tyg temu, proszę o pomoc ,czy jest na to jakiś środek a może odżywka jeżeli chodzi o odwapnienie, z góry dziękuje :P

Naturalny mechanizm u roślin typu C4(takich jak qq). W suchy dzień qq zwija liście aby zahamować transpiracje wody(zamykanie aparatów szparkowych) w nocy aparaty szparkowe się otwierają roślina pobiera CO2 i fotosynteza zachodzi jak należy.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

danielhaker    871

Czasami też liście zwija po Mustangu ;) W tamtym roku tata pryskał owies i zostało trochę oprysku to przez kukurydzę przejechał i tam gdzie dodatkowo była opryskana to zwinęła liście

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

SPRZEDAM:

ROZRZUTNIK DWUOSIOWY

KOMBAJN ANNA

SADZARKA DO ZIEMNIAKÓW

damian40000    85

czy guardian bierze chwastnice? Widziałem dzisiaj pole pryskane przedwschodowo guardianem i jest czyste tylko trochę pszenżyta miejscami zostało. Tylko że były tam od lat tylko zboża i mogło nie być chwastnicy.

andrzej2110    531

Bierze. Tylko u mnie była susza( i nadal jest...) i słabo działał oprysk ale na jednym polu kawałek omyliłem i tam sie ostre zielsko rzuciło.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

damian40000    85

u mnie też susza ciągle od wiosny. Mało kto ma zupełnie czyste pole. Ja często sieje kukurydzę i mam problem z chwastnica. Może za rok spróbuje guardiana.

bialy2005    195

u me guardian odkilku lat i pole pokazowo czyste :0 podobnie po lumaxie zabraklo mi na 0,3ha guardzina i dopryskałem lumaxem i tez legancko chwastnicy brak a u mnie jest ona zawsze w kuku niewazne czy po zbozy czy po kuku.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>