Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

A jesli qq była pryskana doglebowo pentiganem to czym by można było poprawić ?bo mam ok 0,5 ha po łące i się zielono robi qq ma 2-3 liscie.

jakobek    4
bartlomiej456  wykonaj poprawkę Elumisem 105, wyczyści jak po lewatywie. Po Majstrze  trzeba czekać długo na efekty. Przypominam o odpowiednim ph cieczy !

Daro844    3

Lub po prostu pakiem elumisa forte polecieć by nie bać się że znów powyłażą chwasty. dual gold w nim powinien zrobic swoje.

Wiadomość z agroFakt.pl

rafal9999    0

Myślice, że przy sporym zaperzeniu warto zamiast mieszaniną Cornmax + Rimel opryskać Elumisem? Ten pierwszy zestaw stosowałem w zeszłym roku i byłem zadowolony ale perzu było mało.

Thomas2135    1211

Zwalczajcie jak możecie chwastnicę. On się tak rozrośnie, że zagłuszy kukurydzę. Dorasta do 1,5 m a na koniec jest miliony nasion, bo w momencie koszenia ta jest wykłoszona.

wojtal24    173

Bromoterb jest mocnym środkiem.Ja w tym roku pierwszy raz go dałem ,litr pantani i 0,8 bromoterbu i też są przypalenia .

Dzieki kolego ale myślę że kuku odbije i bedzie ok

Troker1979    13
Napisano (edytowany)

Witam

Jestem zielony z chemii rolniczej. Muszę zwalczyć owies głuchy w kukurydzy. Dałem doglebowo lumax(dostałem za darmo bo pół roku po terminie). Nie za bardzo zadziałał no ale było i jest sucho. Ten lumax bierze też owies? Chyba nie bo zielono na polu. Czym to opryskać? Myślałem o titus 25wg ale dość drogo wychodzi(jest coś tańszego). Może też dodać coś na dwuliścienne? Mustang czy mocarz? Proszę o propozycje najbezpieczniejszych rozwiązań. A może jeszcze zaczekać na deszcz i liczyć że lumax zadziała(siew 10 maj)?

Edytowano przez Troker1979

Paramonov    4

Zakupiłem wa tygodnie temu lumax i wstrzymałem się z opryskiem bo było sucho, a na kilka następnych dni nadawali deszcz

więc się wstrzymałem. Dziś kukurydza ma dwa listki, czy teraz jest sens pryskać jeśli od miesiąca nie pada a wilgoć jest 5cm pod warstwą ziemi?

Ogólnie to trzeba było pryskać zaraz po siewie... ja pryskałem lumaxem w suchą ziemie pare lat do tyłu i działał normalnie w dawce 3l/h

Troker1979    13

Dzięki Thomas. Czyli np. Nikos 040 SC. Tylko czy mogę go stosować jak siałem 10 maja? Kukurydza ma już kilka liści(pójdę zaraz policzę; wierzchołek też się liczy?). Czy to bezpieczny środek dla kukurydzy w tej fazie? Dodać coś na dwuliścienne? Co jest bezpieczne z nikosulfuronem i jako mieszanina dla kukurydzy? Z góry dzięki za pochylenie się nad moją sprawą

Mari82    10

panowie kuku pryskana w sobote corn max 1l+nixon 80g +adiuwant 0.5l na/ha chwatsy pięknie pali ale niepokoją mnie znaczne suche przypalenia na kukurydzy,w tamtym roku podobny system i od 2go liścia i było ok a teraz co jest?pierwszy raz tak mam,czy to minie?

Thomas2135    1211

Jak poza owsem głuchym nie ma innych chwastów to nie widzę sensu pryskania.Nikosh hędzie dobry a fazę w której należy go stosować znajdziesz na etykiecie. Liczysz wszystkie widoczne liście.Moja siana 16 ma 4 liście a Twoja może mieć 5-6 może 7, więc najwyższa pora pryskać. Jak masz jednak jakieś dwuliścienne np.komosę to zastosuj podobną mieszaninę co kolega wyżej. Zamiast cornmaxa może być zeagran czy bromotril.

To po cornmax te przypalenia pewnie są. Te nekrozy na liściach już zostaną, ale nie ma to ujemnego wpływu na plon. Być może odmiana inna lub wysoka temp powietrza i zimna woda spotęgowały przypalenia.

witam dzieje mi się coś takiego na kukurydzy jak na zdjeciach. odmiany to pol na pol subito i rosomak, nie wiem czym to jest spowodowane czy pogodą czy atakuje je zgorzel siewek, da się to jakoś uratować poprzez nawożenie dolistne?

post-41315-0-13355500-1496208930_thumb.jpg

post-41315-0-21999000-1496209001_thumb.jpg

post-41315-0-83064300-1496209026_thumb.jpg

post-41315-0-00337100-1496209053_thumb.jpg

nie nie była, jest w zamiarze bo chwast jak widac duzy juz ale boje sie ze calkowicie kukurydze zmarnuję opryskiem, dodam że gdzieniegdzie są takie place gdzie nie powschodziła lub wzeszła ale roślinka obumarła. Co radzicie?

Thomas2135    1211

Wygląda to jak przypalenia po oprysku. Jakiś efekt fitotoksyczności? Co było siane przed kukurydzą i czym pryskane? Jak przechodziła i umarła to może efekt żerowania np drutowca.
Co w podsiewacz dostała i w jakiej ilości?

lukasz121515    10

U mnie to samo się dzieje z Rosomakiem na jednym kawałku, a obok, ten sam kawałek jest Surprime i nic. A znowu Rosomak na innym polu to moja najlepsza qq. U mnie, wydaje mi się że przyjarałem Maistrem

rafal9999    0

U siebie rok temu miałem podobne objawy po przymrozku, ale w tym przypadku to raczej coś innego. 

Mari82    10

u kuzyna rosomak perfekt ale za to podobnie wygląda subito i sudrix,,u mnie znów po herbicydzie lokata najwięcej dostała przypaleń chociaż jest najładniejsza i najlepsze wschody miała,a ragt najmniej,kurka co za rok dla kukurydzy:-/

przed kukurydzą było żyto ozime pryskane na wiosnę Mustangiem Forte, w podsiewacz dostała polidap w ilości 100 kg/ha. Tylko tak się dzieję z tymi odmianami, subito wydaje się ciut lepsze, najgorszy jest rosomak. Na polu gdzie mam posianą Pioneera PR8400 nie ma nawet jednego takiego miejsca. 

Troker1979    13

kivi to to samo co nikosh(czyli jednoliścienne plus trochę dwuliściennych)

damianzetor9540    1265
Napisano (edytowany)

No więc ma ktoś o nim jakieś opinie? :) Do zwalczania mam głównie chwastnicę i komose, a qq w fazie 5, głównie 6 liści. :)

Edytowano przez damianzetor9540

ChiquitaB    50

Ja pryskalem maistrem i widac ze lekko przypalil bo jeden przejazd mi zabraklo i robilem po 3 dniach to qq zielona ladna a po mastrze ciut zbledla ale juz ladnie odbija i chwasty schna

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>