Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy2005    193

U mnie tez czesc bedzie do przesiewu bo od 3 tygodni woda stoi :(  zasiałem przed deszczami 28.04 tam gdzie nie było wody juz na wierzchu łądnie rzadki zaczynaja byc widoczne gdzie troszke mokrzej i zimniej teraz kiełkuje, a  gdzie błoto to wiekszosc ziaren zgnite :(

warchest    44

ale u mnei woda nie stala i nwm poczekam jeszcze z 4 dni a jak nie to przesiew a szkoda bo poszla droga odmiana pioniera a teraz pojdzie polska odmiana i pewne jeszcze trzeba bedzie teraz juz zaprawic mesurolem czy czyms zeby gapy nie wybieraly

Thomas2135    1192

Widzieliście wszyscy pogodę. Po co siać tak wcześnie jak średnia dobowa temperatura była grubo poniżej 10°C? W okolicy posiali ok 25 kwietnia na niezbyt mokrym piachu i do tej pory nie wylazła. Zobaczę jutro. Moja dopiero dzisiaj wsiana i pewnie wyjdzie za 7-10 dni przy tej temperaturze.

Wiadomość z agroFakt.pl

bialy2005    193

12 kwietnia to lekkie przegiecie nie powiem bo było zimno ja jak siałem 28 to juz mniszek kwitł i uwaijałem sie zeby zasiac przed deszczami bo mam kuku na mokrych dziłkach teraz jescze stoi woda i przez najblizszy tydzien lub 2 pewnie i tak bym nie zasiał a tak przynajmnije te 90% powierzchni juz na wierzchu i elegancko rosnia a reszte bedziemy przesiewac jak da sie wjechac.

macin87    40

Stosował ktoś hector max?? Jak w porównaniu z innymi środkami działa jeśli chodzi o trzymanie qq?

Słabo bierze chwasty

petrus87    6
Napisano (edytowany)

Chciałem w tym roku pryskać Elumis Forte Pack, ale średnio bierze rdest powojowaty. Cena lekko ponad 1 tyś za 5 L a dawka 2 L/ha. Robić drugi raz poprawkę na rdest czy kolejny rok pryskać maistrem?

piszą że średniowrażliwy a nie że nie zadziała i wydaje mi sie że jak się opryska go jak się jeszcze mocno rdest nie rozwinie to powinien dobrze zadziałać i moze nie będzie potrzebna poprawka. 

u siebie czekam jeszcze na wschody na polach gdzie sialem pod koniec tygodnia ale nigdzie nie zapowiada sie przesiew.

Edytowano przez petrus87

ursusek94    15

maisterem też pryskalisny bardzo dobrze poradził sobie z perzem. tylko nie pamiętam w której fazie kukurydzy się pryska

Patryk1222    23

U mnie siana 2.05 już powoli szpilkuje a gość sial ponad tydzień przede mną przed deszczami i u niego siedzi w ziemi z małym kielkiem

Widzieliście wszyscy pogodę. Po co siać tak wcześnie jak średnia dobowa temperatura była grubo poniżej 10°C? W okolicy posiali ok 25 kwietnia na niezbyt mokrym piachu i do tej pory nie wylazła. Zobaczę jutro. Moja dopiero dzisiaj wsiana i pewnie wyjdzie za 7-10 dni przy tej temperaturze.

Przy takiej pogodzie kolego to 4 dni i ją masz na wierzchu i nie będzie nic gorsza od tej co była wysiewana już w połowie kwietnia i mniejsze ryzyko przesiewania aczkolwiek były lata że te zasiane wczesnie kukurydze bardzo ładnie wyrastały wszystko zależy od roku i pogody. Takie pytanko polecacie maister power w zwalczaniu chwastów niech sie ktoś wypowie co już tym opryskiwał chciałem wypróbować w tym roku ten środek

Jawor182    3

U mnie siana 1.05 wyszła wczoraj...dzisiaj ładnie rządki widać...końcówki listków niektóre sztuki mają odbarwione ale parę dni i powinny nabrać odpowiedniego koloru...

wolny77    2

2,5 l Lumax i 40g nikosulfuronu, np. Nikos do 3 liscia lub Ellumis Forte jak jest mocne wtorne zaperzenie. Oba powinny zadziałać śpiewająco i co ważne nie zaburzają rozwoju w qq.

maromar    13

ja to mam inny problem z ochroną kukurydzy, dziś qq zasiana (drugi raz w tym roku) teraz siedzę i pilnuję po nocy :)

co do oprysków, mocarza polecam, pryskany na drugi liśc zdaje się nic nie hamuje, efekt bardzo dobry

co do oprysków, mocarza polecam, pryskany na drugi liśc zdaje się nic nie hamuje, efekt bardzo dobry

nhfan    1

polecam kolego Maistra najlepszy oprysk wg mnie bez mieszania poprawek i wszystko czyści łącznie z kieszenią :) ale testowałem adengo mocarza mustanga i wynalazki nikosulfurony to nie jest to jedno trzyma kuku inne przepuszcza chwast i cały czas coś nie tak a maistra daje górną dawke i po temacie

zkordalski    82

Stosowalem hektor max tez trzy lata temu chyba zielsko padło ładnie ale mial chyba krótki okres działania bo po jakimś czasie coś tam odbiło

Maximusss    1

ja zasiałem dopiero 12.05 ale w okolicy nigdzie jeszcze na wierzchu nie ma a posiali w polowie kwietnia. Zakupiłem Adengo i sie zastanawiam czy lepiej dać 4- 6 dni przed deszczem czy lepiej jest po deszczu na mokrą glebę?

koval103    2

Panowie, mam pytanie. Nie dawno niespodzianie trafiła mi się okazja dzierżawy blisko domu. Pole było na zimę zaorane, a na wiosnę zruszone bronami.
Na chwilę obecną pole jest całkowicie zielone od chwastów, wydaje mi się że to owies głuchy, ponieważ z tego co kojarzę w tamtym roku na polu rósł łubin strasznie właśnie zachwaszczony owsem.
Jak to uprawić żeby do wtorku zdążyć zasiać qq na tym polu. 
Mógłbym to teraz z talerzować , zasiać i pryskać pogłównie, czy pryskać doglebówkę przed uprawą, czy też po ? 
Byłbym wdzięczny też jeśli ktoś by podał jakieś propozycje herbicydów. (cena nie gra aż tak istotnej roli)

saszeta    73

na lekkich ziemiach roundup flex i siew siewnikiem talerzowym z nawożeniem rzędowym. Bez ruszania. Po flex-ie talerzowałem perz( ugór) po 3 dniach. Dawałem 5 l/ha

Robroy    5
Napisano (edytowany)

Opcji jest wiele. Ja bym to chyba chyba najprędzej przetalerzował, posiał a później dał doglebowo 2l Lumaxu. Później ewentualna poprawka Elumis Forte pak 1l/ha na 3-4 liść jesli będzie potrzebna ale możliwe że obędzie się bez tego.

Edytowano przez Robroy

statek    137

Panowie, mam pytanie. Nie dawno niespodzianie trafiła mi się okazja dzierżawy blisko domu. Pole było na zimę zaorane, a na wiosnę zruszone bronami.

Na chwilę obecną pole jest całkowicie zielone od chwastów, wydaje mi się że to owies głuchy, ponieważ z tego co kojarzę w tamtym roku na polu rósł łubin strasznie właśnie zachwaszczony owsem.

Jak to uprawić żeby do wtorku zdążyć zasiać qq na tym polu. 

Mógłbym to teraz z talerzować , zasiać i pryskać pogłównie, czy pryskać doglebówkę przed uprawą, czy też po ? 

Byłbym wdzięczny też jeśli ktoś by podał jakieś propozycje herbicydów. (cena nie gra aż tak istotnej roli)

Jutro glifosat, w poniedzialek uprawa, nie wiem co masz ale glifo powinno sie przemiescic tak zeby skutecznie oslabic rosliny.

We wtorek siew, lumax 2,5 litra + 1 litr nikosch w fazie 2 lisci 

koval103    2

Jutro glifosat, w poniedzialek uprawa, nie wiem co masz ale glifo powinno sie przemiescic tak zeby skutecznie oslabic rosliny.

We wtorek siew, lumax 2,5 litra + 1 litr nikosch w fazie 2 lisci 

tak wygląda kawałek, dało by radę obejść się bez glifosatu zwiększając dawkę Lumaxu ? 

ddd.jpg

klasa ziemi to ok. 4b

Pryskałem środkiem petigan w sobote tuż po siewie  i dziś widziałem już małe chwsty czy jesli będe robił poprawke to czymkolwiek czy jakieś wybrane herbicydy żeby nie spalić qq ?

20CBR12    48

tak wygląda kawałek, dało by radę obejść się bez glifosatu zwiększając dawkę Lumaxu ?

ddd.jpg

Y

klasa ziemi to ok. 4b

Glifosat zawsze wyjdzie Ci najtaniej a i bardzo skuteczny jest

polecam kolego Maistra najlepszy oprysk wg mnie bez mieszania poprawek i wszystko czyści łącznie z kieszenią :) ale testowałem adengo mocarza mustanga i wynalazki nikosulfurony to nie jest to jedno trzyma kuku inne przepuszcza chwast i cały czas coś nie tak a maistra daje górną dawke i po temacie

Dzięki za odpowiedz właśnie to chciałem usłyszeć dzisiaj oprysk zamówiłem jutro do odbioru.. zobaczymy jaki będzie efekt mam nadzieję że będę zadowolony pozdrawiam

koval103    2

@statek @20cbr12

tylko czy czasem po użyciu glifosatu nie lepiej żeby opryskane pole było nieruszone przez przynajmniej 2 tygodnie ?
Jeśli miałbym to prysnąć i po 4 dniach talerzować nie wyrzuciłbym kasy w błoto ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się