Skocz do zawartości

Polecane posty

szaman1    38

Ja również odradzam wszelkie mieszanki z mocarzem bo szkoda naprawdę kuku 

statek    137

nie potraficie ocenic fazy qq i stad problem z przyhamowaniem czy przypaleniem, ja pryskam 4-5 lisci 

kr9292    59
Napisano (edytowany)

Nie wyobrażam sobie zebym miał pryskać qq powschodowo. Co najwyżej poprawka, ale rzadko to się zdarza. Przerabiałem już chyba wszystko. Zbyt dużo kosztuje uprawa qq zyeby ją opryskami chamowac. W 2015 pryskanie powschodowe przyhamowało qq potem poszła susza i była katastrofa. Po lumaxie jeszcze to jakoś wyglądało. A co jeżeli na 4-5 lisci nie złapiesz pogody bo tak też już miałem?

Edytowano przez kr9292

Wiadomość z agroFakt.pl

Mari82    10

ja w tamtym roku dawałem zaegran+nixon+adiuwant i jak dla mnie mistrzostwo,było nie za drogo czysto i nie pozwalało wyjść następnym chwastom przez długi czas,a hamowania jako takiego nie zauważyłem.w innych latach z innymi środkami bywało gorzej

Thomas2135    1188

Nie przesadzaj Statek. Liczyć do 6 jeszcze potrafię i nie pomijam żadnego listka.

saszeta    72

te jeszcze zwinięte też liczysz? Najczęstszym błędem jest właśnie złe liczenie

w sobotę poszedł glifosat (20zł/ha). Wczoraj wieczorem kuku na wierzchu. Potem Henik i Rincon(127zł/ha)

Thomas2135    1188

Liczy się wszystkie widoczne, łącznie z tym najmłodszym wystającym ze środka. Innej zasady nie ma. Ja nie narzekam na hamowanie rozwoju, ale na zerowe działanie Mocarza na komosę.
Dopiero byłem na polu i sytuacja lekko się skomplikowała. Kukurydzę zasieję jutro a komosa po 2 dniach ciepła wystrzeliła jak szalona. Przelecę włóką to trochę wyhamuje jej rozwój. Maistrem nie prysnę, bo chwastnicy jeszcze nie ma a będzie na 100%. Trzeba rozdzielić opryski. Na doglebowy na piachu jest za sucho. Bez ruszania pola jest sucho na 4 cm.

Robroy    5

Ja dikiamby unikam już w qq i wolę nie mieć strat w polu i już zapłacić więcej tych kilkanaście zł na ha i odbić to sobie spokojnie w plonie niż martwić się czy roślina będzie miała hamowany rózwój. Oczywiście każdy ma inne priorytety ale przy uprawach moim zdaniem nie warto patrzeć na pewno głównie na cenę tylko też na to co jaki środek zawiera. U mnie albo idzie Lumax albo Elumis Forte pak na pola z problemem z perzem. s-metolaclor bardzo dobrze blokuje ponowne wschodzenie chwastów. No i moim zdaniem jednak jak pogoda pozwala to najlepiej max do 4 liścia jechać z opryskiem od chwasta, ale to tylko moje zdanie w tym temacie.

solek01    30

ja w tamtym roku dawałem zaegran+nixon+adiuwant i jak dla mnie mistrzostwo,było nie za drogo czysto i nie pozwalało wyjść następnym chwastom przez długi czas,a hamowania jako takiego nie zauważyłem.w innych latach z innymi środkami bywało gorzej

jakie proporcje stosowałeś?

toperz    3

doradźcie ,

pierwszy raz kukurydza  w tym roku    posiana , ma iść lumax(2,5l/ha( + nikos  (1L/ha)

na lumaxie piszą do 3 liści  stosować , jak w praktyce to wygląda ????????

Cris7    0

Panowie siałem Kukurydze w piątek i mam zamiar ja dzisiaj opryskac mam Lumax i Pendigan  ale dzisiaj sie dopatrzyłem ze qq ma małe kiełki i nie wiem czy mozna jak juz zeby jej nie zniszczyc a mam spory kawałek jakies 7Ha I sie troche boje jak mi doradzicie pryskac czy czekac i po wschodowo

MFpower    12

Witam. Czy jest jakiś oprysk na perz kukurydzę siałem 3 tygodnie temu i jeszcze siedzi w ziemi a perz rośnie jak poj... czy jest jakiś oprysk żeby go zniszczyć teraz ?

MFpower    12

A nie zaszkodzi jej nawet jakby jutro zaczęła wychodzić ?

krzysztofz14    14

Jakiś glifosat ale kukurydza szybko wychodzi w takiej temp także uważaj bo jutro może już będzie rzędy widać.

MFpower    12

To może zaczekam z opryskiem bo kupiłem już maistra ale boję się ze ten perz zagluszy kukurydzę i nie wiem chyba zaczekam kiełki w ziemi Mają już ponad 2 cm niektóre więc może lepiej zaczekać ?

milanreal1    290

Na perz to tylko nalistny. Adengo tylko spowalnia rozwój perzu.

Chciałem w tym roku pryskać Elumis Forte Pack, ale średnio bierze rdest powojowaty. Cena lekko ponad 1 tyś za 5 L a dawka 2 L/ha. Robić drugi raz poprawkę na rdest czy kolejny rok pryskać maistrem?

Na rdesty najlepszy zeagran, do tego jakiś nikosulfuron i jest czysto.

Thomas2135    1188

Też tak myślę z tym, że rozdzielę zabiegi na jednym polu.

funrolnik    4

Panowie siałem Kukurydze w piątek i mam zamiar ja dzisiaj opryskac mam Lumax i Pendigan ale dzisiaj sie dopatrzyłem ze qq ma małe kiełki i nie wiem czy mozna jak juz zeby jej nie zniszczyc a mam spory kawałek jakies 7Ha I sie troche boje jak mi doradzicie pryskac czy czekac i po wschodowo

Nie wiem jak Pendigan, ale w tamtym roku stosowalem Lumax wlasnie w fazie szpilkowania qq i nie hamowal jej w ogóle.

Robroy    5

doradźcie ,

pierwszy raz kukurydza  w tym roku    posiana , ma iść lumax(2,5l/ha( + nikos  (1L/ha)

na lumaxie piszą do 3 liści  stosować , jak w praktyce to wygląda ????????

Możesz bez problemu wtedy nim pryskać nawet trochę pozniej. Jak perz powyłazi to powinien go w takiej dawce spokojnie wyplenic.

Panowie siałem Kukurydze w piątek i mam zamiar ja dzisiaj opryskac mam Lumax i Pendigan  ale dzisiaj sie dopatrzyłem ze qq ma małe kiełki i nie wiem czy mozna jak juz zeby jej nie zniszczyc a mam spory kawałek jakies 7Ha I sie troche boje jak mi doradzicie pryskac czy czekac i po wschodowo

Podobnie jak kolega wyżej. Nie używałem nigdy Pendigan ale Lumax w żaden sposób nie powinien zaszkodzić qq w takiej fazie tym bardziej że warunki w polu są teraz dobre na pryskanie

zkordalski    81

Miałem i mocarza itp i najlepszy jest maister Power jak dla mnie cena na hektar 160 zl i nic nie mieszam i nie kombinuje

lukasz121515    10

Stosował ktoś hector max?? Jak w porównaniu z innymi środkami działa jeśli chodzi o trzymanie qq?

warchest    44

noi niestety prawdopodobnie czesc kukurydzy do przesiewu w tym roku to ogolnie tragedia z kukurydza jest od 12 kwietnia siedzi i nei wschodzi w ziemi sie nei dzieje nic tylko gdzieniegdzie tak jakby chciala cos puszczac a niektore ziarka nie kielkuja a juz miekkie sa

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się