Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AleksanderX    125

odpuść te adengo ja po trzech latach stosowanie obecnie definitywnie nie nawet gdyby kosztował 10 zł na ha

warchest    46

panowie jakis srodek na kukurydze polecicie byle by byl dobry a co powiecie na to nixon plus mocarz wystarczy czy jeszcze cos czy cos innego ?

Robroy    5

Jakoś na pewno zadziała, cenowo też wydaje się ok,  ale gdzieś kiedyś czytałem że dikamba może w pewnych warunkach zaszkodzić kukurydzy

Wiadomość z agroFakt.pl

Kris1976    11

Jakoś na pewno zadziała, cenowo też wydaje się ok, ale gdzieś kiedyś czytałem że dikamba może w pewnych warunkach zaszkodzić kukurydzy

dikamba nie wolno w kukurydzy nasiennej pryskac,nawet w zaleceniach pisze ze nie wolno

Soltys85    16

odpuść te adengo ja po trzech latach stosowanie obecnie definitywnie nie nawet gdyby kosztował 10 zł na ha

Dlaczego nie??  U nas wiekszosc tym pryska i nie narzeka, chyba ze warunki nie sprzyjaja.

Thomas2135    1290

Na perz to tylko nalistny. Adengo tylko spowalnia rozwój perzu.
Chciałem w tym roku pryskać Elumis Forte Pack, ale średnio bierze rdest powojowaty. Cena lekko ponad 1 tyś za 5 L a dawka 2 L/ha. Robić drugi raz poprawkę na rdest czy kolejny rok pryskać maistrem?

Soltys85    16

Na perz to rundap `rok wczesniej...ale jeśli już jest to majster najlepszy, adengo niszczy tylko naziemna czesc perzu.

pawel885    432

U nas maister power 5 l/ 680zł, adengo/ 0.5l 230zł, lumax coś koło 340zł/5l. 

robi57362    72

Na perz to tylko nalistny. Adengo tylko spowalnia rozwój perzu.

Chciałem w tym roku pryskać Elumis Forte Pack, ale średnio bierze rdest powojowaty. Cena lekko ponad 1 tyś za 5 L a dawka 2 L/ha. Robić drugi raz poprawkę na rdest czy kolejny rok pryskać maistrem?

Cos ty oszalal 4 stowy za ha od chwasta . Pryskaj maistrem u mnie czysci pole nawet w tym roku sprcjalnie posialem kuku na zaperzonym polu zeby go zniszczyc

jesli pomoglem kliknij fajne

cesus    1

Jak sie polaczy lumax z nikosulfuronem to w jakich dawkach

mf25    7

Nie mam notatki z ubieglego roku ale ja dawalem 2.5l+0,22 innovate bodajze

Piechu    43

Elumis pak oprócz tego specyfiku jest dual gołd i na ha ok 200 zł wychodzi. U mnie chyba szykuje się poprawka po Adengo bo gdzie nie gdzie wychodzi chwasty. Myślę że przy cueplrjszej pogodzie wyjdzie jeszcze więcej
Ciekawe co będzie z chwastnica. W poprzednich latach pryskalem magistrem i było.czysto. Jednego roku nikosh z mocarzem i tez było ok i to przy dość niskiej cenie.

mateusz1122    12

jaki oprysk bardziej polecicie maister czy moze lepiej wzisc Mocarz 75 WG 0,2 kg/ha + Olbras 88 EC 1 l/ha

Moze ma ktos jakies doswiadczenie z mocarzem  w kukurydzy

Piechu    43

Ale do Mocarza musisz coś na jednoliscienne dorzucić np nikosh 040 i to jest dosyć tanie i skuteczne rozwiązanie.

statek    137

nie rozumiem po co i na co stosowac adengo, lumaxy

za 110-120 zl jest pakiet chemirolu czy nicogan + mocarz ktory bierze wszystko

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

mateusz1122    12

Ja mialem rok temu mocarz i cos jeszcze i wychodzilo ok 170 zl ha ale dawka byla po byku i na perz takze. W tym roku takze na perz musi isc cos bo na dzierzawach ququ poszla i trzeba wytepic dziadostwo

a wiesz kolego dokladnie co dawales? bo wlasnie jestem w takiej samej sytuacji ze perzv tez jest

Piechu    43

Zgadzam się w 100 procentach. Niestety w niektórych gospodarstwach występuje dodatkowy czynnik oprócz pogody, rośliny zmianowania klasy gleby itd. Jest to tzw. czynnik "ojciec", który marudzi, męczy komentuje krytykuje i często poprostu wkur... i dla świętego spokoju robi się to co On chce. Nie byłem za doglebówką ale jak to ojciec mówi w okolicy stosują i mają kukurydze czyste (oczywiście często robią poprawki). 

mlody456    2

dokładnie, ja stosowałem rimel 40g/ha+nixon 40g/ha+cornmax 0,8l/ha i wyszło ok 150zł/ha

ChiquitaB    51

Ja mocarza nie toleruje. Wiadomo kazdy srodek wstrzymuje qq ale mocarz jest mistrzem w przypadku qq.

Thomas2135    1290

Pisałem o mocarzu parę razy i mam podobne zdanie. Rimel+nikosh+cornmax to kompleksowa mieszanka i musi spalić wszystkie chwasty.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>