Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tadi77    0

mam na jednym polu tzn. na wycinku pola ciagle problem ze wschodami kukurydzy duze przezedzenia jest to podmokłe miejsce zauwazyłem tam gnijace ziarno z larwa w srodku mysle ze to smietka kiełkówka ,czy wymieszanie dursbanu z ziemia rozwiaze problem

Wiadomość z agroFakt.pl

lisek    3

nikosh + mocarz, tanio, skutecznie, nie spowalnia qq

U mnie zawsze było po tej kombinacji wtórne zachwaszczenie. Lumax z nkosulfuronem na 5 liść sobie poradził lepiej w zeszłym roku.

maromar    13

Nie narzekam, wtórne zachwaszczenie i spowolnienie qq to miałem po narvalu i cornmaxie, póki co nie zmieniam mocarza i nikosha

damianzbr    992

mam na jednym polu tzn. na wycinku pola ciagle problem ze wschodami kukurydzy duze przezedzenia jest to podmokłe miejsce zauwazyłem tam gnijace ziarno z larwa w srodku mysle ze to smietka kiełkówka ,czy wymieszanie dursbanu z ziemia rozwiaze problem

Ja po takiej akcji opryskałem drusbanem i dodatkowo zaprawiłem prestigem i kukurydza normalnie drugi raz wzeszła. Ale nie wiem czy to od chemii robala załatwiło czy za 2 tyg jak siałem drugi raz to już tych larw w ziemi nie było bo zdechły czy się przepoczwarzyły.

Jak jest dziurka i zgniłe ziarenko a w co niektórym biała larwa to jest to ta śmietka cała. Na podmokłym stanowisku staraj się jak najpłycej zasiać kukurydzę aby dziadostwo nie zdążyło wleźć do ziarenka i go uszkodzić przed skiełkowaniem.

soltys48    351

2-4 liście, pryskam podobnymi mieszaninami od kilku lat i pole czyste ale mocarz potrafi przyhamować kukurydzę

Thomas2135    1225

Mało tego. Na komosę u mnie nie zadziałał. Lepszy cornmax czy zeagran w dolnej zalecanej dawce.

szymon09875    118

Dziś sialem i wlasnie tez mi polecal facet cos z nikosulfuronem i wlasnie mocarza ale ja myślę wlasnie o zeagranie albo cornmax :) mlecz zakwitl to i kukurydza juz posiana :P

Patryk94    0

W zeszłym roku kombinacja Rimel 50g + Nixon 40g + CornMax 0,8L i czysto aż do koszenia. W tym roku kupione to samo. 

kiedy pryskać taką mieszanka powschodach czy dopiero na 1-2 liśc kukurydzy ? 

Robroy    5

Ja będę będę pryskać lumaxem. od 2 lat u mnie nie było po nim chwastów w qq :)

soltys48    351

kiedy pryskać taką mieszanka powschodach czy dopiero na 1-2 liśc kukurydzy ? 

to jest mieszanina na 2-4liście

toperz    4

ja bym jechał roudnupem jak mocno zaperzone. u mnie po siewie po siewie na chwasty pójdzie lumax z dodatkiem nikosulforonu. u mnie bardzo dobrze sie sprawdza.

z siewem nie spieszę się zobacze jaka będzie temperatura po świętach. zapowiadają ochłodzenie więc możliwe że poczekam do końca miesiąca.

w jakich dawkach stosujesz ??

petrus87    6

w jakich dawkach stosujesz ??

2,5l Lumaxu i 40g nikosulfuronu. czyściutko od chwastów

Thomas2135    1225

Czareczek Succesorem miałeś pryskać. Co to za zmiana? Mokro w tym roku nawet to może spróbuję z doglebowym. Trzeba tylko będzie zrobić proprawkę na perz po zaoranym pastwisku.

dachu127    78

jakby ktoś nie wiedział to starane 333 ma rejestracje w kukurydzy (fluroksypyr)

Thomas2135    1225

Mustang 360 też ma rejestrację a kukurydza dostaje po du.. po nim. Jak ten fluroksypyr oddziałuje na kukurydzę? Nie ma oddziaływania jak dikamba czy pendimentalina?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>