Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lisek    3

Czym ochronić kukurydzę przed wybiera niem przez bażanty?

Wiadomość z agroFakt.pl

Thomas2135    1302

Mesurol działa odstraszająco na ptaki typu wrony,kruki to może i na bażanty zadziała. Nawet jak spróbują i wydziobią to szybko rezygnują i zostawiają zasiewy.

lisek    3

Sprawdzałem w Pioneerze za jednostkę zaprawioną właśnie Mesurolem doliczają 89 zł. Jest to wystarczające zabezpieczenie?

Thomas2135    1302

Wyślij zapytanie do producenta Mesurolu. Niektórzy mają problem z żurawiami i też nie znam skuteczności. Na krukowate działa.

milanreal1    290

Mesurol na ptaki jest bdb rozwiązaniem, oczywiście jak nie ma ich za dużo, bo zawsze ptak musi posmakować, żeby się przekonać.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Thomas2135    1302

Tzn jak? Standardowo wszystkie są zaprawiane środkiem przeciwgrzybowym Vitavax 200 FS lub Maximm 0,25 FS. Na życzenie część odmian jest zaprawione Mesurolem lub OptiPlus(dla odmian z Saatbau Limz).

Eliot    18

Co Roku lece lumaxem, efekt jest w miare a canna dosc spora.Znalazlem tansze I interesujace Srodki, choodzi MI o adengo, Innovate, pendigan. Stosowaliscie......? Jakies doswiadczenia czy opinie?

bobienko    160

u mnie lumax nie bardzo sie sprawdził,puścił powój i jeszcze cos tam,po adengo było czysto,na perz pryskałem Nixonem,perz załatwiło i qq wogule nie odczuła zabiegu,nic a nic nie hamowało kukurydzy,i cena spoko,nie wiem tylko jaki efekt po nixon + rimel,jaka cena Rimela u was?

Edytowano przez bobienko

lukasz121515    10

U mnie Emulis forte 164 brutto na hektar, w tamtym roku stosowałem Hectora max 150 brutto ale w lipcu na dołkach przepuścił żółtlice.

damianzetor9540    1289

Tak, zaraz po siewie, ale w 2015 r popełniłem błąd i pryskałem za siewnikiem a było bardzo sucho. W 2016 r czekałem 2-4 dni na deszcz, i efekt o wiele lepszy, pole czyste do zbioru. 

Thomas2135    1302

Adengo ma chyba spory margines i do 2 liścia max można pryskać. Od siewu mamy zatem 10-12 dni na oprysk do pojawienia się liści.

donweter1989    184

W zeszłym sezonie nie bardzo bylem zadowolony z adengo. Puścił mi jednoliścienne. Oprysk następnego dnia po siewie. Warunki średnie. W tym roku pujdzie raczej coś innego.

damianzetor9540    1289

Jak pamiętam Adengo ma 2 fazy stosowania, od siewu do wschodów, a potem od 2-4 liści. Ale ręki nie dam uciąć. Kolega w 2015 r pryskał Lumaxem, w 2016 r Adengo jak i ja i bardzo zadowolony z Adengo. :) 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>