Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

grzegorz132    9

a ile moze trzymac kukurydze  huzar pak....  opryskane zboze     potem decyzja przesiac   talerzowka  i siew kukurydzy  i rosnąc cos rosnie ale tak wolniej

Wiadomość z agroFakt.pl

pleban1330    0

Czy można zastosować proteusa na ploniarkę, gdy kukurydza ma 80 cm ? Czy będzie z tego zadowalający rezultat ?

funrolnik    4

Odmiana nie ma nic do rzeczy. Brakuje jej fosforu, kup fosfor w płynie i zastosuj jak najpredzej dolistnie...

czy jeśli rano pryskałem na kukurydze mocznikiem + odżywka fosforawa +cynk czy  moge wieczorem zrobić poprawkowy zabieg na chwasty chwastoksem ??

mf25    7

@

Mateusz61  ja najlepiej poczekalbym tak z 5 dni zeby dobrze chwasty wykrecilo i podal kukurydzy odrzywki jakis tytanit,odrzywka,siarczan,cynk , mg

@

wskpiotrus125 na twoim miejscu niestosowalbym chwastoxu , jaka faza kukurydzy ?    

kamilrudy    7

opryskałem qq maister power jak miała 7-8 liści i mi ją troche poskręcało. Czym mogę jej pomóc?

czytaj etykiete produktu!  :)  Czekaj aż odchoruje a potem dolistnie odżywki. 

marekfendt    2

Co może być przyczyną ze kukurydza w fazie 4-6 liści i wcale nie rośnie? Miejscami jest duża a miejscami mala czy to jakies robale ja atakują? Wygrzebalem taka co nie rośnie i jak by w nasionku była jakaś dziurka po robaki tak jak by pedrak lub inne dziadostwo. Czym to teraz podratowac?

mati2411    3

Był wykonany jeden oprysk, nie zadziałał na wszystkie odmiany zielska + pół godziny po oprysku zaczęło padać, tak więc to też mogło mieć swoje skutki. Jaki środek polecacie do poprawy ? Czy jest jakiś który nie uszkodzi kukurydzy w aktualnej fazie? 

kali828    15

Białe plamy na liściach to poparzenia po N dałem II dawkę w postaci Saletry czy to nie dobór cynku

kamilrudy    7

Był wykonany jeden oprysk, nie zadziałał na wszystkie odmiany zielska + pół godziny po oprysku zaczęło padać, tak więc to też mogło mieć swoje skutki. Jaki środek polecacie do poprawy ? Czy jest jakiś który nie uszkodzi kukurydzy w aktualnej fazie? 

Elumis jest do 8 liści qq

Pajej    52

chłopy jak ratowaćmoja kuku. stosowałem mustang 0,5l plus titus 60g i kuku zrobiła sie fioletowa jakby fosforunie nie miała.stoi i nie rosnie. Przedplonem był rzepak. co ciekawe na jednej działce na połowie przedplonem był rzepak a na drugiej połowie pszenica i tam gdzie przedplonem była pszenica kuku idzie normalnie. jaki powód tego? moze to ze tam gdzie była pszenica w momencie zabiegu chwasty były wieksze od kuku?

Ksawery    26

Jaka masz ziemie pewnie piach? I jak z opadami/temperaturami?

U mnie na jednym kawałku tez gdzie lepsza ziemia to i kukurydza lepsza a gdzie gorsza to gorsza. Ale to przez susze.

Pajej    52

ziemia 3kl opady moze nie rewelacja ale szuszy jeszcze nie ma. moze dac jej kristalonu żółtego

Edytowano przez Pajej

bialy2005    193

A ten rzepak to był w ubiegłym sezonie czy kasowany po wymarznieciu? Czy stosowałes i jaki herbicyd na rzepak ?  To moze w tym jest problem ze kuku nie toleruje stosowanego w rzepaku.

maskin    7

Panowie,pozostała chwastnica po lunaxie. kuku w fazie 5-7 liści, chwastnica zaczyna sie krzewic. pomoze ktos? chodzi o to aby kuku nie odczuła, bo i tak jest jasna, czy zostawić w diabły tą chwastnice? dodam ze sucho, bez deszczu ze 3 tygodnie

pleban1330    0

Czy mogło wystąpić w tym przypadku poparzenie ze strony rozsianego pogłównie saletrzaku czy raczej niedobór jakiegoś składnika ?

post-12278-0-33333900-1465805565_thumb.jpg

post-12278-0-89296200-1465805575_thumb.jpg

marian892    8

Panowie,pozostała chwastnica po lunaxie. kuku w fazie 5-7 liści, chwastnica zaczyna sie krzewic. pomoze ktos? chodzi o to aby kuku nie odczuła, bo i tak jest jasna, czy zostawić w diabły tą chwastnice? dodam ze sucho, bez deszczu ze 3 tygodnie

Nikosolfuron pomoże na chwastnice

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>