Skocz do zawartości

Polecane posty

Thomas2135    1190

Wątpię by sobie z nią poradził. Jego działanie doglebowe ogranicza się raczej do dwuliściennych. Na etykiecie jest napisane, że perz wschodzący po wykonaniu oprysku nie będzie zwalczany. Chwastnica jest ciepłolubna i późno wschodzi. Na przyszłość staraj się nieco opóźnić zabieg. W fazie 6 liści ne powinien jej szkodzić.

gomez181    9

Koledzy stalo by sie.cos Jak bym połączył srodek:Henik 50 SG z chwastoxem? Oba środki do.kukurydzy. chodzi o jeden przejazd. Tylko boje soe zeby kukurydza zostala na polu a nie wszystko spalił o. ..

Wiadomość z agroFakt.pl

gomez181    9

Nikosulfuron Ci nie wystarczy na chwastnicę?

starczyło by tylko znow co z komosa jest średnio wrazliwa a w chwastox ie wrazliwa. Gdyby srodki połączyć dzialnie bylo by takoe dość tylko czy cos sie nie stanie?

soltys48    315

ta pojedź najlepiej od razu z glifosatem....

dodaj do nikosulfonu zeagran i będziesz miał czysto

Alfaholik    0

A jezeli maister nie spalił wszystkim chwastow Mineło ponad 14 dni od oprysku i wiekszosc chwastów jest nadal zieona.Mozliwa jest poprawka oprysku na chwasty?Kukurydza ma od 6 do 8 liści

gomez181    9

ta pojedź najlepiej od razu z glifosatem....

dodaj do nikosulfonu zeagran i będziesz miał czysto

nie umiem juz zegana dokupic.poprstu brakuje juz środków. Ale.na.chlopski rozum spalić kikurydzy nie powinno skoro oba sa do kukurydzy co nie?

Thomas2135    1190

Są sklepy internetowe i tam szukaj. Zeagran, Cornmax, Bromotril działają tak samo. Przeczytaj dobrze etykietę chwastoxu to zobaczysz czy warto.

maromar    13

U mnie pole opryskane NIKOSHEM i MOCARZEM, szczerze to trochę się obawiałem efektów, bo na forum mocarz nie ma za dobrych opinii, ale pole jest czyste, zero chwastów, kukurydza nawet nie bardzo odchorowała, jak to miało miejsce rok temu po cornmaxie. gdzie dodatkowo jeszcze wystąpiło zachwaszczenie wtórne i w końcu kuku miała 1,5 - 1,8 m wysokości. Polecam te środki jak najbardziej

martinezo    16

U mnie pole opryskane NIKOSHEM i MOCARZEM, szczerze to trochę się obawiałem efektów, bo na forum mocarz nie ma za dobrych opinii, ale pole jest czyste, zero chwastów, kukurydza nawet nie bardzo odchorowała, jak to miało miejsce rok temu po cornmaxie. gdzie dodatkowo jeszcze wystąpiło zachwaszczenie wtórne i w końcu kuku miała 1,5 - 1,8 m wysokości. Polecam te środki jak najbardziej

ja już 3 rok stosuję mieszankę Mocarza i Fornetu (ta sama substancja czynna co w Nikoshu) efekty dobre, ale w tym roku na jednym kawałku pozostały chwasty prosowate co dotąd się nie zdarzało, być może zbyt such było podczas zabiegu, na innym kawałku wszystko ok, myślę że to dobra mieszanina.

Thomas2135    1190

Ja dzisiaj kończę pryskać wieczorem działkę, bo podobno ostatnia zimna noc. Ostatnie chłody nie są aż takie duże. Wiem, że jeden w okokicy pryskał zaraz po takich nocnych przymrozkach. Tak jak się spodziewałem kukurydza trochę oberwała. Przyżółkła i miejscami ją przypaliło. Trzeba dać czas na wznowienie wegetacji po ochłodzeniu.

wiesko    12

U mnie w tym roku dawka dzielona Lumaxa 1,75 l/ha  po siewie i drugie tyle na 3 liść i na razie dużo lepszy efekt niż w zeszłym roku po jednej dawce powyżej 3,5 l/ha. Poza tym innych herbicydów nie stosowałem a miałem na samosiewy żyta. Trochę Lumax je przytrzymał, trochę susza pomogła wiec zabieg zbędny.

milanreal1    290

milanreal szkodliwość zeagranu żadna? stosowales kiedyś? czytałeś chociaż etykietę? Thomas przy obniżonej dawce zawsze warto dodać trochę adiuwantu.

W jednym kawałku dałem 2,8l zeagranu i efekt był taki że po 72h od zabiegu dwuliścienne leżały, kukurydza nie odczuła. Zeagran stosuje już nie pierwszy raz i dla mnie super. Chyba ze ktoś jedzie z opryskiwaczem w południe przy 30 stopniach a potem zaskoczenie bo przypaliło.

dachu127    77

ja też stosuję zeagran kilka lat i moim zdaniem dawka 1 litr jest W zupełności wystarczającą w mieszaninie. na etykiecie jest napisane że może powodować przemijające uszkodzenia.

akaku    69

Nie wiem dlaczego na Cornmaxie jest że dawka zalecana 1,6l/ha-2l/ha ja zastosowałem 0,8l/ha zielska nie ma ani grama a miałem takie, że nie było widać redlin kukurydzy a na drugim polu dałem 1l/ha i kukurydza przypalona a co to było by jak bym dał np 2l? 

fireseba    101

U mnie w tym roku dawka dzielona Lumaxa 1,75 l/ha  po siewie i drugie tyle na 3 liść i na razie dużo lepszy efekt niż w zeszłym roku po jednej dawce powyżej 3,5 l/ha. Poza tym innych herbicydów nie stosowałem a miałem na samosiewy żyta. Trochę Lumax je przytrzymał, trochę susza pomogła wiec zabieg zbędny.

u mnie 3l w zupełności wystarczy zielska nie było do zborów ale ziemia była błoto (w tamtym roku po ostatnim deszczu) Najlepiej działa zaraz po siewie

Karror830    3

U mnie w tym roku dawka dzielona Lumaxa 1,75 l/ha po siewie i drugie tyle na 3 liść i na razie dużo lepszy efekt niż w zeszłym roku po jednej dawce powyżej 3,5 l/ha. Poza tym innych herbicydów nie stosowałem a miałem na samosiewy żyta. Trochę Lumax je przytrzymał, trochę susza pomogła wiec zabieg zbędny.

U mnie poszła 1 dawka przedwschodowo 3lha. Na jedną działkę zabrakło srodka i opryskalem 2l/ha i również czysto.

rafffffff    5

Panowie po lumaxie komosa wyskoczyka kuku ma od 9-11 lisci zarykowac i opryskac 1l zegrane?czy juz odpuscic a kuku zaguszy?

funrolnik    4

Jak dopiero co wyskoczyla i jest mala, to lepiej te pieniadze przeznaczyć na nawożenie dolistne. Moim zdaniem.

milanreal1    290

Nie wiem dlaczego na Cornmaxie jest że dawka zalecana 1,6l/ha-2l/ha ja zastosowałem 0,8l/ha zielska nie ma ani grama a miałem takie, że nie było widać redlin kukurydzy a na drugim polu dałem 1l/ha i kukurydza przypalona a co to było by jak bym dał np 2l? 

Według badań wewnętrznych producenta zeagranu uszkodzenia przy dawce 5l nie sa większe niż przy dawce 1,5l.

Jednak wraz z fazą wzrasta ryzyko uszkodzeń dlatego po 8 liściu zeagranu bym nie używał.

Eliot    16

Ja pryskałem lumaxem ale miejscami poprawiłem elumisem  efekt jest rewelka, za rok już bede jechał tylko elumisem nawet perz jeśli trafi sie na pogode i dobre warunki to nie ma szans.Adengo mialem kupić ale on jest chyba tylko do 3 liści wiec wybrałem elumis  bo pokazało sie troche zielska  po pierwszym zabiegu lumaxem np oset,perz,proso.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się