Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mf25    7

Kolega pryskal kilka dni temu w fazie 7 lisci titus+mocarz ale mocarza dawal 3/4 dawki albo 3/5 musialbym zapytac wykrecilo mu kukurydze na kilka dni ale juz normalnie rosnie , rano widzialem

Edytowano przez mf25

Wiadomość z agroFakt.pl

cesus    1

Kiedyś ją tak zrobiłem mocarzem w takiej fazie liści i całość kukurydzy polozylo leżała jak przejechana wałem podniosła się ale plon był 50% a i mocarz podziałal ale na kukurydzę a nie na chwasty

piotr_79    1

Popryskałem dziś MAISTER POWER 42,5 OD i 15 min po oprysku przeszedł deszcz dość intensywny co teraz zrobić, jutro jeszcze raz jechać tylko słabszą dawką ponieważ zostało mi jeszcze tego oprysku?

Kamilek1    17

Kolega pryskal kilka dni temu w fazie 7 lisci titus+mocarz ale mocarza dawal 3/4 dawki albo 3/5 musialbym zapytac wykrecilo mu kukurydze na kilka dni ale juz normalnie rosnie , rano widzialem

pytanie czy takie kilku dniowe przychamowanie  bedzie mialo wplyw na plon ziarna jesli pozniej dostanie konkretna odzywke itp?

ja dokladnie zrobilem dzis tak samo dalem 3/4 dawki zobaczymy jaki bedzie efekt, spadl wieczorem desz to mysle ze moze troszke przez to  mniej ją ,, wykręcic'' pytanie co na ten deszcz chwasty ;D a na przyszlosc musze wczesniej sprawdzac efekty lumaxa

Edytowano przez Kamilek1

janczar810    245

wiecie co Koledzy polecam różnego rodzaju strony internetowy ukazające onlinne sytuacje z radarów

np. sat24.com  radareu.cz 

korzystam i naprawde wiele można wywnioskować 

Sprawdzalność jak w TVNie bliska 100%  :)

soltys48    315

nie bdzie miało wpływu na plon

Te panie ekspert na jakiej podstawie tak stwierdzasz???Z doświadczenia czy tak wpadło do głowy??

soltys48    315

chętnie-przytocz coś proszę....

Z tego co ja czytałem takie "przytłumienie"na kilka dni może nam zabrać sporo plonu/

Jednak nie uważam się za eksperta w kukurydzy więc lepiej niech się wypowiedzą eksperci

donweter1989    180

Do ekspertów nie należę, ale moim zdaniem każda sytuacja, w której roślina zostaje podana warunkom stresowym powoduje mniej lub bardziej znaczący spadek plonu.

janczar810    245

chętnie-przytocz coś proszę....

Z tego co ja czytałem takie "przytłumienie"na kilka dni może nam zabrać sporo plonu/

Jednak nie uważam się za eksperta w kukurydzy więc lepiej niech się wypowiedzą eksperci

z pewnościa kazdy stres mniej lub bardziej wpłynie na plon nie ma co sie oszukiwać.

ps.Niemcy pod halami wyciagneli bodajże 20t/ha pszenicy . <<był stres? 

AleksanderX    104

czasami stres ma pozytywny wpływ tak jak spiączka farmatologiczna

Edytowano przez AleksanderX

janczar810    245

jeszcze troche jakby u mnie susza potrwała to w spiączke wpadła QQ. Olek obudziła by się? odp. Tak ale chyba na filipinach :|

damianzbr    976

Po ilu dniach jednoliścienne mają objawy działania nikosulfuron u? Bo popryskałem 6 dni i owsisko głuche dalej zielone, nic nie żółknie.

bialy2005    193

Mysle że koo tygodnia powiny juz blednac. Widze u znajomego pryskałz tydzien temu to owies głuchy blednie ja przyskałem troszke wcesnij i perz juz żółty

damianzbr    976

W jakiej dawce? Bo u mnie wyszło 40g/ha. No i w pole nie wchodziłem tylko z brzegu patrzyłam, bo mam taki pas 4m wzdłuż pola co wcześniej randapem ominąłem i ten owies tu był już strasznie wielki, na pewno się już kończył krzewić i pewnie zaczynał strzelać w źdźbło. Zniszczy takiego dużego chwasta 40g/ha nikosulfuronu?

bialy2005    193

mi doradca zalecał 60g i tak stosowałem w ubiegłym roku jako poprawe na głuchy i tak samo w tym roku na perz. Ja pryskałem jak miał 10-15cm

mf25    7

pytanie czy takie kilku dniowe przychamowanie  bedzie mialo wplyw na plon ziarna jesli pozniej dostanie konkretna odzywke itp?

ja dokladnie zrobilem dzis tak samo dalem 3/4 dawki zobaczymy jaki bedzie efekt, spadl wieczorem desz to mysle ze moze troszke przez to  mniej ją ,, wykręcic'' pytanie co na ten deszcz chwasty ;D a na przyszlosc musze wczesniej sprawdzac efekty lumaxa

Kolego staraj sie pryskac zawsze w fazie 2-5 lisci jesli masz duze nasilenie chwastow np. pol dawki maistra w fazie 3 lisci i druga dawka w fazie 5 max 6 lisci .

Kamilek1    17

tak, na przyszlosc bd wczesniej radarowal pole po doglebowce...

na ok 18 ha po pierwszym zabieg efekt jest taki ze kukurydza stoi pieknie zielona zero zmian a komosa sie zwija wiec moze bedzie dobrze, ja dalem 3 dni przed tym zbigiem nawoz poglownie a codziennie troche pada i jest dosc cieplo wiec moze to zasililo kukurydze  i sie nie daje mocarzowi a wczesniej jechalem z cynkiem + inne mikro dolistnie :) oby tak bylo...

Edytowano przez Kamilek1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się