Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
snopek    0

troszkę odjadę od tematu ja mam w swoim KTMie sprzęgło hydrauliczne super sprawa B)

michal1313    0

kolego nie hydrauliczne tylko hydrokinetyczne wink.gif . Z tego co wiem to są sprzęgła hydrauliczne ale one są stosowane w kotłach olejowych.

pastorek podjołeś jakąś decyzje w sprawie zakupu ciągnika bo popłyneliśmy z tematem troszkę w inna strone a zastanawiałeś się co kupić

Krystian86    5

Witam. Może ktoś mi tutaj odpowiedzieć na moje pytanie: ile może kosztować pierwszy przegląd zetora forterry????

Wiadomość z agroFakt.pl

michal1313    0

kilka tygodni temu w tygodniku rolniczym była rozpiska ile w poszczególnych markach to kosztuje ale niestety nie pamiętam ile kosztował pierwszy ale pamiętam że wszystkie przeglądy kosztowały około 6500-7000 zł. Jeszcze jedno w sprawie przeglądów Zetora musisz pamiętać że Zetor ma zapis w książce gwarancyjnej że przeglądy musisz robić według motogodzin albo 2 razy w roku bo jeśli nie przerobisz motogodzin i nie zrobisz przeglądu co 6 miesięcy to niestety tracisz gwarancje. Tak wkopał się mój sąsiad nie powiedzieli mu tego a kupował ciągnik jesienią i przez ponad pół roku zrobił zaledwie kilka motogodzin i jak mu się popsuł ciągnik to powiedzieli mu że stracił gwarancje bo nie przestrzegał warunków gwarancji (całe szczęście że to była drobnostka jakaś rurka zaczęła mu ciec).

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

ogrodnikPPL    0

Pierwszy przegląd w forterze dokładnie rok temu wyniósł mnie 1245 zł brutto z dojazdem (przegląd wykonywany w gospodarstwie) przez Toral Gostyń - wielkopolska

dawid0028    0

• Witam wszystkich, planuje zakup ciągniczka i zastanwaiam się między zetor proxima power 110 a New Hollandem t5.95 i pewności co do wyboru nadal nie mam. Obejrzałem dość dokładnie hollanda i powiem szczerze że jest w porządku, rewers elektrohydrauliczny, dopracowanie kabiny i wykończenia naprawde na dobrym poziomie, kilmatyzacja , jedynie co to brak zamykanego schowka w środku no i skrzynia prosta jak budowa cepa 16x16, gdyby była nieco większa, byłoby naprawdę dobrze. Półbiegi podczas pracy w polu to fantastyczna sprawa. i cena całkiem rozsądna 160 tys brutto. Mam zetora 7211 już 23 lata i ma przepracowane ponad 8,5 tys mth i nie miał żadnej poważnej awari, silnik ani skrzynia nigdy nie były rozbierane a wcale lekko nie ma, mam 30ha z czego 4ha kukurydzy i zetorek kilka lat dostaje w d*pe przy jednorzędówce. No i stąd mój sentyment do zetora zastanawiam się czy nowa proxima wytrzyma przynajmniej połowe tego czasu. Zastanawia mnie też spalanie testy z top agrar podają że holland spala nie wiadomo ile (ok.330g/mth) z kolei znajomy dealer powiedział że średnie spalanie podczas orki przy ekonomicznej jeździe powinno wynieść ok. 8l/h czyli norma. O nowych zetorach słyszałem że lubią paliwo i kiedy pracują to lubią pojeść:) no i też słyszałem że silnik oraz skrzynia zabiera dużo mocy do obsługi coś ok. 12 KM. I dodam jeszcze że cena nowej proximy power 110 w podobnym standardzie będzie wyższa i bedzie wynosić ok. 170tys. Co wiedziałem to napsałem:). Jeśli ktoś z was ma hollanda t5.95 to proszę o opinie . Pozdrawiam

tracker    56

We wrześniowym dodatku technicznym do Top Agrar jest test kilkunastu traktorów - najniższe spalanie mają Case Farmall 105 U i Zetor Proxima Plus 100 ok 250 g/KWh... więc te bajki o wysokim spalaniu Zetorów to bajki. Najwyższe spalanie natomiast ma Valtra ok 330 g/KWh.

Edytowano przez tracker

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się