Zaloguj się, aby obserwować  
tom31

czy poradzi sobie????????????

Polecane posty

tom31    11

Mam problem ,otoz interesuje mnie jakis maly zestaw uprawowo siewny do 360,mysle tutaj o jakims agregacie biernym i niezbyt ciezkim siewniku.czy jest to realne bo widzialem kiedys z hassi taki zestawik i byl niezbyt wielki i ciezki, a wkurzaja mnie na polu koleiny po poznaniaku!!!!!!

post-296-1191960694_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Z 2 m może i sobie poradzim,a jakie koleiny Ciebie wkurzają ja polatałem pooranym z bronami ciężkimi i wałem strunowum i nawet na lekkich ziemiach dosłownie na piachach nie miałem kolein, zamiast sestawu proponuje jakiś porządny wał strunowy podwójny, czy to pierścieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Z 2m. to mógłbyś pobróbować, ale obawiam się ze będzie to za dużo (no chyba że do C-360 założysz bliźniaki).

Był raz opis w RPT o 7211 z 2,5m zestawem własniej kosktrukcji, ale Zetor miał ponad 60KM i "sobie radził".

 

Powiem tak- jeżeli chcesz uprawko-siewkę przy C-360 to musisz zrobić agregat co najwyżej z 2-rzędami redlic, a siewnik powinien być jak najbliżej ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

jesli chodzi o koleiny to pozostaja po ciagniku a uprawke robie zwyklym kultywatorem i bronami a gleby mam raczej piaszczyste,zreszta kiedys porzyczylem taki agregacik z jednym walkiem i tak byly koleiny :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ja proponuje po kilka zębów za kołami i wałek strunowy przed siewnikiem, a tak wogóle bardzo polecam wałek strónowy przed siewem bo bradzo ładnie ugniat glebe gdzie trzeba rozkrusza no i różne rsztki wgniata w glebe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

na przednie koła zamontuj opony 11,5-15 a na tył bliźniaki, będziesz miał jak na stole i mniej ci ropy spali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jak nie chcesz kolein to skombinuj wały strunowe lub inne, ja 1 tydz po oraniu pociagałem cięzką brone i wał strunowy siałem mf 255 na oknach 12,4 i właściwie nie ma żadnych kolein, nie baw się w agregaty bo tylko pompe sobie przesilisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

witam ja ostatnio zastanawiałem sie czy kupić jakiś agregat uprawowy i siewnik czy wziąć odrazu uprawowo-siewny w cenie to sie zmieści prawie tak samo ... a i do ciągnika 80KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

to chyba tak zrobie ze kupie sobie osobny agregat do uprawy przedsiewnej,a skoro agregat to jaki byscie polecali czy z przednim walkiem strunowym czy bez????????? :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

ja ci mogę polecić np: z Uni Kombi z przednim wałkiem lub z expomu LEcha tez z przednim i ja być ci radził z przednim bo sie wydaje że lepiej jest wymieszana ziemia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nie masz jakichś ciężkich bron, lub kultywatora, dokup tylko wałki strunowe lub poszukaj jakieść używki z zagranicy, zależy też jakiem asz ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

co do tych uprawek z zagranicy to niemam przekonania wydawaja mi sie za lekkie, zreszta moze sie myle a co sadzicie o agregatach produkowanych przez ta firme http://www.agro-factory.pl/.te zachodnie z tylu maja lekkie walki i sa bez przedniego walka.jesli macie jakies ciekawe foto i ceny zachodnich uprawek to prosze o linka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj