michalek4512

Pronar 1025a

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnikix    4

Nie wiem czy jest sens przepłacać, nie lepiej belarusa 1025? Praktycznie to samo tylko w innej masce i trochę niższej cenie.

 

Co do Twojego pytania, ciągniki te sa dosyć awaryjne, mianowicie mam na myśli głowie wycieki praktycznie z czego tylko można i gdzie jest olej.. Komfort też słaby, jedynie moc ciągnika zadowalająca.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pronara 1025a z 2005r chodzi na 50ha no i nie polecam gdybym teraz kupował to wolałbym dołożyć i kupić jakiegoś NH lub DF(wspomnisz moje słowa).Na gwarancji serwis był 10 razy.Jedyne co jest ok to moc sąsiad ma Zetora 12245 i ciężko mu pług 4x40 (Tur Unia group) niekiedy uciągnąć i orze 3x40 a ja pronarem ciągnę pług 4x40 (Kuhn master 102) i nie jest tak zle.

Edytowano przez DOMINIK19995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

pronary podobno strasznie się leją znacznie bardziej od belarusów... ja posiadam 1025 ale belarusa i jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Pronar 1025a w najlepszej opcji wyposażeniowej, rok 2006 pracuje na 35ha.

Bezawaryjny, smile.gif zadania - orka, uprawa/siew, transport, prasowanie.

spalanie w cyklu mieszanym - siew/uprawa - 13litrów ON na godzine zegarową w ciągniku. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzechqp    0

hmm mam takiego pronara nie od nowości ale szczerze musze powiedzieć że żadnych tych waszych "mitycznych" przecieków nie ma w tym moim przypadku. w 2 pronarze 82a wymieniłem gniazda hydrauliki zewnętrznej bo strasznie ciekły

Jak dla mnie w tej kategorii cenowej nawet fajny ciągnik tylko ma moim zdaniem badziewną skrzynię biegów, a jeśli chodzi o komfort to pzecież jest w 90% ruski sprzęt a więc czego sie tu spodziewać, a co do napraw to odpukać nic większego mi się jeszcze nie trafiło ale czsęści są bardzo tanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

mój sąsiad kupił takiego nowego na wiosne, jest bardzo zadowolony oprócz skrzyni biegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Skrzynia w 1025a - nie psuje się, ale przy niektórych biegach dosyć "zgrzyta" smile.gif co napewno nie ma miejsca w nowym Nh, Df, Jd ale co tu chcieć za te pieniądze.. smile.gif

dość cicho w kabinie - nawet przy 40km/h i 2500obr. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek115    0

witam. Na samym wstępie dodam że mam 1025a i pracuje obecnie na 67 ( w tamtym roku na 61) jako główny ciągnik.Co do mtz*ów ceny ich ostro skoczyły... Z hydrałliką nie ma najmniejszych problemów (dodam ze mam przedni tuz) nic nie cieknie i się nie poci. Jest to bardzo mocny ciągnik bo ciągam nim na przednim tuzie wał cambella 3 m i za ciągnikiem 3m uprawowo siewny także moc to on ma. Skrzynia biegów no cóż nie zsynchronizowana ale co za tą cenę to bardzo godny ciągnik. Fakt nie ma co porównywać nawet do zetora bo to nie ten poziom ani nie ta cena.A co do mtz mój sąsiad ma belarusa 1025.3 i wiecznie walczy z pompą bo cały czas mu się zawór zacina i nic nie może podnieść.

Wiec polecam pronara z własnego doświatczenia . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asso    0

Ja mam 1025a z 2005 roku pracuje z turem 16 i po 1600mth padlo lozysko na sprzegle i troche wczesniej w przednim moscie na zebatce atakujacej wylamal sie jeden zab. Moze w innych ciagnikach takie rzeczy nie maja miejsca, ale tutaj przynajmniej za psie pieniadze bylo wszystko naprawione. Skrzyni mozna sie nauczyc, ale fakt mogla by byc lepiej zestopniowana i zsynchronizowana. A no i fakt troche sie poci na glowicy i przy podnosniku, ale nie na tyle, zeby sie tym przejmowac.

Ogolnie jestem z niego zadowolony !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7947

duzo uzytkownikow pisze ze belarusy sie nie poca i sie z nich nie leje a z pronarow tak

przeciez to jest jedno i to samo ! tylko w innym opakowaniu , a po 2 jak nabijecie na swoich belarusach po 2000 MTG to zobaczycie co sie bedzie dzialo a nie piszecie wnioski po 100 mtg przecierz to sie nawet nie dotarlo a juz ma cieknac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danek123    0

A powie mi ktoś jak powinny iść tarcze sprzęgłowe w pronarze 1025A?????

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj