Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kierowca

prowadnica pila spalinowa partner 401

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Partner
kierowca    0

Witasz wszytki posiadam piłe spalinowa i mam skrzywiona prowadnice i mam pytanie czy da sie ja troche pod prostować bo strasznie krzywo sie nia tnie.

yahooo777    698

Łańcuchem po gwoździu mogłeś przejechać i Ci łańcuch ściąga, naostrz albo wymień łańcuch-od tego zacznij, jeżeli nie pomoże to wymień prowadnice bo w życiu nie chciałbym prostować prowadnicy i nią później ciąć. Pozdrawiam

damjan15    0

dobrze się przyjrzyj czy jest skrzywiona czy masz łańcuch nie równomiernie stępiony a prowadnica to nie duży koszt także nie wiem po co ryzykować ;)

LeF    24

Musisz mieć prawe i lewe nożyki ostrzone pod tym samym kontem i muszą one mieć tą samą długość. Zostrz podług najkrótszego. Potem zdiagnozuj czy minął problem czy nie. Bo szkoda wywalać kasy na nową prowadnicę.

tomek73    186

A czy to na pewno prowadnica skrzywiona? Jak tniesz to w którą stronę ci ściąga. Jak w prawo to oszczy zęby z lewej strony, jak w lewo to oszczy zęby z prawej strony.Aż zacznie prosto ciąć. Ale tylko z jednej strony oszczy się!

Chodzi o to że w tą stronę w którą ściąga to łańcuch jest lepiej naoszczony, a z drugiej strony jest tępy.Więc masz tą tępą stronę naoszczyć.

Co do długości to nie jest tak bardzo istotne. Bardzo ważne jest kąt ostrzenia.

Prowadnica może być wytarta z jednej strony to na szlifierce można wyrównać. Albo ją obróć.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować