dziobaq

Suszarnia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
onyks    2

Chcę kupić nową suszarnie do około 150tys. Sa jakcys ciewaki producenci? Co myslicie o suszarniach Drzewicza? Moze sie ktoś pochwalić opinią? Pozdrawiam>

suszarnia drzewicz fajna maszynka prosta i malo energii elektrycznej potrzebuje ja mam sc 600 przewozna jest tylko jedna wada serwis drzewicz do d*py nie maja serwisantow i terminy naginaja masakra a w sezonie to podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Będę miał jesienią kukurydzę do wysuszenia i potrzebuję suszarni. Jest to mała ilość ok. 500-800 kg. Myślałem już z czego wykonać taką suszarnię i wpadł mi do głowy pomysł by wykorzystać do budowy metalową beczkę 200l., nagrzewnicę typu http://olx.pl/oferta...4OoAJ.html nie jestem zorientowany czy ma ona wentylator, jeśli nie ma to bym zamontował. Orientuję się jak mniej więcej jak działa suszarnia, lecz nie wiem w 100% jak ją wykonać. Poda ktoś jakieś porady jak zbudować taki wynalazek? Z wykonaniem nie było by problemu, chęci, sprzęt i wieloletnie doświadczenie blacharskie pomogły by w budowie. Budował ktoś coś podobnego, lub normalną suszarnię o normalnych gabarytach. Jaki był by koszt wykonania takiego cuda, nagrzewnica była by odpowiednia? Może ktoś podeśle jakichś schemat, lub poradzi coś dotyczące suszarni. Jak ją wykonać aby zboże było równomiernie wysuszone? Przejrzałem trochę filmów na YouTube i trochę orientuję się w temacie lecz z pewnością nie wiem wszystkiego.

Za wszelkie porady, schematy i podpowiedzi byłbym bardzo wdzięczny.

Edytowano przez dogberry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do sc545 ale pod uwagę też biorę 600. Powiedz mi kolego ile suszysz średnio jeden zasyp QQ? I jak sie sprawuje palnik gazaowy? Też właśnie wyczytałem żę serwis to nieporozumienie. A wiadomo jak to wygląda. Maszyna Ci nawali jak jest najbardziej potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Z czego najlepiej zbudować zbiornik?

Gdzie można kupić siatkę/blachę dziurkowaną do budowy zbiornika suszarni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyks    2

Przymierzam sie do sc545 ale pod uwagę też biorę 600. Powiedz mi kolego ile suszysz średnio jeden zasyp QQ? I jak sie sprawuje palnik gazaowy? Też właśnie wyczytałem żę serwis to nieporozumienie. A wiadomo jak to wygląda. Maszyna Ci nawali jak jest najbardziej potrzebna.

jeden zasyp ok 5-6 godzin do tego chlodzenie 1-2 w zaleznosci od wilgotnosci i tem powietrza palnik bardzo prosty i fajnie chodzi nie ma z nim problemu i najwazniejsze ze chodzi na faze ciekla gazu . a z serwisem to uwazaj moze ja bedziesz negocjowal cene to powiedz ze rezygnujesz z gwarancji ale niech ci opuszcza przy zakupie bo przez tych debili mozna tylko zdrowie stracic w sezonie i kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Poczytałem trochę o tej nagrzewnicy i wyczytałem że ma: przepływ powietrza: 400 m3/h, moc 2kw, waga brutto: 5,8 kg, długość: 210 mm, szerokość: 200 mm, wysokość: 265 mm pokrętło

można przekręcić od 0do 270 stopni, termostat, który kontroluje temperaturę i właśnie ten termostat trochę mnie niepokoi, czy jeśli ustawię na 120 stopni to termostat nie wyłączy nagrzewnicy? Schemat suszarni podobny do tego https://www.google.pl/search?q=schemat+suszarni&client=firefox-a&hs=z9y&rls=org.mozilla:pl:official&channel=sb&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=frShU-CGA6qF4gTx-oG4BA&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1366&bih=631#facrc=_&imgdii=_&imgrc=lCdPVpIFKOJglM%253A%3BXUK3cxVsV-epuM%3Bhttp%253A%252F%252Fms.wipie.ur.krakow.pl%252Frys10%252Fryc-10.11.b.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fms.wipie.ur.krakow.pl%252F%3B699%3B444

Tylko u mnie to ogrzewanie będzie przez całą długość, bez ochładzania. Czy nagrzewnica do której link podałem wcześniej da radę z suszarnią o zasypie ok 100kg kukurydzy?

Gdzie kupić sita/ blachę dziruwioną z której mógłbym zbudować zbiornik? Zasada działania jest ta sama w każdej wielkości suszarni. Proszę o jakieś porady i podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup suchą kukurydzę i nie zawracaj sobie gitary.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

No właśnie jak bym miał kupić mokrą i ją suszyć to wolę kupić na gotowo i bez roboty suchą. Tylko że mokrą będę miał za darmo i problem w tym że musiałbym tylko wysuszyć, I dlatego wpadłem na pomysł z budową. Jak by była funkcjonalna i wydajna to bym suszył nawet więcej, bo zboże za niewielką zapłatą bym skołował. I można było by zarobić parę groszy sprzedając gołębiarzom bo mam z nimi znajomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak chce suszyć sam u siebie a może nawet w przyszłości usługowo

 

 

Nagrzewnicą 2kW usługowo? Chłopie 200kW to mało do suszarni.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni1    12

jak ktoś ma czas to też wysuszy 1 tonę przez jakieś 100-150 godzin

a kolega będzie suszyć swoje około 500-800 kg rocznie no i kilka ton z zakupu a więc wyrobi się w czasie

Edytowano przez antoni1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Właśnie mi się nie spieszy i nie mam jakiejś wielkiej ilości. Czy ta nagrzewnica da radę jak zbiornik będzie z beczki o poj. 200l.(średnica-57, wysokość-85). Czy może zrobić zbiornik z beczki o poj. 60l.?

Jeśli wybrałbym beczkę 60l(trochę mała, średnica-36, wysokość55) to jej zasyp będzie ok 50kg mokrej kukurydzy, a w dużej beczce będzie ok 150kg mokrej kukurydzy , a to robi wielką różnicę.

Edytowano przez stg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni1    12

lepiej w dużej 150 kg zasypu nagrzewnica 2 kw to czas suszenia jakieś 10-15 godz i masz wysuszone a jakośc towaru ekstra po wysuszeniu bo zbyt szybkie suszenie powoduje karmelizację i zmianę koloru kukurydzy na brązowy

a ci zależy na jakości

Edytowano przez antoni1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Wiadomo że le lepszy towar cieszy oko i podniebienie, poza tym im lepszy towar tym łatwiej znaleźć klienta, a gołębiarze patrzą na jakość, kolor i ilość potłuczonych ziaren.

Sumując to zależy mi na jakości. To wybór wielkości zbiornika i nagrzewnicy mam już za sobą. Co do zbiornika to męczyć się dziurkując beczkę wiertarką, bo z wykonaniem szkieletu zbiornika nie było by problemu, tylko nie mam pojęcia gdzie mógłbym kupić blachę do okrycia zbiornika. Skoro zbiornik ma średnicę 57cm. to jaką średnicę musi mieć komora ciepłego powietrza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Chciał bym się dowiedzieć czy ktoś się pokusił przechować rzepak w silosie typu BIN, bez dosuszania. Niby można ileś tam % dosuszyć przedmuch*jąc. Robił ktoś taki krok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Czy ten wentylatorek co jest w nagrzewnicy da rade czy kupić jakąś dmuchawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barcol84    6

Witam, mam oferte na suszarnie porcjową FEERUM 13 ton zasypu QQ. cena 105tyś nett. Jest ktoś co użytkuje takie cudo? Jakieś sugestie co do tej firmy. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amasiak    0

a ja mam następujące pytanie:

zamierzam hodować dziki ( tylko proszę nie dyskutujmy o tym pomyśle :)  )powinienem dawać im qq.  mam 2-3 ha gdzie mógłbym zasiać ( oprócz prac ziemnych wszystko z usług) i pojawia mi się pytanie: zebrać na kiszonke? zebrać na ziarno? ( co się robi wtedy z masą zieloną?)  lub kupić ziarno. Ostatnia wersja jest dość droga jeśli chodzi o suche ziarno a jak długo można składować mokre, czyli takie po prostu ze zbioru trzymane w przewiewnym miejscu? gra idzie o jakieś 20 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przesypywać to na 100% trzeba, bo by się nie równo wysuszyła, gdzie nadmuch spalona a gdzie indziej mokra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie znam się aż tak dobrze na suszarniach aby po tak słabych zdjęciach stwierdzić. Ale na 95% są to suszarnie porcjowe, stacjonarne, o ciągłej cyrkulacji ziarna.

Coś w stylu jak ostatnio bardzo popularne przewoźne suszarnie (bania z dziurawej blachy)

Czyli trzeba cały czas ,,bełtać,,

 

ja mam suszarnię porcjową stacjonarną, ale daszkową i tam przesyp włącza się co jakiś czas w zależności od wybranych ustawień.

 

W takiej bez daszków zatrzymanie przesypu skutkowało by raczej szybkim spaleniem ziarna w okolicy nadmuchu gorącego powietrza.

 

Tu masz opisaną zasadę działania suszarni i daszkowych i o ciągłej cyrkulacji. poszukaj sobie. I jak coś to pytaj dalej.

http://www.drzewicz.home.pl/index.php?mod=suszarnie&pod=sc&opp=opis_dzialania&lang=pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

http://olx.pl/oferta/suszarnia-12t-z-niemiec-CID757-IDgLKXP.html#9aadfa4916 tu niby gość pisze że to jest daszkowa, ale mi się wdaje że bliżej jej do tych siatkowych z przesypem. Do tej mam około 35km więc może podjade i obejrze jak to cudo wygląda. 

Ogólnie to sieje qq 15ha z przeznaczeniem na ccm +-100t , ale w tym roku chciałbym zacząć przygode z suszeniem i nie mam pojęcia co kupić. budżet który chce przeznaczyć na suszarnie to max 20tys. do suszenia miałbym od 100 do 200 może nawet 300 t rocznie qq i ewentualnie troche zboża i rzepaku.  doradzcie coś, stawiam dobry browar za słuszne sugestie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj