dziobaq

Suszarnia

Polecane posty

Gość   
Gość

suszarnia daszkowa o 16m3 która przychodzi mi do głowy to suszarnia drzewicz. Czy to na tę suszarnię się zdecydowałeś? Jak to będziesz przerabiał? Chcesz nową suszarnię ciąć, rozkręcać, wiercić spawać? Co na to producent i gwarancja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

akurat na drzewiczu chcę się wzorować, kupuję jakiegoś zachodniego noname podobnego do drzewicza (być może jakiś jego pierwowzór), chcę zacząć od izolacji (styropianem) i zrobienia wyciągu zużytego powietrza podobnego jak w drzewiczu, ale największym problemem będzie dobór wentylatora i mocy źródła ciepła, wskażcie mi proszę jaką temperaturą mogę suszyć (rzepak, pszenicę i kukurydzę) w takiej suszarni daszkowej) i jak dobrać moc palnika tudzież ile będę potrzebował m3/h powietrza o danych parametrach, powiększenie zapewne zostawię na kolejny sezon, ale źródło ciepło musi mieć w związku z tym zapas 50%

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Witam .. mam pytanie odnosnie suszarni które firmy wyporzyczają .. jak to jest z cenami ich wyporzyczenia ? robiłjuż to ktoś ? prosze o opinie naten temat i wasze oceny


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

chcę zacząć od izolacji (styropianem) i zrobienia wyciągu zużytego powietrza podobnego jak w drzewiczu, ale największym problemem będzie dobór wentylatora i mocy źródła ciepła, wskażcie mi proszę jaką temperaturą mogę suszyć (rzepak, pszenicę i kukurydzę) w takiej suszarni daszkowej)

 

Jeżeli chodzi o kukurydzę są dwa sposoby suszenia: w niskiej temperaturze przy 20-22% wilgotności, w wysokiej temperaturze powyżej - jedno lub dwu stopniowy z opcją schładzania. Jaką technologię chłodzenia masz na myśli?

 

Co chcesz izolować styropianem? W przypadku urządzeń i maszyn stosuje się izolację pianką PU, taśmy termoizolacyjne itp rozwiązania. Styropian raczej do termoizolacji budynków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

pierwszy etap suszenie w wysokiej temperaturze + drugi etap suszenie w niskiej temperaturze

 

styropianem obuduję suszarnię daszkową (pianki teraz nie będę szukał), poza tym jest to chyba najtańsze i najprostsze rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Budujemy własnie drugą suszarnie Strahl*, tym razem tą nową ( z odzyskiem ciepła itp) i żadnego styropianu w niej nie ma, tylko i wyłącznie wata mineralna - lub cos bardzo do niej podobnego

Edytowano przez mlodyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

styropianem obuduję suszarnię daszkową (pianki teraz nie będę szukał)

 

A jaki jest cel wykonania izolacji na suszarni? Bo myślałem że chodzi o rury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

chodzi chyba o ocieplenie suszarni, przez co koszty suszenia będą niższe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Budujemy własnie drugą suszarnie Antii, tym razem tą nową ( z odzyskiem ciepła itp) i żadnego styropianu w niej nie ma, tylko i wyłącznie wata mineralna - lub cos bardzo do niej podobnego

Jaka jest to suszarnia, daszkowa czy też porcjowa z blachy perforowanej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Strahl*

 

suszarnia jest daszkowa

Edytowano przez mlodyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Budujemy własnie drugą suszarnie Strahl*, tym razem tą nową ( z odzyskiem ciepła itp) i żadnego styropianu w niej nie ma, tylko i wyłącznie wata mineralna - lub cos bardzo do niej podobnego

 

wskaż proszę w jaki sposób jest odzyskiwane ciepło, czy zużyte powietrze jest osuszane i ponownie wykorzystane? jaka jest wydajność wentylatorów (nadmuchowego i wyciągowego) w m3/h i ile m3 pojemności ma suszarnia? oraz jakie są parametry nagrzewnicy moc i wydajność w m3 na dany przyrost temperatury powietrza,

 

ze styropianem nie ma problemów z wilgocią, ale wełna/ wata mineralna jest łatwiejsza do obróbki i lepiej uszczelni suszarnię, ale problemem jest właśnie woda, którą nasiąknie izolacja pogarszając jej skuteczność,

 

mam jeszcze jedno pytanie, otóż wszyscy użytkownicy twierdzą, że suszarnie daszkowe należy cały czas utrzymywać w pełni zasypaną, czyli uzupełniać mokrym wsypem, w jaki sposób utrzymać przy takim suszeniu jednorodność wysuszonego ziarna i jak często należy w suszarni daszkowej mieszać wsad (jeśli jest używana wyłącznie do suszenia na gorąco)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

http://www.agrosec.com.pl/suszarnie/praca-ciagla/z-recyrkulacja-o-niskim-poziomie-halasu-oraz-pylenia/

tu chyba masz cos napisane o recyrkulacji

dużych szczegółów suszarni jak narazie nie znam, suszarnia bedzie chodziła w ruchu ciągłym i bedzie sypała bezpośrednio taśmociągiem na hale, jak narazie trudno mi jest powiedziec jak to bedzie z tym ziarnem ponieważ poprzednia suszarnia nie chodziła w ruchu ciągłym, po prostu zasypywaliśmy, wysuszylismy i na magazyn,

W tej nowej suszarni QQ musi byc cały czas na koszu, bo pewnie sama będzie sobie ją pobierała, o wilgotności ziarna będą nas informowały czujniki, których jest tam dosc dużo

Jeśli chodzi o mieszanie ziarna w starej suszarni gdzie suszylismy porcjowo, to chodziła ona w obiegu praktycznie cały czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

 

w

mam jeszcze jedno pytanie, otóż wszyscy użytkownicy twierdzą, że suszarnie daszkowe należy cały czas utrzymywać w pełni zasypaną, czyli uzupełniać mokrym wsypem, w jaki sposób utrzymać przy takim suszeniu jednorodność wysuszonego ziarna i jak często należy w suszarni daszkowej mieszać wsad (jeśli jest używana wyłącznie do suszenia na gorąco)?

 

Nie jest to tak straszne na ile malują, przy różnicach do 5%wilgotności wsypu nic nie musisz robić, po prostu co wysyp sprawdzisz wilgotność i następny wysyp przyspieszysz lub opóźnisz o kilka minut, bywało tak ze jest różnicy 10% i więcej wilgotności ziarna i wtedy przytrzymujesz je na koszu, w suszarni schodzisz ziarnem do podłogi, tak drastycznie nie spada wydajność suszenia poniżej daszków i ustalasz czas co ile ma być wysyp... Napisałem na przykładzie suszarni drzewicza, i tak przeważnie jak kosisz to od najsuchszej także kolosalnych różnic we wilgotności nie masz i przeważnie bez szczególnych zmian w obsłudze suszarni to przebiega

  • Like 1

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek5036    1

Witam chciałbym zbudowac suszarnie na bazie bina przez który bedzie przechodzic rura z nadmuchem.

Z wiązku z tym mam 2 pytania: jak zbudowac wymienik ciepła do pieca na opał stały? i czy ziarno musi byc cały czas mieszane jesli do przedmuchu bedzie około 70 cm ziarna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biogazplant    0

palniki pelletowe to idealne rozwiązanie, mogą pracować w suszarniach i kotłach domowych.

są bezawaryjne i bezobsługowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

pellet to jest nieporozumienie, chyba że kosztuje około 300zł/netto, gdyż za 500zł/t netto można kupić super ekogroszek o miale nie wspominając, a podajniki na te paliwa są jeszcze tańsze, jedyny problem to popiół

 

 

Z wiązku z tym mam 2 pytania: jak zbudowac wymienik ciepła do pieca na opał stały? i czy ziarno musi byc cały czas mieszane jesli do przedmuchu bedzie około 70 cm ziarna?

 

budowę najlepiej zlecić kotlarzowi, a ziarno najlepiej mieszać non stop przy takiej konstrukcji można użyć w tym celu łopaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ostatnio kupiłem palnik z podajnikiem na ekogroszek o mocy 300kW za niecałe 4tys. zł netto, oczywiście bez sterowania i nadmuchu, ale faktycznie jest to konstrukcja tak skomplikowana jak budowa cepa, poproszę o konkurencyjny cenowo podajnik na pellet oraz konkurencyjne cenowo paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biogazplant    0

ok kupiłeś za 4tyś jak napisałeś niekompletny. To co kupiłęś to zapewne palnik retortowy lub szuflada z popychaczem pneumatycznym.

w tego typu palnikach nie masz mozliwości ustawienia pracu STOP/START paliwo sie pali, jest zuzywane czy trzeba czy nie. A więc ekonomia żadna.

Jeżeli kupisz ekogroszek kiepski to musisz czyscić palnik w zimie co dziennie bo zbiera sie tak zwana szlaka lub żużel i bywa, że palenisko przygasa.

żywotność tego co kupiłeś jest słaba bo jest to wykonane ze stali zwykłej czarnej jeżeli trochę lepszy producent to ze stali kotłowej a jeżeli jeszcze lepszy to robią z żeliwa.

 

Palnik pelletowy jest droższy i to kilkukrotnie jednak ekonomia spalania jest dużo lepsza, wykonane są ze stali nierdzewnej i mają system ruchomego rusztu co powoduje samoczyszczenie

Pellet jest spalany w ilości takiej jaka jest potrzebna w danej chwili i palnik jest wyłączany, wygaszany . Pracuje tak jak kocioł gazowy czy olejowy.

 

W całej zabawie z różnymi paliwami i palnikami czy kotłami chodzi o ekonomię. Kwota wydana na początku to nie jest istotne bo chodzi o zużycie paliwa w okresie całego roku i wielu lat i bezproblemowego użytkowania. Nie wspomnę o czystości pomieszczeń.

 

A tak na marginesie za 4tyś kupiłeś 300kW palnik? Kto to wyprodukował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biogazplant    0

www.pellet.pl

mają palniki na pellet, modernizuja kotłownie i wymieniaja palniki olejowe na pelletowe

Według życzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

niekompletny, ale za 1,5tys. zł zostanie uzbrojony w dobry sterownik (umożliwiający pracę na odpowiedniej mocy i podawanie takich ilości paliwa jakie są potrzebne) oraz wentylator, palenisko jest żeliwne - producent pancerpol, mam w domu piec z palnikiem na ekogroszek (ruchomy ruszt z dobrym sterownikiem) spala wszystko od ekogroszku, przez miał, pył węglowy, pellet, zboże, nasiona chwastów itd cały kocioł 35KW kosztował niecałe 7tys. zł i poza załadunkiem paliwa (raz na tydzień) i usuwaniem popiołu (co drugi zasyp) jest bezobsługowy, spala wszystko przez 365 dni w roku (latem ogrzewa mi wodę użytkową) i wbrew pozorom jest bardzo oszczędny (podaje paliwo tylko wtedy, gdy jest potrzebne, a węgiel długo utrzymuje żar w przeciwieństwie do pelletu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

za 500zł/t netto można kupić super ekogroszek

 

taaak? a gdzie? i skąd wiesz, że jest on taki super? myślałem, że post jest sprzed 3 lat ale widzę, że aktualny z września bo się bardzo zdziwiłem.

jak palnik uruchomisz to napisz wszystkie koszty wtedy. Jeśli nie masz pojęcia o palnikach i automatyce, a nie jest to banał, to jestem pewny, że w końcowym rozrachunku nie zmieścisz się w tej kwocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj