dziobaq

Suszarnia

Polecane posty

adamo84    0

witam robimy suszarnie podłogową na podłodze od bina l do tego jest już zrobiony piec okrągły z kanałami przelotowymi na powietrze. tylko mam do was pytanie jaki będzie najlepszy wentylator? w chwili obecnej na próbe zamontowana zostala dmuchawa od zboża 7,5 kw 2850 obr silnik flanszowy bez kosza zasypowego co zmniejszyło opór. na próbie pieca z dmuchawą na wyjściu strumień powietrza miał100 stopni ale to nie jest max wydajności pica. próba trwała godz i silnik był tak sobie ciepły, tylko słyszałem że takie dmuchawy nie wytrzymują przy suszarni i że się spali. czy więc jest sens robienia próby na ziarnie? oglądałem też suszarnie araja gdzie zastosowano wentylator promieniowy z silnikiem 1,5 2 kw i taki wentylatorek daje rade w daszkowej na 8 ton. tylko jak zobaczyć charakterystykę to on jest niskociśnieniowy choć o dużej wydajności. proszę o poradę i wasze doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

na przyszły sezon chciałbym zainstalować suszarnię zasilaną paliwem stałym słoma/siano/miał, o ile nie mam problemów z doborem pieca (wybór na podstawie parametrów moc grzewcza, sprawność, zapotrzebowanie na energię elektryczną i cena), o tyle w suszarniach problem jest już poważny, gdyż każdy producent oferuje kilka modeli, w których zastosowano różne rozwiązania, stąd proszę Was o wskazanie źródła informacji na temat różnych technologii suszenia zbóż (katalogi producentów nie są wyczerpującym źródłem, więc proszę raczej o literaturę), skłaniam się ku rozwiązaniu pozwalającemu na wysuszenie 40-50t kukurydzy na dobę (może być więcej) opartemu na suszarni o niskim zapotrzebowaniu na energię elektryczną (ok 10kW/h), stąd preferuję suszarnie stacjonarne o wysokiej sprawności (niskim zużyciu energii cieplnej na t/%), obecnie rozważam czy warto inwestować w nową suszarnię czy też korzystniej będzie zakupić używaną suszarnię z importu i zadowolić się niższą ceną zakupu kosztem większego zużycia paliwa i większej liczbie usterek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

moze ja oswiece nielicznych uzytkownikow, suszarnia drzewicz, pracujaca w ruchu ciaglym, kukurydza z 24% do 14% spokojnie 70t na dobe, natomiast z 34% do 14% okolo 45 ton na dobe, ogrzewana piecem na slome, balot 155cm po classie pasowce od 80 do 100 minut pali sie :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia87    9

nie polecam suszarni firmy feerum:P fakt przerabiają ogromne ilości ale sa bardzo zawodne jak i cała ich firma:)


Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek550    1

witam proszę o doradę kogoś doświadczonego w suszeniu, otóż chcę kupić suszarnię na usługi,oraz koszenie kukurydzy, wiec czy suszrnia daszkowa stacjonarna jest lepsza od takiej z siatki i wsrodku rura z nawiewm? i jaką wielkość zasypu powinna mieć? czy suszarnia daszkowa wystarczy zasym 15m sześciennych??

z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia87    9

Wszystko zależy od tego ile chcesz w sezonie wysuszyć kukurydzy.


Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

nie polecam suszarni firmy feerum:P fakt przerabiają ogromne ilości ale sa bardzo zawodne jak i cała ich firma:)

Możesz rozwinąć wypowiedź? Czemu nie polecasz tej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekPL    76

A masz zamiar postawić ja na stałe? czy kupić przewoźna i suszyć np. na polu?


POMOGŁEM KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ Z PRAWEJ STRONY MOJEGO POSTU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to jeszcze zależy ile masz pieniędzy do wydania, i czy chcesz nową czy używaną . możesz kupic przewoźną i będziesz miał ją bez pozwolen, a możesz załatwiac pozwolenia i miec stacjonarną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia87    9

lukaczmarek Mam znajomych z Opolszczyzny i Kujaw, którzy się skusili na ich najniższe ceny. Czasami czekali po 5 dni na serwis zanim "łaskawie przyjechali", a to w sezonie tegorocznych żniw było równoznaczne z zepsuciem kilkuset ton zboża. Z tego co mi wiadomo to zawsze maja opóźnienia w montażu jak i problem z programami, których nie umieją wgrać. Mam na gospodarstwie suszarnie z Araja i naprawdę polecam. Fachowa obsługa nie ma problemu z serwisem.

 

 

krzysiek550 czyli ponad 1000 ton rocznie to sporo. Jeśli masz własny kombajn to możesz zainwestować w taką 20-25 tonową. W zależności id wilgotności kukurydzy przerobisz min 60 ton na dobę. Jeśli nie chcesz wynajmować pracowników to nie kupuj takiej suszarni, która ma tryb pracy ciągłej. Z doświadczenia wiem że suszarnie kubełkowe nie powodują takich strat ziarna czyli mniej kruszą ziarno niż suszarnie żmijkowe. Chcesz tą kukurydze przechowywać długo czy sprzedawać? masz jakieś magazyny płaskie lub silosy?


Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek550    1

Asia 87 moja pomyłka nastawiam się na 40-50 hektarów, w mojej okolicy jest coraz więcej kukurydzy, a mało suszarni i kombajnów z przystawką posiadam dominatora 105 do którego planuje zakup przystawki, oraz suszarni,

Jeśli chodzi o suszarnię to nie chcę nowej , wolę coś tańszego, byłem z jednej firm i widziałem urzywaną suszarnię daszkową o zasypie 15m3 czy to jest dobra suszarnia? niemam doświadczenia w suszarniach, ponieważ miałem tylko polską podłogową którą właśnie sprzedałem, i teraz chodzi o daszkową czy taką silosową siatkową , widziałem typ pierrdoti która najlepsza, i jakiej wielkości zasyp? żeby nie stać z robotą?

Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia87    9

Wiesz to że jest coraz więcej suszarni to mnie nie dziwi. Ceny ostatnich 2 sezonów są wysokie, ale jak cena spadnie to znowu wszyscy do zbóż będą sie uśmiechac. Wracając do suszarni to myślę że taka jaką pisałam to w zupełności Ci wystarczy. Czyli ok 20 ton na zasyp. Daszkowe są dobre ale trzeba dwa razy suszyć kukurydze żeby dobrze się przechowała. Te drugie suszarnie są lepsze ale coraz mniej ich jest i zaczyna sie robić problem z częściami.


Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia87    9

w cenach niestety się nie orientuje:(


Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Koledzy nie chce zaśmiecać forum także zadam pytanie w tym temacie. Mam na oku tą o to suszarnie : http://allegro.pl/suszarnia-daszkowa-15t-zasypu-do-kukurydzy-zborza-i2908302863.html . Co o niej sądzicie? Moje pytanie polega na tym, czy te daszki do kukurydzy nie są zbyt blisko siebie? niestety słabo orientuje sie w temacie, dlatego wolę sie zapytać dla pewnośći.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losiek13    0

Wiesz to że jest coraz więcej suszarni to mnie nie dziwi. Ceny ostatnich 2 sezonów są wysokie, ale jak cena spadnie to znowu wszyscy do zbóż będą sie uśmiechac. Wracając do suszarni to myślę że taka jaką pisałam to w zupełności Ci wystarczy. Czyli ok 20 ton na zasyp. Daszkowe są dobre ale trzeba dwa razy suszyć kukurydze żeby dobrze się przechowała. Te drugie suszarnie są lepsze ale coraz mniej ich jest i zaczyna sie robić problem z częściami.

 

w suszarnaich daszkowych nie suszy sie na dwa razy ja posiadam suszarnia stacjonarna daszkową firmy Araj porcjówke i jestem bardzo zadowolony nie przetraca ziarna jak zmijkowe i nie susze na dwa razy zasypuje 38% H2O i jade do 13,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

suszysz do 13,5 ? to po ochłodzeniu wychodzi Ci 10% :P my suszymy do 15,i sama schodzi 1,2% podczas studzenia, a gdy dajemy do chłodziarki, to przy 16 wypuszczamy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz328    2

Mam kilka pytań do użytkowników suszarń Drzewicza SP-100. Jeśli ktoś posiada takie cudo to niech napisze czy jest zadowolony z takiej suszarni. Ja już zaczynam załatwiać pozwolenia na SP-103 i tak do końca mam mieszane uczucia. Jeśli ktoś pomoże mi rozwiać moje obawy to z góry wielkie dzięki.

  • 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie no zaczynam chłodzic jak ziarno ma 55-60 st C

 

 

 

temp ziarna jeszcze nie mówi o jej wilgotności, bo inaczej wilgotnośc będzie oddawała denta a inaczej flint :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losiek13    0

suszyłem dent i flint w granicach temp ziarna 55-60 st C i podczas sprzedazy zawsze mam 13.2%-13.8%H2O tak wiec nie jest zle. Przeciez nie bede z wilgotnosciomiezem latał i kazda suszarnie sprawdzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

a jaka doradzacie suszarnie? Jaka firme? Mobilna czy stacjonarną? myśle o czymś około 10-12ton zasypu, zauważyłem ze mobilna potrzebuje duza pradu a zabezpiczenie mam tylko 32A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

suszyłem dent i flint w granicach temp ziarna 55-60 st C i podczas sprzedazy zawsze mam 13.2%-13.8%H2O tak wiec nie jest zle. Przeciez nie bede z wilgotnosciomiezem latał i kazda suszarnie sprawdzał.

 

 

serio ?

u mnie w tym roku zostało wysuszone jakies 6tys ton, i każda suszarnia (30t-mokrej) była mierzona przed wyłączeniem co najmniej 5 razy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj