Dziedzio92

Duzy problem u Dziedzio92 : case maxxum multi , cs pro , jd 5R

Polecane posty

Dziedzio92    42

Witam

 

W tym temacie prosze o wypowiedz osoby posiadające te ciągniki :

*Case Maxxum multicontroler 110-125 / Steyr 4110 Profi

*Case CS Pro 85-105

*John Deere 5080R-5100R

 

Musze przekonac bossa do zakupu ciagnika wiec chce zebyscie sie wypowiedzieli o nich chce wiedziec wszystko o:

- spalaniu

- jak z praca z ladowaczem

- zwrotnosc

- czy sie dobrze sprawdzi jako pomocnik (opryskiwacz , kosiarka , rozsiewacz ,belarka,maly transport)

- jak z cena czy warto tyle dac za niego

 

 

Czy jeszcze byscie kupili ciagnik ten jeszcze raz , czy wart jest tej ceny ?

 

Pzdrawiam


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dybciak    2

U mnie 5080R, spalanie na poziomie, w prasie belującej (w galerii) 0.8l na belkę, co do ładowacza to napewno się nada, jest dobra widoczność, dobry skręt i nie jest zbyt długi co ważne w małych pomieszczeniach. U mnie robi jako pomocnik np. w kosiarce 2.10 samasz osiągam 15km/h, spokojnie dałby radę szybciej ale niestety samasz na to nie pozwala (staje kosiarka), nie ma z nią problemów.

Transport to zależy z czym, wiadomo nie jest to zbyt ciążki ciągnik ale dobrze sobie radzi, po drodze z rozrzutnikiem 8t, tandem śmiga aż miło, a cena do już jak dla kogo, 42tyś euro jak za mojego to sporo ale nie żałuję i z pewnością jezeli miałbym kupywać jeszcze raz 80 konny ciagnik wybrał bym 5R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus    73

ja też jd 5080r spalanie to jest wg mnie bardzo duże-mam porownanie do belarusa 820, jeśli chodzi o ładowacz to faktycznie jest dobrze-on jest na pełnej ramie więc wymarzony do łądowacza, wymiary ok można zamówić na obniżonej kabinie wtedy nie ma okna dachowego ale jest niższy(taki mam)narazie 600h zrobione bezawaryjnie-drobny wyciek na złączu ładowacza ale wymienili, serwis tez nie jest za tani jak i jego cena ale ogólnie ciagniczek niczego sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

A miałeś brać Fendta 200 Vario.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Niezły rozrzut mocy od 80 do 125 km. Tak sobie z sufitu te marki wziołeś, nastepny temat bez sensu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

@hubertuss a może po prostu ma już wybraną moc tylko że w tym przedziale znajdzie więcej użytkowników niż jeżeli poda z każdej z tych marek model np. 100km, a przecież ciągniki z tej samej serii najczęściej różnią się tylko mocą

moim zdaniem r5 ciągnik z ramą więc pewniejszy do ładowacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Ostatnio w technice był test steyr 4X40 ciągnik ma bardzo fajną kabinę komfort o wiele leprzy od Jd i napewno mniej spali tylko że JD ma rame i to jest to do ładowacza sam użytkuje JD 5720 i ciągniczek rewelacja aby czasami więcej spali od mojego fendta 412 varioblink.gif.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

@MDSikor fendt 200 byl na poaczatku w zamysle zakupu , ale kurs aktulany euro nie pozwala na zaki zakup i cena tych modeli ktora jest bardzo wysoka.(Fendt co byl kiedys to nie fendt dzisiejszy tylko AGCO <_< )

 

@hubertuss Dokladnie kolega napisal z #6 tylko chce wiedziec co sadza uzytkownicy jak ze spalaniem i zwrotnoscia . A co do mocy to przedzial 80-110km choc bardziej chce 5R ale boss chce case maxx multi 110. chce pokazac ze jd jest lepszy i bardziej ceniony a case mniej. Ale jak kazdy wypowie sie to decyzja zapadnie o ciagniku wiec czekam na pozadne wypowiedzi o case i jd Pozdro wszystkim piszacym


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

I co ci to da skoro i tak nie decydujesz. Nie wiem kto to jest bos ale jeśli szef to i tak kupi co zechce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barabasz    6

JA mam JD 5090R i moim zdaniem był to trafny zakup :) sprzet nie pali az tak duzo jak niektórzy mówia u mnie w ładowaczu pali jakies 6/7l DO ładowacza jest on bardzo dobry ponieważ jest zwrotnym : :) ja mam kosiarke Deutz Fahr 2,70 w której chodzi JD ostatnio nim 2 h wykosiałem w jakies 18 min bo chodziłem z nią JD 40 :) i kosiarka kosiła hee Wtedy JD moze wiecej troszke spalił ale tak to jak chodze normalnie 20k/h to moze spala 5/7 l to chyba jeszcze tak w miare :) Ja mam jeszcze DF K110 ale ten sprzet jest do troszke ciezszych prac xD JD jako pomocnik sprawuje sie bardzo dobrze. JA za swojego w 2010 zapłaciłem 222 tys. z ładowaczem cena brutto :) Sprzt godny polecenia :) I niech boos sie przekona do tego sprzetu a bedzie bardzo zadowolony gwarantuje HE pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

nie mam takich ciągników ale znajomy kiedys zawracał na podwórku CS 105 PRO i skręt ma lichy, moze ograniczniki, może juz tak ma.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

Pioter mozesz sie zapytac o jego spalanie w lekkich pracach transport, kosiarka , moze ladowacz jesli ma


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Jd jest o wile lepiej wykonany tutaj niema porównania ma ramę co przy ładowaczu jest bardzo ważne spalanie tesz nie jest najgorsze jak boss nie będzie szaleć to mu mało spalismile.gif wiem bo sam użytkuje i jak powoli dodaje gazu przełączam biegi pod obciążeniem powoli a nie odrazu z 1 do 4 blink.gif to mało spali wież mi.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

@andrzej2257 Możesz powiedzieć coś więcej o nim , spalanie jakie ma w lekkich pracach i co nim wykonujesz (spalanie takie +/-). Jakie masz wyposażenie i za ile go nabyłeś.Bardzo w jd mi się podoba Auto Quad ale power tez niezły . Powiedz coś jeszcze w jakich warunkach przyszło ci z nim pracować. Myślę ze umnie nie będzie się nudził ,nawet nh się nie nudzi jak zrobił w ciągu roku 400mtg jak na taka pow.

 

 

Ostatnio dealerzy odzywają się do mnie trochę cięgników doszło do listy i odeszło .

Case maxxum multi/steyr 4110 odpada ze względu na silniki spełniające normy Tier4,dealer miał dostarczyć maxxuma multi na tier3 ale silniki się skończyły

 

Nie wiem jak z CS Pro czy maja takie na placach, na nowego się czeka 5 mies a tez skończyły się silniki sisu.

 

W ostatnim czasie z DF tez się odezwał i oferował mi k410 za 200 tys ,cena bardzo mi się nie podobała wiec odpadł . Następnego dnia zaoferował agrofarma 420 TTV tez za 200 tys jednak ta cena jest wysoka jak na nisko komfort w kabinie , wiadomo skrzynia bezstopniowa do ładowacza to jest coś ale biegówka tez da rade.Dealer dostał warunek : kupimy df ttv w zamian za to ze nie będzie tego g..nianego tuza.

 

 

W czwartek przed świętem z jd się odezwał dealer oferuje mi jd 6330 comfort z ładowaczem 633 łyżka i przeciw waga za 230 tys netto. Jednak czekam aż coś znajdzie z 5r , bardziej mnie interesuje ten mały rozrabiaka.

 

 

 

Po powrocie z hannoveru powiem więcej.

 

 

 

Pozdrawiam

Dziedzio92


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj