pawelmf

siewnik amqazone d8

Polecane posty

pawelmf    238

panowie kupiłem siewnik amazone d8 3,0m i chcę usalić jak nastawić przekładnie aby wysiać ok. 200kg/ha mieszanki zbożowej (owies-pszenica- jęczmień) nie mogę rozszyfrować w książce próbę kręcona ile wykonać obrotów kołem i co przez co pomnożyć aby ustalić co i jak . Chyba że ktoś z was siał taka mieszankę i wie jak w tym siewniku nastawić aby tak siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

więc kolego tak amazone nie ustawia się na kręcenie obrotów kołem tak jak w poznaniaku ale na licznik który jest zabudowany przy siewniku i kręcisz tak długo do puki na liczniku nie masz odmierzone równy 1 ar albo możesz kręcić na 10 arów w tym momencie masz większą dokładność a o ile dobrze pamiętam to na 1 ar umnie w d 8 przypada 15 obrotów


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Kolego mam D8 i mam do niego instrukcję to może ci pomogę .

Po pierwsze musisz wiedzieć jakie masz w nim opony (rozmiar)i drugie rozstaw redlic (ile cm jedna od drugiej )

przy oponach o rozmiarze 5.00-16 kręcimy 157,7 razy na 1/10 ha.(czyli na 1 ar ok.15.8 obr.)

przy oponach 6.00-16 kręcimy 147 razy na 1/10 ha. (czyli na 1 ar ok.15 obr.)

 

 

ważnym ustawieniem jest też wielkość szczeliny pod aparatem wysiewającym- do zboża na drugi ząbek (czyli prawie max blisko trybów wysiewających .

 

jest jeszcze sprawa wysiewu drobnych nasion (rzepak itp) do zboża mają się obracać te większe tryby wysiewające .

 

Powiem ci szczerze że do każdego siewu najlepiej zrobić próbę kręconą bo te wyniki z tabeli nie zawsze mają pokrycie w praktyce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

tak jak kolega napisał zawsze trzeba robić prubę kręconą nie tylko w amazone różnica np miedzy przenicami może być ok 30 kg/ha przynajmniej mi tak wyszło w prubie kręconej


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj