Papier

Jaki pług wybrać na 60 ha ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Papier    9

Cześć

Mam problem odnośnie pługa.

Mam 60 ha ziemi ornej i zastanawiam sie nad pługiem.

Poszukuje pługu pod ciagnik Belarus 1221.3 ma on 136KM + TURBO

I mam pytanie co sądzicie na temat tego pługu :

http://allegro.pl/plug-obrotowy-obracalny-4-1-5-skib-nowy-mtz-i1866443804.html

Odnośnie pługa miał by on pracować na kawałkach: od 2 do 15 hektarów.

 

Jeżeli polecacie inne pługi to jaki był by koszt takiego pługu i czy jest on dobry.

 

I czy była możliwość do tego pługa podczepić packomat

Edytowano przez Papier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

5-cio skibowy i jeszcze packomat? Nie wystarczy 4 skiby z packomatem? 5 skib myślę że to troszkę przydużo dla takiego ciągnika... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

kawałki od 2 ha to za duży. 4 obrotka wystarczy. Na dużych kawałkach i bez gór to by 5 samą dał rade ale

packomat do niego to juz nie da rady. Na pewno nie półzawieszany pług, bo na małych kawałkach to sie bedziesz bawil i tracił czas . A ile masz na wydanie za plug ? i musi być nowy ?


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk1993    0

U kumpla przy 1221 chodzi taki pług z agromaszu to mówił że to nie to , katowanie ciągnika.

 

 


powered by DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masseyy    0

Ja polecam Ibisa LS. Mam MF5470 o mocy 135KM i chodzi w nim jak burza. Za takie pieniądze jakie kosztuje to naprawdę warto go kupić.


MF 5470, Pronar 82SA, Ursus 3512, Weidemann 3006 i Bizonek Z056 xD Macie pytania w sprawie trzody?? Pisać!! Pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papier    9

Tak tylko za jakie pieniądze ten pług ?

lepiej kupic taki co będzie dobrze orał

i jak najdłuzej był sprawny.

A co do kasy to tak 30 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Nie za delikatne te kólko przy tym pługu? Ja bym wolał sie zastanowic nad używanym zachodnim w tej cenie niż nową prywaciarą. A co do wielkości to chyba 4 będzie najbardziej optymalna.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nidawno kolega sprzedał ibisa i kupił kuhna. Daleko sprzedał ibisa bo blisko nie chciał. Tak już koło mnie z czwarty poszedł, i kupują nowe lepsze lub używane zachodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Myśle że plug akpil km180 4*48 byłby idealny. Cena w miare przystępna i podobno ładnie pracują :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

jesli ja ci cos moge podpowiedziec to ja mam 4 rok ibisa xls zero problemow ladnie ora i nie sluchaj pierdolamento wiekszosc piep.. ze te plugi zle itd a wcale ich niemaja!!!!! bo znajomy itd <_< mam porownaie do kevarnlanda i sa te plugi bardzo podobne a cena jednak zachodniego jeszcze raz taka wiec ja z czystym sumieniem polecam ci ibisa ;)

Edytowano przez JEDREK

ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj