kevin25

John Deere 1640

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kevin25    185

Witam wczoraj zakupiłem sobie nową zabaweczke do gospodarstwa a inaczej mówiąc John Deera 1640 z 86r z turem Mailleux MX 40-85 i z tej racji mam do was kilka pytań:

- jaki tam filtra oleju silnikowego potrzebny jest, do tego modelu? chodzi mi o numer katalogowy filtra lub jego zamiennik czy cos takiego bo musze zmienić olej w silniku.

- czy posiada on filtr oleju hydrauliczno_przekładniowego inaczej mówiąc skrzyniowego? Jesli tak to w którym miejscu moge go przy traktorze znaleść i co zrobić aby go wyczyścić lub może jest wkład to jaki ma numer katalogowy to zakupie.

- po przekreceniu kluczyka na 11 pozycje czyli inaczej zapłon nie wiem dla czego myga kontrolka znaku zapytania w trujkącie? czym moze być to spowodowane. Od razu powiem ze wtedy jak ona mygała brak było oleju hydraulicznego bo pooprzedni włascicel patrzył sstan na odpalonym silniku. Co moze powodowac ze ta kontrolka się zaświeca ?

- czy olecilibyście jaki materiał na błotniki inaczej tapicerke bo chciał bym mu połozyć zupełnie nową bo w kilku miejscach jej powaznie brakuje.

- jak sprawdzić stan oleju w przednim moscie i przednich piastach?

- jakie ciegło wybrać do tego modelu?

- czy odłacza siegdzieś jakimiś kranikami węzownice od ogrzewania kabiny?

_ jak rozebrać maske bo chciałem sie dobrać do filtra powietrza?

Narazie te pytania mnie irytuja chciał bym w miare możliwości poznać odpowiedzi na nie pozdrawiam wszystkich uzytkowników starych JD i reszte AF :D


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

1. Znajdziesz w katalogu, kupisz m. in. na techagro.pl

2. Znajdziesz w katalogu, kupisz m. in. na techagro.pl

3. Mrugająca kontrolka to normalne, po zapaleniu ma przestać. Olej sprawdza się na odpalonym ciągniku, jak masz tura to stan oleju ma być odpowiednio wyższy.

4. Nie mam zdania.

5. W moście od przodu są dwie "śruby" na kwadraciak, stan oleju sprawdza się w tej wyższej. Na piastach jest znak jak trzeba ustawić koło i odkręcając śrubę sprawdza się stan oleum.

6. ??? Chodzi o łącznik górny; nie ma jak oryginał

7. Nie ma kraników, tylko zawór w kabinie który steruje mocą grzania

8. Trzeba odchylić prawy dekiel i masz dojście do filtra, tur może utrudniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras390    2

moj 1640 jest troche przymulony czy moze to byc przyczyna pompki zasilającej filtry wymieniłem jak dodam raptownie gazu to dymi ale długo sie napedza i niewiem czy pompka czy morze pompa główna bo wszystko w orginale chyba jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwa    0

Dlaczego w John Deere 1640 są problemy ze zmianą biegów? Ciężko wchodzą. Jaki płyn powinien być stosowany do pompki sprzęgłowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

Do pompki sprzęgłowej przychodzi płyn DOT4. Może nie wysprzęgla dobrze i dlatego biegi ciężko wchodzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

A wysprzęgla dobrze czy nie bardzo? powodem nie wysprzęglania może być zapowietrzenie, pompka, wysprzęglik, łożysko oporowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwa    0

Nie bardzo wysprzęgla. Czasem trzeba jeszcze raz wycisnąć sprzęgło ale pompka nie jest zapowietrzona.

Edytowano przez wwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

Z wysprzęglika nie leje czasem? Może uszczelniacz w pompce przepuszcza (ja tak miałem, wymieniłem a za pół roku poszedł uszczelniacz w wysprzęgliku :() Próbowałeś odpowietrzać? Możesz zwiększyć skok pedału sprzęgła (śruba regulacyjna przy pompce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwa    0

Nie wszędzie czysto. Tak wczoraj nic nie dało. Spróbuje z tą regulacją może coś pomoże. A czy może dojść do uszkodzenia czegoś jeśli tak to się zostawi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

Trzeba ściągnąć cięgła, spuścić olej, przesunąć wałek w jedną stronę, wydłubać stary uszczelniacz i wepchnąć nowy (ciężko to wchodzi, najpierw wsadzić jedną stronę, a potem napychać czymś tępym)

Edytowano przez glwoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

nie chce zakladać nowego tematu ,mój johan 1640 zaczął tracić moc ,jadę z przyczepą pelnym gazem nagle zwalnia,chwilę mu odpuszczę i znow dobrze,filtr paliwa nowy,gdzie jeszcze może być przytkany,pozdrawiam i liczę na pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dwaa9
      Część. Nagle przestała mi działać hydraulika. Po zgaszeniu i opuszczeniu podnośnika i tura. Teraz nic nie działa. Nie podnosi ani nie działa wspomaganie. Wom działa. Gdzie moze być przyczyna?
      Dodam jeszcze że olej jest, filtry wymieniane w tamtym roku. Myślę że to może być przednia pompa bo wcześniej stukała a teraz ucichło 
    • Przez TOMASZ22
      Jestem po wymianie obu pomp w moim jelonku, wymieniłem oraz filtr oleju, a ciągnik nadal kiepsko podnosi
       
      Caps Lock!
    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj