BARABUS

Jaki uniwersalny agregat do uprawy uproszczonej i tradycyjnej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BARABUS    6

Witam, po mału rozglądam się za agregatem, interesuje mnie maszyna która byłaby po części uniwersalna, czyli:

- chciałbym ją zastosować do uprawy uproszczonej, czyli musiałaby uprawiać na głębokości powiedzmy do 25cm

- ale również do uprawy tradycyjnej czyli po orce

 

nie wiem czy dobrze szukam, ale po głowie chodzi mi Vaderstadt Top Down lub Horsch Tiger MT, taki wybór ponieważ pracują zarówno na małych głębokościach jak i na dużych, czyli uprawiają płytko jak i głęboko w zależności co na dany czas potrzebne

czy dobrze to rozumuję, nie mam niestety doświadczenia w doborze maszyn do uprawy uproszczonej, chciałbym aby również agregat ten sprawdził się w uprawie tradycyjnej wrazie jakby odechciało mi się uproszczonej :-)

 

siewnik jaki posiadam i miałby siać po takiej uprawie uproszczonej do Amazone AD-P2 ( brona wirnikowa KG402 + siewnik pneumatyczny talerzowy)

 

czy są jakies alternatywy z polskiego parku maszynowego ??

 

jakiej szerokości maszynę da radę pociągnąć Fendt 818 Vario TMS ??

 

z góry dzięuję za podpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o to by ten agregat miał sekcję talerzową? Jest cała masa agregatów do uprawy uproszczonej z 3-4 belkami do pracy płytkiej i głębokiej. Czemu akurat takie rodzaje agregatów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Moze Horsch terrano 3 metrowy ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

sekcja z dodatkowymi talerzami wydaje mi się lepsza do uprawy uniwersalnej po orce... tak mi się wydaje

 

Horsch Terrano wydaje mi się agregatem typowo do uproszczonej lub pożniwnej uprawy, a ja chciałbym żeby prócz tego nadawał się do uprawy tradycyjnej po orce, dlatego dodatkowa sekcja z talerzami wydaje mi się lepsza... może się mylę ?

 

rozumiem że do 185KM ciągnika 3m to max w tego typu maszynie ?? bardziej interesowało by mnie 4m ale Fendt może mieć ciężko zwłąszcza gdy przyjdzie mu ryć na 25cm... czy da rade ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni0402    10

może lepiej 3 m zawsze spokojnie pociągnie a przy płytszej uprawie będzie szybko latał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Taka moc i tylko 3 metry, nie przesadzajcie. Powinien dać rade w 4m. Zbyt szybko nie znaczy dobrze.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

dodam że ziemie mam raczej mieszane, 150ha łącznie,

30% 3a,b;

50% 4a,b ; i

15% V i

5% VI

 

obecnie posiadam Brone talerzową QUIVOGNE 4m http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1313009768/gallery_28508_65_49238.jpg

 

do płytkiej uprawy po rzepaku w przygotowaniu pod siew pszenicy pewnie by wystarczyła, ale ma pewne wady... nie ma rzadnego wału ugniatającego i uprawa po niej jest strasznie nierówna, na cięższych ziemiach nie jest żle ale na lżejszych jest tragedia, potem orka wygląda jak fale dunaju :mellow:

Edytowano przez BARABUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Hmm - widzę że kolega kombinuje ale nie do końca w dobrą stronę - bo jest rzeczywiscie na rynku wybór agregatów uniwersalnych ale służą one do uprawy ścierniska i głebszej uprawy w siewie bezposrednim niestety do uprawy gleby po orce nie nadają się zbytnio - z uwagi na to że projektowane były głównie z myślą o uprawie ściernisk i efekt po orce moze być niezadowalajacy - dodatkowo blokuje cię moc ciągnika

 

Jesli już chodzi o same maszyny to tak

KUHN - Cultimer

LEMKEN - Karat/ Kristal

AMAZONE - Centaur/ Cenius

HORSCH - Terrano

KVERNELAND - CTC

STROM - ECOLAND

KOCKERLING - QUADRO/TRIO

no i wspomniany przez ciebie Vaderstad

jeśli chodzi o sprzęt krajowy to nie polecam - no chyba że lubisz spawać i siedzieć na warsztacie wymieniajac łożyska

 

Co do mocy ciągnika to maks na jaki możesz sobei pozwolić to 3 m - niestety głęboka uprawa ścierniska nawet na 30-35 cm wymaga takich mocy


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masseyy    0

Jeśli interesuję cię polska maszyna to myślę że dobrym wyborem będzie Cross firmy Unia Group. Agregat sprawuje się świetnie. Znajomy ma i używa go do wszystkiego. Naprawdę polecam.


MF 5470, Pronar 82SA, Ursus 3512, Weidemann 3006 i Bizonek Z056 xD Macie pytania w sprawie trzody?? Pisać!! Pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Masseyy - kwestia tylko jak długo ta maszyna wytrzymie ??? bo zgodzę się że narzędzie może być gorszej jakości ale niech będzie o połowe tansza a nie ze tansza jest o 10-20 % a trwałoscią nie dorównuje

 

Wracajac jednak do tematu - może skoro chcesz jednak uprawiać po orce to może jakas kompaktowa talerzówka ?? Uprawisz nią ściernisko, jeśli będzie miała odpowiednio duze talerze to na te 20 cm dasz rade tez uprawić i po orce efekt zdecydowanie lepszy niz po wspomnianym wyzej agregacie - kwestia też dobrania odpowiedniego wału do talerzówki


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Akurat w tym segmencie maszyn, wybór jest dosyć duży :).

 

Bardzo fajna maszyna to TRIOLENT z farmetu http://www.farmet.pl/maszyny-rolnicze/kultywatory-spulchniajace-triolent.html cena 4,7m agreagtu zawieszanego to ok 70 tys netto. Można nią pracować jako 3m maszyną czyli głęboko na 3m (do 35 cm), potrzeba płycej pracujemy szerzej 4,7m :).

 

Pisałeś o spulchnieniu do 25cm jak bys chciał głębiej to fajne maszyny 3m robi GB Combimix

, dal-bo supermax 3 i sumo trio
cho moim typem z tych trzech to dal-bo ze względu na wał http://www.profi.de/neuheiten/Bodenbearbeitung-Fuer-Bodenlockerung-und-Saatbettbereitung-544194.html cena tych agregatów to ok 100 netto.

BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Takiego farmeta ma sąsiad. ładnie robi a bez podcinaczy to można siać.Do niego ma JD 220km a szerokość 3,6. Dał z 56 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Jeśli interesuję cię polska maszyna to myślę że dobrym wyborem będzie Cross firmy Unia Group. Agregat sprawuje się świetnie. Znajomy ma i używa go do wszystkiego. Naprawdę polecam.

Mam agregat z uni, będzie teraz trzeci sezon. Już wyszły jego wady. skrajne redlice podatne są do urywania się z uchwytów.

Rama kultywatora źle zaprojektowana, zęby kultywatora sa zbyt blisko siebie skutkuje to tym że bardzo często zapycha się.

Musiałem zdjąć 1/3 zębów co dopiero pozwoliło na bezproblemową prace, bez zapychania.

Wał kolczasty ( ten duży) dostał luzów no mocowaniach i gdy skręcam na opuszczonym przesuwa się w prawo bądź w lewo i zakleszcza się, kolce wpadają pod łapki czyszczące.

Zgłaszałem awarię do dilera ten z kolei zgłosił to do fabryki. Po kilku miesiacach wydzwaniania do fabryki i dilera przyjechał w końcu koleś z z firmy Unii i stwierdził że to są wady fabryczne a ja nie jestem pierwszą osobą która zgłasza te wady. Na tym zakończyła się gwarancja.

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas1982    0

Ja mam duolenta z farmetu i na 30 cm idzie U-1634 na trójce polowej 6km/h.

15-20 cm śmigam na szosowej jedynce.

Mam pierścieniowy wał ring przed nim idzie włoka wyrównawcza z płaskowników.

Maszyna robi bardzo dobrą pracę. Resztki pożniwne miesza dużo lepiej niż brony talerzowe. Na końcówkach elementów roboczych są węgliki, u mnie maszyna zrobiła 100ha i jeszcze zrobi drugie tyle na tych samych matecznikach i podcinaczach.

Oprócz pól typowo gliniastych zostawia glebę gotową do siewu.

Także kolego 4m da radę!!

Edytowano przez lukas1982

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

A Lemken Karat ? 4m składany zaczepiany, da mu rade 185KM Fendt.a ?

 

do 4 metrówki potrzeba juz ponad 200 KM zeby praca miała jakikolwiek sens - no na płytko pojedziesz ale jak głębiej to nie ma szans


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U mnie sąsiad w farmecie triolent to ponad 100 ha zrobił na tych dłutach. Węgliki się nie starły, redlice wyżej się starły i węgliki odpadły.Z 3,6 m JD 220 km na 25-30 to 10 nie przekraczał.

Kolega ma z Uni chyba crosa 3m pół zawieszany to mówi że NH 155km roczny niekiedy wymięka.

Ja gruberem z 13 łap 2,5m na głębokość 25-30 na wąskich redlicach to Case MX 150

7-10km.Lekko nie miał.Liczę że 3 metry do niego to max.

Fendt 185 da rady z 4 metry ale z jaką szybkością.

Ale wszystko zależy od tego jaka ziemia.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Najlepiej chyba 4m jak pociągnie w płytkiej, a do głębokiej by musiał być składany do 3m.

 

Pozatym Duolent to 2 belkowy a tu rozmowa o 3 belkowych może i nawet 4 belkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba87    5

Kockerling Quadro i Farmet Triolent to opcja 3 na 4 / 4,6m przy czym Quadro (4 belki, 11łap w 3m) półzawieszane a farmet (3 belki, 10łap) zawieszany - zarówno w płytkiej (4 albo 4,6m) jak i głębokiej (3m) pojedziesz te 10km/h więc uzyskany efekt mieszania powiien być zadowalający.

 

Tego typu agregaty do uprawy po orce według mnie zupełnie się nie nadają!

 

Z ciekawości jaką masz cenę na karata i w jakim to wyposażeniu?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mpopis    2

Jedną maszyną trudno zaspokoić twoje wymagania, jeśli chcesz zrobić to dobrze. U mnie dopiero zastosowanie dwóch maszyn przyniosło oczekiwany efekt. Areał mam odrobinę większy a konia słabszego ( MX 170 ). Pierwsza to talerzówka 4m z zestawem 2 wałów ( sterntiler i croskil, http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/317370-20-miesjce-agregat-talerzowy/ )i ciężki gruber z dłutami 4m ( http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/317390-38-miejsce-ciezki-kultywator/ ). Co prawda 170 KM które mam, to trochę mało, ale już 10 lat case ciąga i żyje. Po żniwach szybko talerzówka, potem gruber i siew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

A Lemken Karat ? 4m składany zaczepiany, da mu rade 185KM Fendt.a ?

do 10 cm tak, glebiej nie porobisz. zdecydowanie 3 metry do tej mocy, jak 4 do mojego ciagnika ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Czy jest jakaś alternatywa do Horsch Tiger MT? Zwłaszcza po kukurydzy?

Pytam, bo za 3m MT dealer zaśpiewał 145 tys netto.

Owszem mogę osobno pojechać talerzówką, a później trójbelkowcem, ale zarówno czasowo jak i finansowo jest to nieekonomiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj