Zaloguj się, aby obserwować  
Fazi18

Uprawa

Polecane posty

Fazi18    0

Mam na wiosnę do uprawy 2 ha ziemi , klasa 3 . Jest tam dość mokro przez cały rok , ponieważ pole znajduje się blisko stawu . Oczywiście da się tam wjechać maszynami .

Nie wiem co tam posiać lub posadzić . Mam nadzieje że mi doradzicie :rolleyes: . Jestem otwarty na wasze propozycje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ892    1

ja mam podobny przypadek koło stawu 1,5ha pola jest tam mokro i przeważnie siejemy pszenżyto lub jęczmień jary


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekDzej    0

Kukurydza, siejesz stosunkowo późno, jeśli nie wyjdzie Ci ziarno to wczesnej sprzedasz na kiszonkę albo do biogazowi jakiejś, jest na to coraz większy popyt, a kuku można śmiało w monokulturze kilka lat siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fazi18    0

Tylko że mam problem .

Brak u mnie jakiegokolwiek sprzętu potrzebnego do zbioru kukurydzy :( .

Ile kosztuje taka usługa ? (Zbiór na kiszonkę lub ziarno ) Ile można otrzymać z 1 ha i po ile chodzi kukurydza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ludzie co wy gadacie... buraki i stojąca woda!!! to jak ogień i woda.... woda zamuli i nic nie urośnie a jak nawet zejdzie i będą stać w wodzie to zgniją....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fazi18    0

Buraki nawet jak by były dobre warunki to i tak by odpadły , gdyż w pobliżu brak cukrowni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kogut    1

Ja myślę,że najlepiej jęczmień jary. Jak się trochę spóżnisz z terminem to nic wielkiego się nie stanie.Ważne żeby trochę dopilnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj