Zaloguj się, aby obserwować  
pronarek82

Czy mozna wyladowac bele z owijarki za pomoca podnosnika?

Polecane posty

pronarek82    1

Witam,mam pytanie czy za pomoca podnosnika odpinajac cieglo gorne mozna podniesc owijarke do gory i wyladowac bele . Jezeli tak to nie warto kopowac owijarki samowyladowczej.Z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jaka to owijarka? bo o ile mi wiadomo to stacjonarne owijarki (przynajmniej sipma) jest łamana na pół i tak się wyładowuje bele i nawet cięgna górnego nie trzeba odpinać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc    17

Osobiście nie posiadam owijarki, ale zdawało mi się że te najtańsze modele mają mechanizm samowyładowczy. Z odpinaniem cięgła to by było sporo roboty, więc jeśli jakiś model nie posiada tej funkcji to chyba warto w to zainwestować ;)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak do odblokowania służy długa rączka, do przodu to podnosi się do transporty prosto, a pociągnięta do tyły wyrzuca belę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

każda jedna ma tryb pracy i transportu i nie wyobrażam sobie zrzucania beli ręcznie z owijarki


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek82    1

Tak mi sie wydaje ze nie wszystkie maja tem mechanizm bo sasiad spycha recznie bele . A ja sie zastanawialem czy dolozyc i kupic sipmy ,czy najtansza. Mogl by ktos moze wzucic zdiecje tego mechanizmu?

Edytowano przez pronarek82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

podejrzewam że spycha ręcznie żeby podnosnika nie przeciążac. Ja mam owijarkę z ryk i ma tryb pracy i transportu. Pracuje z c-330.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Nawet nie wiem czy są w ogóle owijarki bez wywrotu, kup normalną owijarkę tylko nie od producenta tylko jakąś metal-fach, sipme a nie pożałujesz, znajomy zaoszczędził i kupił jakiegoś składaka to już nie jest to, silnik hydrauliczny mało wydajny, rwie co jakiś czas folię, w ogóle głośno pracuje. Sąsiad ma z metal-fachu to nawet z ciapkiem pracuje bez problemów, a jak nie to nie kupuj owijarki tylko w wory pakuj, ale do tego potrzebny jest ładowacz.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Sa owijarki bez wywrotu, sam taka widzialem w pracy, po prostu drugim ciagnikiem z turem najpierw sciagal owinieta bele, potem nakladal nowa :lol: Dla mnie to porazka :)

Swoja z wywrotem przerobilem na kola i zeby stawiala od razu do pionu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrMily    0

 

Swoja z wywrotem przerobilem na kola i zeby stawiala od razu do pionu :D

dcnt

Możesz wstawić jakieś zdjęcia do galerii ??

Edytowano przez MrMily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

lukaczmarek jeżeli to do mnie to mam Sipme Tekle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Akurat ta owijarka ma wywrot znajomy ją kupiła,nawet pierwszej belki nie załadował a już się zepsuła. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

każda jedna ma tryb pracy i transportu i nie wyobrażam sobie zrzucania beli ręcznie z owijarki

 

A wyobrażasz sobie ręczne ładowanie beli na owijarkę ?:D -bo ja juz takie cuda widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Akurat nie-ale chyba podsunę im taki pomysł :D .Żeby nie było-mają dwa ciągniki z przednim napędem z czego jeden z nich z ładowaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

A jak myślicie, ta owijarka w linku poniżej to też rzemiosło?

 

http://allegro.pl/nowa-owijarka-bel-o150-gwar-producent-stawiacz-i1896642611.html

 

Dziwnie są te rolki na folie zamontowane ciekawe czy by się to nie pogieło.

 

Tak się zastanawiam czy warto dołożyć do takiej warfamy:

 

http://allegro.pl/owijarka-pol-mot-warfama-z-555-i1895871532.html

 

Różnica w cenie jest nie ma co ukrywać. Ale chyba jednynie warfama robi jeszcze owijarki na bele 120x120 reszta tylko 120x150 a zawsze to taka mniejsza lepsza do małych ciągników.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie przyjrzałem się dobrze zdjęciom, tylko w opisie było, że do załadunku i rozładunku należy użyć np tura. Wcześniej na pewno robił bez wywrotu, ale coś ostatnio spadł z ceny bo trochę ponad rok temu kosztowały jeśli dobrze pamiętam coś ok 6tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Mój odnośnik To też rzemiosło, podobne dosyć do Metal-Fach. Jakie macie opinie o tym producencie?

 

Mam taką. Ma jedną rzecz niedorobioną-łańcuch od obrotu stołu ślizga się po klockach drewnianych a te klocki mają ostre kanty, jak szarpniesz troszkę za mocno to łańcuch potrafi się zerwać. Może mi się akurat trafiły jakoś wyjątkowo duże te klocki...;) No i jest niesłychanie wrażliwa na poziom-musi stać na idealnie równym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juljanking    0

Ja posiadam stacjonarną "Sokół" i 7 lat chodzi bardzo dobrze, a jeśli chodzi o wrażliwość na pochylenia terenu to problemu nie ma, stawiam ją zawsze trochę na po górce na podwórku i bele ładnie odtaczają się od maszyny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez THE-kiler
      Witam kupiłem zdekompletowaną owijarkę samozaładowczą Ariadna poszukuję do niej  sterownika . Widziałem na Olx iż ktoś miał na sprzedaż z okolic Podlaskiego, Kobylin-Borzymy (przepraszam jeśli źle napisałem miejscowość lecz wieczorem natrafiłem na ogłoszenie a rano już go nie było) Byłbym bardzo wdzięczny 
    • Przez Jamalek
      Panowie, 
      Proszę o podpowiedź kupiłem owijarka sipme, ma urwany wtyk do licznika owinieć, ktoś pociągnął i urwał. Podpowie ktoś jaki idzie wtyk do tego komputerka ? Mam model jak zdjęciu magnes, przewód z czujnikiem jest brakuje tylko wtyk. 


    • Przez 6441Marcin6441
      Co sądzicie o zamontowaniu układu automatyki do owijarki bel?
      Urządzenie sterowane pilotem:
       
      -automatyczne zatrzymanie owijarki po osiągnięciu zaprogramowanej liczby obrotów:
      -ustawianie w pozycji do rozładunku
      -ustawianie w pozycji do załadunku
      -rozpoczęcie cyklu po wysłaniu sygnału z pilota sterujacego
    • Przez przemekk800i
      witam
      stoję przed zakupem owijaki. nie wiem która bedzie lepsza do owinięcia w jednym roku jest około 600 bel unia ma owijanie na dwie folie i 3 wałki do obracania bel za to maja ma pasy. nie wiem która będzie lepsza i trwalsza .  dodam ze w tym roku miałem do czynienia z owijarka na linki i z bocznym załadunkiem wszystko ok ale to nie jest to
      proszę o poradę.
      pozdrawiam 
    • Przez piootr
      Mam zamiar kupić owijarke z sipmy na folie 50 i 75 cm , urzytkuje ktoś taką maszyne albo jakąś inną owijającą folią 75 cm jak się coś takiego sprawuje , powinno się szybciej owijać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj