dawid13

deutz fahr agrofarm 410

Polecane posty

Marl    443

ja tam nie wiem ile można jeździć na rezerwie bo już 2 razy go odpowietrzałem i więcej nie chce <_<

z moich obserwacji wynika że ostatni ćwiartka jest najmniejsza a najwięcej można jeździć na końcówce 2 i początku 3 wtedy się jeździ i jeździ a paliwa w baku tyle samo :lol:

Popieram, wskaźnik paliwa to kompletna kompromitacja. Spada nieregularnie, jak się ma pagórkowate pola to trzeba rano pełny zbiornik zalać. Kilka razy mi się zapowietrzył na "rezerwie". Zbiornik jest długi, paliwo się przelewa na wzniesieniach i jak jest go dość mało to katastrofa. :huh: Ciekawie zachowuje się również wskażnik, pokazuje wtedy stan zerowy lub połowę baku. :(

 

dałby rade przy pługiem zagonowym tur B 40 3+1 4 skibowy UNIA agregat... czy pociągnie 4 pługi jakie wymieniłem na ciężkej ziemi...

Ja mam 4x 40 pług i na cięzkiej ziemii na co robić ten traktor a mam wersje 430, 108 KM.

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo92    5

Nie chce skłamać ale w ciężkich warunkach to i koło 12 łyknie na lżejszych ziemiach można zejść poniżej 10 litrów, za to ma niskie spalanie w prasie, a w transporcie jak gaz w podłodze to już łyka i łyka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Ja mam 4x 40 pług i na cięzkiej ziemii na co robić ten traktor a mam wersje 430, 108 KM.

Jeśli można włączę się do tematu. Byłem zdecydowany na Lamborghini R3 110. Jednak czytając różne opinie mam przebłyski czy czasem nie zmienić wyboru i kupić Deutz Fahra Agrofarm 430. Jak Marl oceniasz swój ciągnik. Dużo Tobie pali w ciężkich pracach np. orka, na jakich klasach ziemi. Jak z awaryjnością i ogólną eksploatacją. I najważniejsze. Czy jeszcze raz zdecydowałbyś się na ten ciągnik? Pozdrawiam.

Edytowano przez jarecki01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid13    1

Czy jak mam 4 stopnie 1 jest szybka czy 4 i czy jak jezdzicie po szosie 5 biegiem to wciskacie jakiś stopień żeby wam szybciej jechał i o co chodzi z tym pod obciążeniem są 2 przyciski na wajhie od zmiany biegów i jak się je wciśnie to co się stanie


jmjmjm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Jeśli można włączę się do tematu. Byłem zdecydowany na Lamborghini R3 110. Jednak czytając różne opinie mam przebłyski czy czasem nie zmienić wyboru i kupić Deutz Fahra Agrofarm 430. Jak Marl oceniasz swój ciągnik. Dużo Tobie pali w ciężkich pracach np. orka, na jakich klasach ziemi. Jak z awaryjnością i ogólną eksploatacją. I najważniejsze. Czy jeszcze raz zdecydowałbyś się na ten ciągnik? Pozdrawiam.

Spalanie mysle, że nie jest za duże, max 10 l w cięzkich pracach na 1 h. co do awarii co skrzypi mi coś w sprzęgle przy wciskaniu , ale ta usterka sama znika i potem sie znów pojawia, więc olałem to, bo sprzęgło pracuje normalnie, bez zgrzytów i poślizgu. Ogólnie ciągnik polecam, tylko jest lekki przód, przy agregacie uprawowym 3,7 metra trzeba więcej obciązników z przodu bo kołysze.Pracuje na 45 ha.

Za te pieniądze to nie narzekam na ciągnik. Gdybym mógł przeznaczyć więcej, to bym kupił chętnie Agrotrona M600 :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Dzięki za odpowiedź na moje pytania. Ja będę brał 430 lub R3 z przednim tuzem, więc u mnie ten zaczepiany obciążnik powinien wystarczyć żeby nie kołysało. Również będzie pracować z agregatem o takiej samej szerokości "Unia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiek1969    0

Ja mam Agrofarm 420 GS i kosztował 95.000,oraz mam na nim tura Qłika 45 ładowacz kosztował 30.000 kupowałem to 2 i pół roku temu. Spalania nie mierzyłem bo ,i po co lepiej nie wiedzieć.Ogumienie ma standardowe czyli szerokie. Ładnie w ładowaczu pracuje dzięki rewersowi elekrohydraulicznemu jest bardzo dobra widoczność jednym słowem ciągnik jest stwożony do ładowacza czołowego. Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brunet1    0

185 tys netto. Tyle kosztował jak dawałem zadatek w sierpniu. Ciągnik dopiero przyjdzie w styczniu . Tyle trzeba czekać. A teraz to coś słyszałem od dealera ze 13- 15 tys więcej jak teraz byś zamówił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz5314    0

Spalanie mysle, że nie jest za duże, max 10 l w cięzkich pracach na 1 h. co do awarii co skrzypi mi coś w sprzęgle przy wciskaniu , ale ta usterka sama znika i potem sie znów pojawia, więc olałem to, bo sprzęgło pracuje normalnie, bez zgrzytów i poślizgu. Ogólnie ciągnik polecam, tylko jest lekki przód, przy agregacie uprawowym 3,7 metra trzeba więcej obciązników z przodu bo kołysze.Pracuje na 45 ha.

Za te pieniądze to nie narzekam na ciągnik. Gdybym mógł przeznaczyć więcej, to bym kupił chętnie Agrotrona M600 :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodman    24

185 tys netto. Tyle kosztował jak dawałem zadatek w sierpniu. Ciągnik dopiero przyjdzie w styczniu . Tyle trzeba czekać. A teraz to coś słyszałem od dealera ze 13- 15 tys więcej jak teraz byś zamówił

 

 

chyba 185 tys. brutto kolego :unsure:

zamówiłem w listopadzie i w lutym będzie u mnie 144 tys. netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid13    1

Teraz raczej będzie tendencja spadkowa cen smile.gif

 

 

Dzięki za wasze opinie niedługo sprowadze na podwuże agrofarma dzięki


jmjmjm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

@dawid13 powiedz ile dałeś i jaka wersja bo też się takim interesuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@dawid13 powiedz ile dałeś i jaka wersja bo też się takim interesuję.

Kupiłem df agrofarm 410 gs z szyber i klima rewers elektrohydrauliczny, 40/40 skrzynka 145000 netto, mam go od połowy grudnia 2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid13    1

Mam go zamówionego rewers elektrochydrauliczny przednie obciążniki i dodatkowe obroty wom i cena 143000 netto dilerem od którego zamawiam jest agro-plus Bogate

 

mam pytanie ile waży agrofarm 410 bez obciążników i z obciążnikami bo w książce pisze że waży 3700kg nie wiem czy to jest z obciążnikami czy bez


jmjmjm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor89    60

To jest waga ciągnika gołego bez obciążników i bez płynów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid13    1

To dobrze a można w nim zamontować grzałkę do pogrzewania bloku


jmjmjm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor89    60

Mój już stoi trzy tygodnie nie odpalany(akumulator wyjęty przed mrozami) ale jutro albo pojutrze będe prubował go odpalić :rolleyes: Pewnie łatwo nie będzie,bo proxime wczoraj odpalaliśmy chyba z pół godziny,paliwo zamarzło i trzeba było podgrzewać :wacko: Dodam,że u nas było -26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

z tym zbiornikiem to jest coś nie tak na rezerwie na nierównościach nie po pracuje za długo zbieram się do wyjęcia zbiornika chcę zobaczyc jak pobiera paliwo i dlaczego jak jadę z góry na rezerwie to się zapowietrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid13    1

Penie się namęczysz a ile agrofarma można go całkowicie dociążyć obciążniki z przodu i tułu


jmjmjm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj