bobo4

Jakie maszyny?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bobo4    0

Witam. Chciałbym poczytać trochę waszych opinii. Otóż posiadam Ciągnik Deutz Fahr DX 90, który jak wiadomo ma moc 88KM z ładowaczem czołowym Mailleux 3 sekcyjnym. Powoli w miarę możliwości zamierzam dokupować do niego maszyny do uprawy ziemi (nowe bądź używane) żeby odciążyć od pracy mniejszy 71 konny ciągnik. I w tym miejscu liczę na wasze rady odnośnie szerokości roboczych maszyn typu: pług najlepiej obrotowy, agregat ścierniskowy, agregat uprawowo siewny bierny z hydropakiem, może też brona talerzowa. Podobno te ciągniki mają dosyć spory uciąg (w dowodzie pisze 25T) a jego masa też jest spora. Mam nadzieję że wybrałem do tego dobry dział. Z góry dziękuję za porady. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55aluki    0

plug ciezka 3 lub lekka 4 na obrocie..

talerzowka 2,7/3m jak talerzowka (ciagana) agregat scierniskowy nie potrzeba szkoda kasy wudawac...

agregat uprawa siew 2,7 lub 3m .. widzialem jak gosc ciaga 3m ursusem 4514...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobo4    0

No właśnie cały czas się zastanawiam co jest lepsze. Agregat ścierniskowy czy talerzówka może np. z jakimś wałem. później na to szedł by obornik później orka i siew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JackDaniels7    31

@ltz55aluki wytłumacz mi jeśli możesz bądź potrafisz dlaczego szkoda kasy na agregat ścierniskowy? Kolejna sprawa 4 obrotowa do 88km o czym ty piszesz gościu?

 

[/url]

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ltz55aluki właśnie 88 km i 4 obracana? On go nawet nie ruszy. 3 obracana 3*40 i to powinno wystarczyć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

Agregat ścierniskowy potrzebny jak najbardziej, chyba że chcesz co roku pryskać pola od perzu to wtedy talerzówka powinna wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobo4    0

Sam też nie jestem przekonany co do talerzówki bo właśnie mój wujek obrabia coś ponad 20 ha i pola traktuje talerzówką i zawsze ma zaperzone.

Druga sprawa to też tak myślę że może mieć ciężko w 4 obrotowej ale z drugiej strony ten ciągnik jest w miarę silny jak na swoją moc. więc może dobry by był pług 3+1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszcz8    40

Ja mam do sprzedania pług zagonowy 5 skibowy . Powinien dać z nim radę bo ja orałem nim JOHN DEERE 3400 ( 85 km ) i dawał radę .


Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobo4    0

Zagonowy pług mnie nie interesuje, zależy mi na obrotowym. posiadam 4 zagonową i ciągam go tym słabszym ciągnikiem 71 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Zamiast talerzówki i agregatu uprawowosiewnego a także agregatu ścierniskowego kup agregat talerzowy z hydropakiem i będziesz zadowolony będziesz miał 3 w 1.Co do pługa to w 4 obrotowej takiej jak ZETOR SUKOV JUNIOR będzie chodził bez problemu np, Zetor PROXIMA pomyka bez kłopotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

Jak pole zaperzone to i agregat ścierniskowy nie pomoże chociaż trochę powyrywa, a talerzówa to jeszcze bardziej pokroi. Moim zdaniem potrzebne jedno i drugie. Jak potraktujesz pole ścierniskowym to potem orać lżej, a ziemię przemiele podobnie jak talerzówa, bo zęby z przodu wszystko poderwą a talerze rozrzucą  no i wał przyciśnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55aluki    0

pisze od poczatku lekka 4 chyba nie???? mysle 0 4x30... zalezy jaka klasa ziemi... jak ma gline to wystarczy 3 jak lekka zienia piasek to 4(tyle na ten temat i nie bd sie z wami klocil.... nie krytwykowac bo tu kazdy ma prawo do wypowiedzi..

a poza tym talerzowka i agregat scierniskowy?? wedlug mnie to nie potrzebne talerzowke pociagne 2,7a agregat scierniskowy jaki 2,1m?? 2,4?

jakos jeszcze nigdy nie pryskalem od perzu i perzu nie ma na polu wiec nie wiem o co chodzi jak sie dba to sie ma,... takie moje zdanie kolega ma 80ha i nie widzialem u niego perzu i tez mial kupowac agregat scierniskowy ale wybral talerzowke...

Edytowano przez ltz55aluki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

JackDaniels7 widać że nie masz pojęcia albo nie jeżdziłeś ciągnikiem o tej mocy.. twój post niczego nie wnosi do tematu... są rózne rodzaje czwórek obrotowych jak byś nie wiedział, różnią się szerokością roboczą a także masą własną. zależy jakie kolega ma ziemie klasa górki itd. bo ja od drugiej do czwartej klasy i JD 90 spokojnie sobie radzi.. były to 4*40 na ażurowych odkładniach alecz zmieniam na coś nowego najprawdopodobniej KUHN, i tak jak napisał Jaro 30 kup agregat talerzowy idealne rozwiązanie... mam porównanie po 2agregatach scierniskowych a po amazonce catros i powiem tyle nigdy wiecej nie pojawi sie u mnie agregat scierniskowy... na polach które są nowymi dzierżawami szkoda wjeżdzać także zastanów się bo sprzęt kupujesz na lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Dawno dawno temu w Top Agrar było zestawienie agregatu talerzowego z kultywatorem ścierniskowym. Chyba jedyny plus klutywatora to lepsze podciecie resztek pożniwnych. A plusy talerzowego agregatu to wymieszanie, rozdrobnienie i nizsze spalanie przy tej samej szerokosci roboczej.

 

Belarus820 na glinie z zagonową 4 ma ciężko w głębokiej orce. Wszystko zalezy od klasy ziemi, i ukształtowania terenu. Wiec gdzie do ciągnika 88km obrotowa 4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

jak nie masz zaperzonego pola to kup talerzówkę bo ona tylko wtedy zaperza pole jak on tam jest to go mnoży a jak niema perzu to ci ona go nie posieje. także wasze posty że talerzówka zaperza pola są śmieszne. Czystego pola nie zaperzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

To chyba każdy wie że czystego pola nie zaperzy. Gorzej jak perz sie pojawi. Jeśli nie opryskasz i pojedziesz talerzówką to dodatkowo tylko zaperza sie pole. Osobiście uważam że talerzówka jest dobra choć jej nie posiadam. Posiadam za to agegat podorywkowy i jestem z niego zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1166    10

ltz55aluki właśnie 88 km i 4 obracana? On go nawet nie ruszy. 3 obracana 3*40 i to powinno wystarczyć. :)

A właśnie że nie prawda bo w lekkiej 4 obrotowej lemkena np. będzie śmigał aż miło. Znam gościa, który ursusem 914 ciąga taki pług i jakoś mu to idzie. A wiadomo że ten dx90 ma dużo większy uciąg więc będzie spokojnie sobie w nim latał. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

damian1166 w 5-6 klasie ziemi to możesz sobie pogadać, wjedź na lepsze 3-4. To wtedy pogadamy. U mnie są same gliny więc o takim czymś mógłby zapomnieć, jeszcze jak ma górki to już wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

pisze od poczatku lekka 4 chyba nie???? mysle 0 4x30... zalezy jaka klasa ziemi... jak ma gline to wystarczy 3 jak lekka zienia piasek to 4(tyle na ten temat i nie bd sie z wami klocil.... nie krytwykowac bo tu kazdy ma prawo do wypowiedzi..

 

 

Tak zapytam po co 4 skibowy pług o szerokości roboczej 30 cm jak można kupić 3 skibowy o szerokości roboczej 40 cm?? Szerokość pracy ta sama a masa pługa mniejsza. W dodatku niższe koszty eksploatacji bo nie wymieniamy np: 8 lemieszy tylko 6... Poza tym lepiej dla podnośnika bo ciężar bliżej ciągnika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzynia662    3

muj deutz 4.51 ten sam prawie model tylko nowszy ciaga pług 4x40 klasa ziemi to 3-4 i ma troche cięzko ale jak ciagnik ma uciag to wszystko pociagnie i ja ci lepiej polecam kupić 3x40 poniewaz bedzie miał mniejsze spalanie i nie bedzieesz katował tak ciagnika :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

yhy jasne... tak jak ostatnio pisaliści że do ciagnika 100 koni to 4x40 w zagonie nie będzie miał co robić i że z 5 by śmigał i na własnej skórze przekonałem się że to zaprzeproszeniem gówno prawda... nawet to 4x40 wsadzić głębiej to na glinie ma co ciągnąć... Obecnie zamieniłem na obrotowego kvernelanda 4x40 z regulowaną szerokością orki i z nim ma co robić... na zimę gdy orzę swoim belarusem 1025 to nawet zwężam do 38 gdy chcę zaorać około 30 cm....

 

 

takze te 90 koni będą stęczeć w 4x40 ... według mnie najsensowniej będzie wziaść 4x35 albo 3x45 bo wiecej nie uciągnie.... ścierniskowiec jest lepszy do uprawy ściernia bo talerzówka aby rowki robi gdy jest sucho... a agregat rozerwie pięknie całe ściernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

muj deutz 4.51 ten sam prawie model tylko nowszy ciaga pług 4x40 klasa ziemi to 3-4 i ma troche cięzko ale jak ciagnik ma uciag to wszystko pociagnie i ja ci lepiej polecam kupić 3x40 poniewaz bedzie miał mniejsze spalanie i nie bedzieesz katował tak ciagnika :rolleyes:

 

mam df'a 4.51 podczepiłem do niego 4x45rabena obrocie chciałem zrobić głębszą podorywkę(zazwyczaj ciąga ją fendt 140koni) i przejechał 5metrów dopóki pług nie wszedł w ziemię:rolleyes: 4.51 uciągu nie ma zbyt dobrego kolego max 3 skiby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobo4    0

Czyli co do pługa to chyba zdecydował bym się na 3+1 jednak i właśnie zacząłem się zastanawiać nad tym agregatem talerzowym. Czy mógłbym najpierw bez siewnika potraktować nim pole, później obornik, orka i znów ten agregat ale już z siewnikiem? Mówię tu oczywiście o sianiu ozimym. I czy do tego agregatu za pierwszym przejazdem po ściernisku mógłbym podpiąć jeszcze jakiś wał dodatkowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj