kamyk128

Podniesienie mocy w DF Agroplus 100

Polecane posty

kamyk128    0

Witam

Zastanawiam się w jaki sposób można nie co podnieść moc i czy jest to możliwe w agroplusie 100 (sześć cylindrów 4.8l) tak o 10-15 KM.

Za jakąkolwiek podpowiedź bede bardzo wdzięczny :)

 

Pozdrawiam kamyk128 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

po co ci to nie wiesz po ile ropa :lol: , znajomemu po wymianie rozpylaczy nastawili trochę większą dawkę w takim ciągniku fakt trochę mocniejszy ale spalanie też wzrosło oj wzrosło :lol:

Edytowano przez Ferdek07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

Ja nie jestem pewny tego spalania. Jezeli ciagnik pracuje przy minimalnym obciążeniu to owszem spalanie moze być wówczas wieksze, jezeli wykorzystuje się wiekszą moc spalanie powinno być mniejsze. Porównując często dane ciągników z tym samym silnikiem a o różnej mocy łatwo zauważyć iż "mocniejszy" silnik ma mniejsze jednostkowe zużycie paliwa. Ja mam moc zwiekszoną w samochodzie (silnik TDI) po podwyższeniu mocy (nowy program sterujący pracą silnika) moc i przyjemność z jazdy znacznie wzrosły a spalanie zmalalo około 0,5 l/100 km.

Ja też będę po gwarancji zwiekszał moc w JX. Problem w moim przypadku polega na tym że firm zwiększających moc jest sporo, ale wszystkie zajmują sie tylko tuningiem elektronicznym. W moim JX jest pompa sterowana mechanicznie i potrzebuje jakiegoś fachowca który potrafiłby dokonać takich ustawień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk128    0

Jejku przepraszam dopiero teraz się zorientowałem że wstawiłem temat nie w tym dziale co trzeba :unsure: Proszę moda a przeniesienie w odpowiednie miejsce i przepraszam jeszcze raz :rolleyes:

 

Czemu potrzebuje więcej mocy? A no dla tego ze mam Unie ibis 3+1 a traktorkowi o włos brakuje mocy aby latał sobie swobodnie na szosowej jedynce (niestety nie mam połówek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

Najlepiej do takiego agroplusa jak by założył turbo, może ma już ktoś takie rozwiązanie. Zdaje mi się że to najbardziej opłacalna wersja wzmocnienia tego traktorka.


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek900    0

Najlepiej do takiego agroplusa jak by założył turbo, może ma już ktoś takie rozwiązanie. Zdaje mi się że to najbardziej opłacalna wersja wzmocnienia tego traktorka.

 

 

 

Z tego co mi się wydaje agroplus 100 posiada silnik 6 cyl + turbo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk128    0

Zgadza się turbinę ma, tylko ze jak na mój gust strasznie malutka jest :rolleyes: Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły na mało inwazyjne podniesienie mocy o około 10% To bardzo proszę o wypowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Już pisałem znajomemu podnieśli po wymianie rozpylaczy wtryskiwaczy trafiła mu się badziewna ropa i załatwił wszystkie ciagniki no i po wymianie chyba większą dawkę paliwa mu nastawili czy coś tam z ustawieniem wtrysków, faktycznie mocniejszy jest ale i pali więcej tzn idzie z agregatem 4,2m na 3jce ale pali 20l/godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj