beowulf87

Linia kredytowa inwestycyjna z Czesciowa splata kapitalu

Polecane posty

beowulf87    1

po zmianie przepisow ARIMr moze dofinansowac 36% inwestycji a kredyt mozna wziasc do 75tys.

Planuje kupic ciagnik z ladowaczem na linie kredytowa MR.

Pomyslalem ze teraz moglbym kupic ciagnik na kredyt MR, a ladowacz na linie CSK.

Ktos zna szczegoly dotyczace tego kredytu, badz cos wlasnie na niego bral

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzewoj    0

A to nie jest tak, ze Agencja zwraca czesc zaciagnietego kredytu? Chodzi tu tylko o limit- 36% wartosci kredytu i nie wiecej niz 75000zł? Czyli kupuje ciągnik 250 000zł netto, agencja zwraca mi 36% -wychodzi 90 000 ale ze max 75 000 wiec tyle mi zwracaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

ciagnik kosztule 140tys netto, jego wzialbym na MR, ladowacz 38 tys netto, jego wzialbym na linie CSK, oprocentowanie MR to 2% i max 2 lataa karencji w splacie kredytu, a wlasnie co do CSK nie mam szczegolowych danych stadten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Zwracają wraz z ostatnią ratą kredytu wartość 35% netto i nie więcej jak 75tyś. Fajnie. A teraz haczyk, min. okres kredytowania to 5 lat, odsetki coś około 10% i paszło całe dofinansowanie na odsetki. :lol:

Z mych obliczeń to wychodzi że jak na 5 lat i zwrot 70tyś to kredyt wyjdzie za free, czyli bez odsetek, ale ile weźmiesz to tyle oddasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

ok a moge wziasc 2 kredyty na raz? osobny na ciagnik z lini MR na 2% i drugi na ladowacz 39 tys netto z czesciowa splata kapitalu? na 5 lat pasuje lepiej, po co cisnac latami jeden duzy kredyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

możesz wziąść i 5 na raz, ale jaki to ma sens? Wszędzie wnioski, papiery , zaświadczenia opłaty przygotowawcze, prowizje, tygodnie załatwiania. Weź jeden na MR na 15 lat puki dają i pamiętaj że oprocentowanie 2% a inflacja 4. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Ja mam oferte z BGZ na 200 tys kredytu na ciagnik. Teraz tak:

 

linia CSK

kwota inwestycji 200 000 PLN

srodki wlasne 28%

kwota kredytu 144 000 PLN

doplata do kapitalu 50 400 PLN

I transza 37 800 PLN

II transza 12 600 PLN

okres kredytowania 10 lat

rata kapitałowa 10 620 PLN

oprocentowanie 8,92%

koszt kredytu po 10 latach 147 388 PLN

prowizja 2%

 

linia MR

kwota inwestycji 200 000 PLN

srodki wlasne 28%

kwota kredytu 144 000 PLN

okres kredytowania 10 lat

rata kapitałowa 14 400 PLN

oprocentowanie 2%

koszt kredytu po 10 latach 159 840 PLN

prowizja 2%

 

 

Widac lepiej wychodzi CSK ale w banku powiedzieli ze to tylko do pewnej kwoty. Przykladowo przedstawiono mi symulacje na 500 000 kredytu to MR bil na glowe CSK.

Na MR juz naboru nie ma, duzo wnioskow czeka w szufladach na rozpatrzenie. Nowe pieniadze pewnie na przelomie luty/marzec 2012. CSK praktycznie dostepny od reki. To tak dla zainteresowanych przedstawilem:)

Edytowano przez wiesko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

no wychodzi widać że csk to pożyczasz kasę i w ciągu 10 oddajesz wszystko co wziołeś, alę nie płacisz odsetek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Po 10 latach kredytowania Linia CSK za zaciagniety kredyt w wysokosci 144 000 zaplacimy odsetek 3 388 zl a w linii MR 15 840 zl. Jestesmy do przodu ok 12 000 zl. Czego jeszcze nie rozumiesz?

Jeszcze puytalem sie czy mozna spalcic kredyty przed okresem 10 lat to CSK mozna a MR nie. CSK oplaca sie splacic najwczesniej po 5 i pol roku wtedy to na pewno dostaniemy z ARiMR II transze pomocy. Do 5 lat niby nie dostaje sie...

Edytowano przez wiesko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Powiem że dalej nie rozumiem: bo bierzesz 144 tyś a piszesz że rata kapitałowa 10620 [czemu nie 14400] x 10 lat to jest 106 200 plus odsetki które wynoszą 8,92% a nie 2% jak jest w MR.Nawet kapitału nie spłacisz? A gdzie odsetki? Według mnie to w pierwszym roku powinno się zapłacić ok 1400 odsetek.

To się nie trzyma kupy.

Według mnie roczna rata kapitałowa na 10 lat jest 14400 + odsetki od kapitału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Juz Ci @tomek73 wyjasniam.

Rata dlatego 10 620 zl a nie 14 400 poniewaz po okazaniu faktury za maszyne czy tam inny cel na jaki wzieles kredyt kwota kredytu zostaje splacona w wysokosci 37 800 zl przez ARiMR z tytulu lini CSK, druga transze splaty 12 600 zl dostaje sie chyba po 5,5 roku badz na koniec okresu kredytowania juz nie pamitam dobrze na 100%.

Zaciagajac kredyt w wysokosci 144 00 zl ARiMR doplaci mi 35% jego wartosci tj 50 400 zl. Kredyt zatem pomniejsza sie do 106 200 zl i to jest rozlozone na 10 lat czyli 10 620 zl rocznie.

Chyba jakos teraz jasniej :rolleyes: bo nauczucielem to nie jestem i bardzo nie umiem tlumaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Poczytałem i już wiem o co chodzi z tym kredytem bo nie słyszałem o nim. Dlatego nie rozumiałem. Ciekawa sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Na 5 lat jak przeliczałem to spokojnie bardziej sie opłaci CSK bo sie zwróci cały procent. Ale pamiętajcie że procent jest do negocjacji. Tylko tak jak mówicie 75 tys max więc jest ograniczenie. A jak tam w BGŻ z zaciąganiem kredytu. Łatwo go wziąć? Bo zastanawiam się nad nim i nad spółdzielczym i nie wiem gdzie lepiej. Bardzo patrzą na zdolności kredytowe? Bo osobiście będe miał aby 11ha tylko ojciec zawsze może być moim żyrantem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Mozna pisac na hipoteke kredyt. Ja tak bede robil. Aby w BGZ dostac kredyt preferencyjny to powiedzieli mi ze doplaty musza byc u nich w banku na moim koncie. Wiec prawdopodobnie z SGB zrezygnuje. Proces kredytowy to ok 2-3 tygodni z CSK. Najlepiej isc i powiedziec ze bedzie sie bralo u nich kredyt i beda mieli nas na liscie "zaklepanych pieniedzy". Ogolnie wrazenie lepsze zrobil na mnie BGZ ale wiadomo to bank jak i inne wiec litosci nie znaja:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czy kredyt Csk można brac kilka razy jesli sie nie wykorzysta 75tys?? Czy trzeba pisac jakis wniosek czy biznesplan w ARiMR??

Edytowano przez wsiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwosz11    0

Mam pytanko chciałbym wziąść kredyt 40 tyś na tandema 8 T Warfamy i moje pytanie polega na tym czy w BGŻ dają na częśćiowa spłata kapitału ? i na ilu procentach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak w BGŻ jest kredyt z częśćiowa spłata kapitału oprocentowanie to 8,92%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

rozumie ze kredyt dostanie sie na co sie chce?? Znaczy chcialbym sie dowiedziec czy jako mlody rolnik(niedawno przejalem gospodarstwo) mam szanse na taki kredyt na zakup ziemi o wartosci 50tys??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

brat dostał dziś informację od kolegi z banku, że kasa na CSK już się skończyła :(


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj