tomaszpa1

czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb?

Polecane posty

tomaszpa1    0

Witam, prosze Was o wypowiedzi gdzie Waszym zdaniem sa najlepsze gospodarstwa ,od jakich czynników zalezą i gdzie uważacie ze gospodarują najlepsi rolnicy? chodzi mi o województwa itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

czynniki:

1 pomyslowosc,przedsiebiorczosc,wyksztalcenie,wielkosc przejmowanego gospodarstwa

2 rodzaj ziemi,czynniki klimatyczne

3 rynek zbytu oraz konkurencja

4 dostepnosc sily roboczej

itp

w kazdym wojewodztwie znajdziesz pronierow tej branzy,kwestia jest pytanie gdzie jest ich najwiecej

wracajac do pytania w temacie:poziom rolnictwa ma wplyw na cene ziemi ale najwiekszym czynnikiem wplywajacym na cene gruntow jest konkurencyjnosc rolnikow oraz ich wizja przyszlosci

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tomasz w każdym województwie są dobre gospodarstwa tak samo jest z dobrymi rolnikami tylko nie wszyscy mają jednakowe możliwości rozwoju np. brak dokupienia lub wydzierżawienia ziemi itp.

a tak ogólnie to pomorze kujawy i zagłębie mleczarskie podlasie


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Wg. moich kryteriów to najwyższy poziom jest w zach-pom. bo tu sa największe gospodarswa, najwyższa średnia wojewódzka, u nas pierwsze w polsce były najwieksze ciągniki i kombajny, dopiero później sie pojawiły w reszcie kraju. a tak poważnie to nie uważam że jakieś rejony są lepsze a inne gorsze. Nie ważne jakie sa plony ważne ile kasy wpływa na konto i ile człowiek sie przy tym narobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Np w lubelskim w okolicach Chełma mieszka gościo który ma 4000 ha i ma ponad 5 fendtów 900 vario 2 czy 3 kombajny bycze.

 

Hadamy z lubelsk.. mają 400 ha i kupują same uursusy 16 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
czy Waszym zdaniem poziom rolnictwa ma wpływ na cene gleb?

cena w głównej mierze zależy od inteligencji rolników, bo jak ludzie o 5 klasę się biją i przekraczają cenę 50 tyś to ich prawnuki dopiero na tej ziemi zarobią :lol: a czy region od tego zależy tak, bo im więcej takich wariatów tym cena ziemi wyższa. A strona techniczna ma tu tyle do tego, że jak ludziska na spo ponabierali ciągniki o dwa numery za duże to teraz szukają ziemi gdzie się da bo szkoda żeby sprzęt stał :P

Andrzej to ma 4 tyś?

Dużo zależy także od jakości owej ziemi bo taki Pronar82 ma 26ha a dwa nowe ciągniki i kombajn w ciągu tych 10 lat ma, więc po co mu ziemia za cholera wie ile jak ta go wykarmi i jeszcze pozwoli zarobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

,,o jak ludzie o 5 klasę się biją i przekraczają cenę 50 tyś to ich prawnuki dopiero na tej ziemi zarobią :lol: a czy region od tego zależy tak, bo im więcej takich wariatów tym cena ziemi wyższa.'' to juz nie jest wazne kiedy im sie to spłaci , nie my za to płacimy, nie nasz problem , wazne jest to ze jest ktos kto tyle zapłaci;] . i pamietaj wartosc ,,czegos'' okreslamy na podstawie tego ile jest ktos w stanie zapłacic a nie ile jest to warte :) to jest definicja ceny według mojego wykładowcy ze szkoły znajdujacej sie oczywiscie w WLKP:)

 

JanekJelonek, jeszcze troche bedzie tak ze ten co nie bedzie kupował ziemi to juz nie poradzi sobie z konkurencja ktora pewnie bedzie sie rozwijac. majac 26 ha to nie wróży najlepiej na przyszlosc ze takie gospodarstwo ma duze szanse. liczy sie skala produkcji i teraz trzeba miec dużą ilość aby móc konkurowac z reszta. widze co sie dzieje w naszej okolicy , sadze ze jak bedzie normalnie to dozyje czasów ze na mojej wsi zostanie kilka gospodarzy a nie 40 jak jest w chwili obecnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
nie my za to płacimy, nie nasz problem , wazne jest to ze jest ktos kto tyle zapłaci;] .

to jak dla ciebie 80 tyś za V klasę to normalna cena to mogę ci sprzedać czarnoziem I klasę za 80 tyś zł i 1gr ;) 200 ha do wzięcia od zaraz, to ten wykładowca ma taką wiedzę o ekonomii jak ta całą zgraja przez którą mamy kryzys, więc nie wiem czym się szczycisz ;) Gracja, Włochy czysty przykład przepłacali za co się tylko dało "ot i masz teraz babo problem" bo Ja mam dowód na to że UP z Poznaniu gra jak mu karzą za pieniądze ;) było to widać jak Mnie uświadamiała jedna pani dr z tamtej uczelni, że III klasa na której jest zastój wodny a po ludzku wymok to ziemia w wysokiej kulturze :blink:

JanekJelonek, jeszcze troche bedzie tak ze ten co nie bedzie kupował ziemi to juz nie poradzi sobie z konkurencja ktora pewnie bedzie sie rozwijac

Ja nie będę kupować ziemi, bo więcej mi nie trzeba i co znaczy, że jestem na straconej pozycji? Po to jestem w grupie producenckiej taniej kupię nawozy, ŚOR a drożej sprzedam :)

majac 26 ha to nie wróży najlepiej na przyszlosc ze takie gospodarstwo ma duze szanse

jaka jest średnia powierzchnia gospodarstw w Europie zachodniej? te 20 parę ha to nie jest tak mało ;)

liczy sie skala produkcji i teraz trzeba miec dużą ilość aby móc konkurowac z reszta. widze co sie dzieje w naszej okolicy , sadze ze jak bedzie normalnie to dozyje czasów ze na mojej wsi zostanie kilka gospodarzy a nie 40 jak jest w chwili obecnej.

liczy się koszt produkcji i cena po jakiej możesz to sprzedać ;)

zostanie kilku bo część zrezygnuje przez tą propagandę, że tylko duży ma rację bytu, a reszta zbankrutuje przy takiej cenie gruntów :lol:

Lukasz1987a brata szwagier ma grubo ponad 100ha 5 ha ziemi na własność, pozostałe to gospodarstwa warszawiaków, którzy mają kilku hektarowe gospodarki kupowane tylko i wyłącznie w celu posiadania działki rekreacyjnej. Oficjalnie 5 ha a a ciągnik 150KM w tym roku okazał się za mały i musiał dokupić wsparcie. A jakby nie patrzeć to ma dobre 20 gospodarstw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

JanekJelonek, liczy się koszt produkcji i cena po jakiej możesz to sprzedać - nieprawda bo rolnik ktory ma 20 ha i nawet plony przykładowo po 8 t /ha nie jest w stanie zarobic tyle co rolnik majacy 200 ha i zbierający chociaz 5 t/ha . chodz ten co ma te 8t/ha teoretycznie zysk netto w przeliczeniu na ha ma wyzszy. ja mam prawie 80 ha i nie uwazam ze to jest az tak duzo .

,,to ten wykładowca ma taką wiedzę o ekonomii jak ta całą zgraja przez którą mamy kryzys, więc nie wiem czym się szczycisz '' - wlasnie kolego ten cytat sie przyda. jak uwazasz ze jestes w stanie lepiej rzadzic niz obecna władza zdobądz popracie ludzi, załóż partie , wymysl cos co da Polsce lepsza sytuacje finansowa. nie lubie takiego czegos kto sie duzo madruje na temat rzadu a sam nie jest w stanie sie zaangazowac i nic zrobic. mamy demokracje kazdy z nas teoretycznie moze znalesc sie w sejmie. to nie sa te czasy co kiedys. ludzie zamykano do wiezien np za podpalenie obrazu stalina , teraz masz wolnosc mozesz nawet wyzwac premiera , prezydenta szczegolnie na forum i nikt ci nic nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolega tomaszpa1 założył temat, prosi o podanie opinii, a sam nie świeci przykładem. Mam nadzieję że niebawem się to zmieni i ujawni nam własne zdanie, najbardziej jestem ciekaw czynników wpływających na poziom rolnictwa.

 

Gdzie są najlepsze gospodarstwa - no na pewno w WLKP, haha. Ale oczywiście nie tylko, znajdzie się jeszce parę całkiem przyzwoitych gospodarstw w Polsce, np. w Lubuskim, Lubelskim, Podlaskim, na Pomorzu.

 

od jakich czynników zalezą?

# od rodzaju ziemi, każdy głupi na II klasie będzie miał 8t/ha, nawet najmądrzejszy na V kl. nie policzy zysku.

a reszta już znacznie mniej ważne to:

# historii (chodzi konkretnie o scalenie gruntów, bo gospodarowanie areałem 100 ha na działkach 0,5-5 hektarowych nie jest łatwe, duże straty czasu czyli pieniędzy)

# warunki klimatyczne, ale to ma wpływ na woj. niesąsiadujące ze sobą, dopiero tam możemy dostrzeż różnicę wynikającą z tego powodu tak jak np. w lubuskim/podlaskim, z korzyścią dla lubuskiego.

# przedsiębiorczość, czyli, pozyskiwanie dotacji (chęć pozyskiwania), tworzenie grup, ubezpieczania.

# rynek zbytu, niby transport rozwinięty jak się masz, ale zawsze taniej by było załadować na swoją przyczepę i zawieść 20 km do skupu niż wynajmować ciężarówkę i wieźć np 200km.

 

gdzie uważacie ze gospodarują najlepsi rolnicy?

Nie ma czegoś takiego. Nie ma miejsca w którym gospodarują najlepsi rolnicy. Że chyba jakiś ogród botaniczny zarządzany przez naukowców z wydziału przyrodniczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ja teraz sie relaksuje i nie mam zamiaru dzis nic wiecej pisac, nie chce mi sie myslec;] ktos pisal wczesniej ze lubelskie ma dobre ziemie nawet srednio niegorsze niz WLkp a moze lepsze to czemu nadal maja tyły rolnicy ze wschodu? kto najwiecej srodkow pozyskal i najwiecej zakupil nowych maszyn z funduszy unijnych typu sapard, spo , prow?:) nie powiecie mi ze kupno maszyn tez ma cos wspolnego z zaborami :D. kazdy mogl kupowac w top agrar były statystyki , oczywiscie WLKP pierwsze lub drugie wykorzystalo pule przyznanych srodkow... widze ze duzo osob broni wschodu za wszelka cene , wiec i ja bede bronil swojego regionu WIARYGODNYMI ARGUMENTAMI I FAKTAMI...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas1982    0

Tomasz masz kompleksy, że wszędzie podkreślasz że u nas w wielkopolsce jest tak och i ach??

Ciesz się że twój tato się dorobił 80 ha ale Tobie z Twoim podejściem do pracy nie wróżę najlepiej.

Twój ojciec jest napewno bardziej pracowity i skromniejszy od Ciebie.

Poprostu nienawidzę przechwalania się.

A z 26ha można nieźle żyć bawiąc się w ekologię lub ziółka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

bo mnie niektorzy zaczynaja denerwowac dlatego pisze konkrety a fakt chwalic sie to nie ladnie ale nieraz trzeba dla dobra sprawy bo tak to czesto ktos jest niedocecniany ...no jest pracowity , pewnie ze tak , ja tez pracuje w gospodarstwie i dodatkowo jeszcze studiuje takze szkola mi jeszcze pozostala i to jest dla mnie piorytetem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

ja teraz sie relaksuje i nie mam zamiaru dzis nic wiecej pisac, nie chce mi sie myslec;] ktos pisal wczesniej ze lubelskie ma dobre ziemie nawet srednio niegorsze niz WLkp a moze lepsze to czemu nadal maja tyły rolnicy ze wschodu? kto najwiecej srodkow pozyskal i najwiecej zakupil nowych maszyn z funduszy unijnych typu sapard, spo , prow?:) nie powiecie mi ze kupno maszyn tez ma cos wspolnego z zaborami :D. kazdy mogl kupowac w top agrar były statystyki , oczywiscie WLKP pierwsze lub drugie wykorzystalo pule przyznanych srodkow... widze ze duzo osob broni wschodu za wszelka cene , wiec i ja bede bronil swojego regionu WIARYGODNYMI ARGUMENTAMI I FAKTAMI...

 

zaborów w to :rolleyes:nie mieszaj... pomyśl, wystarczy że zobaczysz jaka była średnia wielkość gospodarstwa w mazowieckim i lubelskim w 1940 i porównasz ją do wielkości gospodarstw w wielkopolsce czy na mazurach różnica jest ogromna moim zdaniem największym czynnikiem wpływającym na zahamowanie i ograniczenie rozwoju jest właśnie rozdrobnienie... jak rozwiniesz swoje gospodarstwo jeżeli nie masz możliwości powiększenia areału.

Do niedawna największe gospodarstwo w mojej miejscowości nie przekraczało 20 hektarów największy mój kawałek ma 16ha i zeby go złożyć musiałem odkupić ziemie od 9 rolników... nikt nie mówi że mamy gorzej niż wlkp czy warm-maz ale rozwinąć skrzydła jest napewno dużo trudniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja teraz sie relaksuje i nie mam zamiaru dzis nic wiecej pisac, nie chce mi sie myslec;] ktos pisal wczesniej ze lubelskie ma dobre ziemie nawet srednio niegorsze niz WLkp a moze lepsze to czemu nadal maja tyły rolnicy ze wschodu? kto najwiecej srodkow pozyskal i najwiecej zakupil nowych maszyn z funduszy unijnych typu sapard, spo , prow?:) nie powiecie mi ze kupno maszyn tez ma cos wspolnego z zaborami :D. kazdy mogl kupowac w top agrar były statystyki , oczywiscie WLKP pierwsze lub drugie wykorzystalo pule przyznanych srodkow... widze ze duzo osob broni wschodu za wszelka cene , wiec i ja bede bronil swojego regionu WIARYGODNYMI ARGUMENTAMI I FAKTAMI...

 

Chce mi się śmiać. Gadasz tak jak ci się wydaje i pasuje. Zobacz jaki styl miały wszystkie twoje posty, zbiór bzdur. Przez parę dni namawiałeś nas do swoich przekonań, oczywiście nie skutecznie, zostałeś sam z wymieszaną głową. Nie jesteś nad, jesteś zielony w tym temacie. W temacie ,,ceny ziemi,, dałem ci szacha a teraz mata, przyszedł czas na moją satysfakcję i odpoczywanie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

damianzbr, no wiec smiej sie :) smiech to zdrowie , nie napisalem nic co mogło by mnie skompromitowac. to ze napisalem ze jestes tylko kierowca to tak cie zabolało? ty jestes za to fantastyczny i bardzo madry w tym temacie:) ciekaw jestem jak wyglada twoje gospodarstwo i ciekawe czy jest adekwatne do wiedzy ktora ty niby ,,posiadasz'' , pokaz co masz chetnie zobacze , moze miło mnie zaskoczysz?:))), kolego licza sie fakty , te twoje zabory zaborami itp to przeszłosc to było i juz nie wroci , mowmy o faktach a nie mitach ;] poki co jest jak jest. jaki kierunek studiujesz?

 

sorry zapomnialem aby byc kierowca nietrzeba studiowac , prowokujesz , a mowisz o szachach wiesz chociaz skad ta gra bierze swoje korzenie w Polsce? pewnie wiesz , przeciez ty wszystko wiesz;]

 

trafiles na zły typ człowieka do dyskusji mam na mysli siebie , ja nie odpuszczam i w koncu ja wykorzystam swojego mata w tej twojej szachowej grze:)

http://www.umww.pl/u.../rolnictwo.html link do strony o WLKP rolnictwie z duma sie to czyta a ciebie bedzie krew zalewac ze musisz to czytac i to przemiliczec.

podam kilka najistotniejszych info na tej stronie, cytuje:

- ,, Jednym z atutów Województwa Wielkopolskiego jest świetnie rozwinięte rolnictwo. Region jest bezwzględnym liderem w produkcji żywności w Polsce. Znaczna część gospodarstw uzyskuje plony zbliżone do osiąganych w krajach Europy Zachodniej''

- ,, Jest to największe bogactwo regionu i choć tutejsze warunki glebowe, klimatyczne i zasoby wodne nie należą do najlepszych, Wielkopolska charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością produkcji rolnej – jedną z najwyższych w kraju. Wyniki te są w głównej mierze zasługą tradycyjnie wysokiej kultury rolnej i wzorcowego gospodarowania.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i tu w tym ostatnim zdaniu jest ujete sedno sprawy ,,wzorcowe gospodarowanie'' !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

- ,, W podnoszenie wydajności i jakości produkcji rolnej zaangażowane są w Wielkopolsce ośrodki naukowe, m.in. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz szereg instytutów naukowych, które współpracują z partnerskimi placówkami w Europie i na świecie. W województwie doskonale działa sieć wyspecjalizowanych instytucji zajmujących się wprowadzaniem nowych odmian roślin i przygotowaniem materiału siewnego. Ponadto ważną rolę w upowszechnianiu postępu i wiedzy rolniczej spełniają ośrodki hodowli zarodowej i doradztwa rolniczego. Wyróżnia się wśród nich najnowocześniejszy ośrodek w Sielinku, gdzie organizowane są wystawy rolnicze oraz zwierząt hodowlanych.''

- ,, Organizacją zbytu płodów rolnych zajmuje się — największa w Polsce — Giełda Poznańska. Hurtową sprzedaż artykułów rolnych na wysokim europejskim poziomie prowadzi także, utworzona przy udziale kapitału szwajcarskiego, Giełda Rolno-Ogrodnicza w Poznaniu.''

 

 

Przepraszam ze uzylem takich konkretów ktore nie sa moim wymysłem i bzdurami tylko potwierdziły to co ja mowilem , no trudno teraz juz wiesz ze to ty poniosles porazke w tej dyskusji a moja racja została potwierdzona , dobrze ze padło kluczowe słowo ,, wzorcowe gospodarowanie'' teraz to ja z duma moge powiedziec ze to ty przegrales;] szybko sie role obróciły co?:)

 

a jak masz jakies watpliwosci co do tych informacji to mozesz je negowac z urzedem marszałkowskim ktory je opublikował ;] chyba ze oni tez pisza bzdury tak jak ja na temat rolnictwa w WLKP ?:)

 

Edytuj a nie piszesz posta pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

"wzorcowe gospodarowanie'' większej głupoty nie słyszałem. To przecież u was w Kaliszu i Sieradzu (łódzkie) sprzedajecie ziemniaki po 10gr i niekidy taniej, to ma byc wzorcowe? moze i zbieracie dobre plony ale nie potraficie sie szanować i własnej pracy, tylko robicie to na pokaz (wiem jak jest bo mam rodzine na wsi w WLKP) jak jest kawałek ziemi to zapłacicie każdą cene zeby tylko sąsiad nie kupił. Pozatym nie wiem co ci zależy na tym, jeżeli ty tak uważasz to tego sie trzymaj. "Polacy nie gęsi i swój rozum mają" każdy myśli jak chce i czasy komuny sie skończyły, żebyś narzucał nam swoje poglądy. Pozatym to wasz region jest troche lepiej rozwiniety bo kilku dotychczasowych premiarów miało coś wspólnego w WLKP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
poki co tylko dominuje w ilosci bydła. nie jezdzilem w inne rejony lubelskiego bo jechalem w konkretnym celu a nie zwiedzac tym bardziej ze nic mnie tam nie zaciekawiło

a oceniasz całe województwo, czy aby słusznie?

haha kolego nie czytasz moich postów , mieszkam w WLKP a gospodarstwo mam w łodzkim;]

nie czytam wszystkich, czyli Lubelskie jest lepiej rozwinięte od Łódzkiego :) stąd ten żal

na resztę pytań nie odpowiedziałeś, czyli odpowiedzi nie znasz

Panowie, różnice pomiędzy poszczególnymi regionami albo są po prostu żadne lub bardzo szybko się zacierają blisko prawdy jest lukas 1982.

dokładnie, to dlaczego niektórzy piszą, że jakieś góruje nad innym w sposób znaczący?

Lukasz1987 parę twoich wypowiedzi nie daje mi spokoju. Jakim cudem Top Farms o powierzchni 10 tyś. ha zawyża średnią powierzchnie województwa (w jakiś znaczący sposócool.gif o powierzchni 1,9 mln ha.

Dobrze, że tylko parę :) Top Farms Wlkp ma 17,5 tyś, fakt dałem z nim ciała, nie w to miejsce co trzeba popatrzyłem w danych, jest 1,7 mln ha

Poziom rolnictwa ma wpływ na ceny ziemi, zgadzam się z tobą decyduje popyt i podaż, ale skąd się one biorą czy nie jest to czasami odzwierciedleniem możliwych do uzyskania dochodów.

czy aby na pewno? jak masz 1 mln na koncie a chcesz kupić samochód np fiata 126p to zapłacisz za niego 1 mln? bo masz takie możliwości czy kupisz go za kilkaset zł? jest takie powiedzenie, czegoś biedny boś głupi, czegoś głupi boś biedny. Nie zawsze jak masz pieniądze musisz kupować drogo, tacy właśnie starają się kupić jak najtaniej.

Co do przytoczonych przez ciebie wartości transakcji to trochę się zagalopowałeś więc tego nie komentuje.

ceny podał tomaszpa1 Ja je wykorzystałem

Ciesze się że wycieczka do wielkopolski się udała, a prawdziwa wielkopolska być może zaczyna się dalej na zachód lepsza ziemia, (bo większa cześć województwa jest nazywana krainą lotnych piasków) dużo lepszy rozłóg i ukształtowanie terenu.

Lubelszczyzna ma to samo tyle że na wschód ;) a wszyscy widzą tylko te piaski na zachodzie. Czyli na wschód od Poznania jest nieprawdziwa wlpk? podróbka :P bo jak dla Mnie to jeden rejon, więc skoro porównujemy regiony to porównujmy je całe!!!

Hodowla jest nie opłacalna, ale inwestowanie kroci w ziemię która nie wiadomo kiedy się zwróci według twoich przeliczeń jest opłacalne. To faktycznie, przedsiębiorczością malowany jesteś, buhahaha.

pod tym się podpiszę

damianzbr, bo ty myslisz ze to jest tak ze moj ojciec jest mozgiem wszystkiego a ja jestem jakims cieciem

tak najczęściej jest wiem po sobie, puki się nie wyprowadziłem z domu to co bym nie zrobił to Ojciec miał zawsze racje <_<

cytaty w tematy ceny ziemi


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiasz51    0

poosa dobrze powiedziane

jak ktoś ma 200 czy 500ha i kilka nowych ciągników to nie znaczy że jest dobrym gospodarzem i jeszcze nie wiadomo ile kredytów (ale chwali sie że mam wszystko ) niejeden ma 30 czy 50ha i jest dobrym gospodarzem i robi wszystko jak powinno być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

poosa21, wejdz sobie na strone ktora podalem i sie przekonaj o tym a jezeli to jest głupota to zgłaszaj to do urzedu marszałkowskiego do nich mozesz miec pretensje nie do mnie ja tego nie opracowalem:D ... wiec musisz sie z tym pogodzic i uznac wyzsza WLKP, to jest twoja sprawa co ty myslisz ale zrozum to ze roznice sa i to duze , to WLKP najwiecej produkuje i jest liderem w dziedzinie rolnictwa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! http://www.umww.pl/urzad/informacje-o-regionie/rolnictwo.html , jeszcze raz wrzucam ta sama strone bo moze tego nie czytales lub nie chciales tego czytac i tyle...

 

,,Jest czym się chwalić

 

Jednym z atutów Województwa Wielkopolskiego jest świetnie rozwinięte rolnictwo. Region jest bezwzględnym liderem w produkcji żywności w Polsce. Znaczna część gospodarstw uzyskuje plony zbliżone do osiąganych w krajach Europy Zachodniej.

 

Wielkopolska to region o dużych zasobach ziem wykorzystywanych rolniczo. Dwie trzecie powierzchni województwa, czyli blisko 1,9 mln ha, stanowią użytki rolne. Jest to największe bogactwo regionu i choć tutejsze warunki glebowe, klimatyczne i zasoby wodne nie należą do najlepszych, Wielkopolska charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością produkcji rolnej – jedną z najwyższych w kraju. Wyniki te są w głównej mierze zasługą tradycyjnie wysokiej kultury rolnej i wzorcowego gospodarowania.''

 

Najbardziej poodoba mi sie powyzsza czesc tego artykułu :) jak np ,, Region jest bezwzględnym liderem w produkcji żywności w Polsce'' jest i bedzie bezwzgledu czy sie Wam to podoba czy nie podoba

 

tobiasz51 , W WLkP nie tylko sa gospodarstwa po 100 . 200 ha , wskazał bym ci nie jedna wies w WLKP gdzie rolnicy nie maja wiecej niz 20 ha. a radza sobie bdb . wiecie jaka jest prawda? z kim sie kojarzy WLKP ? z rolnictwem , dobrym rolnictwem i bogactwem a wschod z czym ? no raczej z bieda i zacofaniem , niestety . im dalej na wschod tym gorzej. u nas z kolei odwrtonie im bardziej na zachod tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

"Papier przyjmie wszystko" to że ktos opublikował coś w necie nie znaczy że wszyscy muszą się z tym zgadzać.

@tomaszpa1 Musisz zrozumieć że czasem ktoś ma inne zdanie niż Ty.

Szkoda żeby urząd marszałkowski wlkp nie zachwalał swojego regionu. wejdż sobie na stronę np. mazowieckiego, lubelskiego, albo warm-mazurskiego urzędu i przeczytasz to samo o rolnictwie w danym regionie. Każdy chce chwalić swoje, nic w tym dziwnego

Edytowano przez Pietras892

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

 

tobiasz51 , W WLkP nie tylko sa gospodarstwa po 100 . 200 ha , wskazał bym ci nie jedna wies w WLKP gdzie rolnicy nie maja wiecej niz 20 ha. a radza sobie bdb . wiecie jaka jest prawda? z kim sie kojarzy WLKP ? z rolnictwem , dobrym rolnictwem i bogactwem a wschod z czym ? no raczej z bieda i zacofaniem , niestety . im dalej na wschod tym gorzej. u nas z kolei odwrtonie im bardziej na zachod tym lepiej.

 

@tomaszp1 zacofany to ty jesteś razem ze swymi wielkopolskimi poglądami. Jakoś w twej galerii nie widać bogactwa dobrego rolnika. Może to ty za konikiem jeszcze chodzisz, a obrażasz dobre gospodarstwa na wschodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

Pietras892,farmermf , dobra dobra panowie teksty typu ze papier wszystko przyjmie to sobie mozecie darowac ;] ja do galerii nie wrzucam swoich zdjec , jak cos zapraszam na youtube na moj kanał. ani mazowieckie ani lubelszczyzna ani inne wojewodztwo nie przypisze sobie takiego atutu ,,Region jest bezwzględnym liderem w produkcji żywności w Polsce''- lider jest jeden i bezwgledny :), wiem ze Wam jest to nie na reke bo jestescie ze wschodu i jak widzicie jestescie w gorszej sytuacji , musze jeszcze poszukac innych info waznych dla tej dyskusji bo Wy ciagle sie bronicie , to przedstawcie mi jakąś wiarygodna informacje ze Wasze rolnictwo jest lepsze od zachodniego ? a szczegolnie lepsze od liderującego wojewodztwa a moze nie wiecie co to znaczy byc liderem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj