Piwo111

Pomoc w wyborze ciągnika

Polecane posty

Piwo111    4

Przejąłem gospodarstwo po rodzicach 23 ha. Złozyłem na młodego rolnika i dostałem kupię za to prasę warfama , owijarkę , chwytak do bel . Posiadam Zetora 6748 ( Starszy ale mało pali i mocy ma bardzo dużo :) jestem z niego bardzo zadowolony ) i C330. jako ze przejąłem gospodarstwo nalezało by kupic nowy ciągnik marzyłem o Case JX 90 ale chyba za dużo pali z tego co mówią mi kumple , New Holland ( 80-90 KM ale nigdzie niemoge znaleść go z ceną bo na allegro niema wszędzie szukałem ale nic z tego moze ktos wie na jakiej stronie podany jest cennik ? , CIĄGNIK ZETOR PROXIMA 90 kosztuje 134 tys zł ale bardzo fajny ciągnik chyba ze ostatnim wyjsciem jest FARMER F8244C2 81 KM 106 tys nawet tani ale niewiem jak chodzi bo nikt niema z okolic. Wiec panowie chciałbym na zwrot podobno ma byc w next roku wiec chciałbym usłyszeć waszych opini na temat tych ciągników który najlepszy na moje hektary , chodzi również o spalanie bo niemam tak jak inni w kawałku 5 h tylko po 30 arów 1 h max ;)

Prosze moderatora o nieusuwanie , ponieważ nieznalazłem podobnego tematu do tego co napisałem :) z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

hmm farmer to coś jak mtz bo silnik MMZ ale podobno się łamią często... lepszy już byłby belarus ale on nie będzie miał rewersu i do tura się zbytnio nie nadaje. jeśli traktor ma być do tura i chwytaka to najlepiej jak by miał rewers i dobry skręt, z tego co wiem zetor ma słabe skręty... a nie myślałeś np nad farmtrackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

Niemyślałem chciałbym kupic albo New Hollanda albo Zetorka bo Case dużo pali a z Farmerem sie niespotkałem jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz89    0

Jeśli chcesz kupić ciągnik 80 - 90 KM do Tura to lepiej jak by miał rewers elektrohydrauliczny. Jeśli nie chcesz mieć problemów i spokojnie robić robotę to myśle ze 150 tyś brutto bedzie mało na taki traktor z ładowaczem. Piszesz, że liczysz na zwrot 50% czyli Modernizacja albo jakiś inny program tylko że to może nie być takie proste, nie wiadomo jak będzie z kasą w budżecie na nowe nabory :blink:

 

A kolega z jakich stron?? bo 30 ha w dwudziestu działkach to podobnie jak u mnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

Woj. Mazowieckie około 80 km od Warszawy Dokładnie niepotrzebny mi jest ciągnik z turem bo mam C330 tur podniesie mi napewno belę :) Chodzi mi o to żeby kupic ciągnik do orki pracy cięższej bo zetor ma swoje lata chociaż ze w tym roku bede robił mu silnik to chce go oszczędzać ( mało pali ) ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9595    2

Kolega jest bardzo zadowolony ze swojej Proximy, nie miał w niej żadnej awarii ;)

Ja z Forterry również jestem zadowolony, 1500 mtg i żadnej naprawy. :)

Jeżeli ja miałbym wybierać nowy ciągnik to byłby to Zetor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

Też jestem za Zetorkiem mam małe pytanko czy 90-konna proxima jest to duży ciągnik czy mały ? bo na zdj wygląda maleńki :D

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A niemyślałeś nad Farmtrac'em 675DT z tego co wiem to on ma silnik perkinsa i mało pali a za 130 tys. to kupisz takiego farmtrac'a z turem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7953

Farmera sobie odpusc to niewypal ja polecilbym Ci zetora (choc spalanie wysokie a ceny ON szokuja :blink:)belarus raczej odpada ( cena teraz za***ista ) choc te nowe podobno sa bardzo dobrze zrobione no i malo pala NH moze byc troszke za drogi ale zalezy ile masz gotowki dobra alternatywa moze byc pol-mot silnik perka b. dobre wyposarzenie w standardzie i cena przestepna

natomiast farmtrak jak dla mnie troszke za maly i za lekki jak na ciagnik glowny

lub nowy pronar 80 konny te nowe maja silniki iveco skrzynie ZF i most carraro napewno i sa o wiele lepsze jakosciowo od tych pierwszych ale nie wiem jak z cena takiego ciagnika

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

chciałbym na zwrot max 130 tyś zł . farmtrack nieznam firmy niebede brał kota w worku xD:) Zetora znam bo niektorzy mają ale nwm jakie spalanie jest . Belarus nie mój szwagier ma kupił go za 100 tys z turem 92 KM więc on odpada. No niewiem Case to juz napewno odpada za drogi i dużo pali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7953

wiec pomysl o Pol- mocie i pronarku nowym tylko zorientuj sie jaka cena dokladnie teraz koniec roku sie zbliza moze bedzie wyprzedaz rocznika 2011 :D i kilka tys utargujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

Uziu92

A może orientujesz sie ile tak pali na 1 mth Zetor Proxima 90 albo 80 :)

Edytowano przez Piwo111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wejdź na strone www.agrokom.pl tam masz cenniki NH z ubiegłych roczników ma do sprzedania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian23199    1

hmm farmer to coś jak mtz bo silnik MMZ ale podobno się łamią często... lepszy już byłby belarus ale on nie będzie miał rewersu i do tura się zbytnio nie nadaje. jeśli traktor ma być do tura i chwytaka to najlepiej jak by miał rewers i dobry skręt, z tego co wiem zetor ma słabe skręty... a nie myślałeś np nad farmtrackiem

 

hmm farmer to coś jak mtz bo silnik MMZ ale podobno się łamią często... lepszy już byłby belarus ale on nie będzie miał rewersu i do tura się zbytnio nie nadaje. jeśli traktor ma być do tura i chwytaka to najlepiej jak by miał rewers i dobry skręt, z tego co wiem zetor ma słabe skręty... a nie myślałeś np nad farmtrackiem

zalezy jaki model nie ma rewersu ja mam 952 (95km) i ma rewers taki ciagnik z rewersem mozna kupic w radmaszu oglasza sie on na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

No panowie wiecie za dużo ha niemam więc chciałbym ciągnik równiez oszczędny bo poco kupić jak niebedzie co wlać w niego xD wiem ze napewno bedzie wiecej palił od Zetora 6748 dużo wiecej ale z tego wynika szybkość pracy :) Zastanawiam sie nad Zetorem Proximą 90 albo 80 i New Hollandem 90 KM tylko gdzie znajde ciągniki to nigdzie niema ceny xD:)

 

PRZEMOxD11

Dobra do 140 tyś xD aby nie Belarus bo mój szwagier ma i narzeka a to padło i to padło xD:) Belarus Odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

może jestem fanem belarusów bo go mam ale do tura go nie polecę, nie mając rewersu to troche "bida" że sie tak wyraże, coś może z przeszklonym szyberdachem by się przydało?? Udziu myślałeś o seri pronara np P5??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

piotrb14

 

Niechce Belarusa z tego powodu lecz mój szwagier ma i mówi że lipa coś sie zawsze psuje ;/ Belarus odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7953

tak ta seria P jest bardzo udana

a co do zetora to z tego co mowisz jednak Ci go nie polecam ile spali na 1mtg to dokladnie nie wiem kolega ma 3 zetory i mtz to mowi ze ten 7211 to pali tyle co mtz a ma tez 110 Km to mowi z usmiechem : " oj 2 razy tyle co mtz ale robote robi "

o dokladne spalanie musial bys sie uzytkownikow popytac choc ci tez prawdy nie powiedza

wiec w tym wypadku pewnie NH bedzie lepszy ale musisz tez pomyslec o kosztach serwisu gwarancyjnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

Panowie a podalibyście mi cennik albo napisali ile kosztuje New Holland taki 80-90 KM ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj