doman57

Siewnik czy agregat uprawowo siewny?

Polecane posty

doman57    10

Witam Zamierzam kupno agregatu uprawowego do Case mx 135 (zapewne bedzie to 5,0m Agromasz) i dodatkowo potrzebny jest nowy siewnik Nie wchodzi w gre praca tylko agregatem uprawowo siewnym poniewaz mam ciezkie ziemie i jeden przejazd uprawowo siewnym by nie wystarczyl, szczegolnie wiosna bo jesienia na powiedzmy polowie pol moznaby za jednym przejazdem zrobic I tak sie wlasnie zastanawiam (zaznaczam ze agregat uprawowy tak czy siak do case kupuje) co mi oszczedniej wyjdzie, jesli chodzi o paliwo i czas pracy Kupic siewnik 3m i ciagac go c-360 (jakas uzywana fione ) czy agregat uprawowo- siewny do Case mx 135 mam na mysli cos takiego(http://otomoto.pl/fiona-4m-A88324.html)Co poradzicie Agrofotowicze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

na cieżkie ziemie tylko brona wirnikowa i siewnik w zestawie spokojnie 3m zestaw byś ciągał... rozważ też że z 4m źle jest jeździć po szosie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Jeżeli mówisz że na wiosnę jeden przejazd to na pewno za mało a 2 nie dadzą odpowiedniego efektu to bierz aktywny 3m i będziesz zadowolony.

Ja mam rędziny w większości i trochę glin i też zamierzam kupić ale 2,5m aktywny do zetora10641 (101KM).

U mnie ziemia wygląda tak że na jesień bardzo ciężko jest ją uprawiać robi się z niej skała tam gdzie było robione po żniwach ścierniskowcem ale płytko to ojciec orał 3*40(zagonowym Unia Tur) + Zetor 100KM może i śmieszne ale prawdziwe a w agregacie musieliśmy spawać płaskowniki w wałkach strunowych bo od gród popękały :lol: wiosną natomiast raz agregatem wystarczy.

 

Ma ktoś może jeszcze rędziny może pochwali się jaki ma na nią sposób??

 

 

Kolega robił 3m rabewerk to efekt jest super na tych ziemiach:) tak jakby agregatem robił 2razy i wałował

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doman57    10

no mysle ze to moze byc dobre rozwiazanie Na niektorych polach po orce zostaja duze bryly, takie ciezkie do rozbicia masy Takze mam rozumiec ze aktywny zrobi robote agregatu i rozbije ladnie ziemie To moze polecicie jakis konkretny model za nieduze pieniadze? Mialby chodzic z Case mx135, ewentualnie z zetorem 7340 ale on jest chyba za slaby do tej roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja mam rabewerka 2,5m :D i na 1000obr na womie mam nastawione i jak duże bryły do 2 tys obr i wytłucze wszystko co do joty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mpopis    2

agregat jest fajny, wiem, bo używałem taką Fionę 12lat. Jednak tak skompletowany agregat nie nadaje się na cięższe ziemie ( wał rurowy przy wilgotnej glinie to tragedia ). Ze zbożami jeszcze ujdzie, ale rzepak bezwzględnie będziesz musiał wałować. Swoją fionę zabudowałem na podwójnych wałkach zębatych ( sterntiler RAU lub wał od tygrysa z akpilu ). Siewnik ma małą pojemność skrzyni i trzeba go często napełniać. Do MX-a powinieneś dołożyć bliźniaki i będzie śmigał jak trzeba. Na solówkach za bardzo gniecie i trochę za mały uciąg, poza tym wiosną wejdziesz w pole tydzień wcześniej. Jeśli chcesz, to mogę ci wysłać fotki jak to u mnie chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doman57    10

bylbym wdzieczny za fotki doman575@gmail.com A bez blizniakow w 3m agregacie bedzie spokojnie dawal rade? jaki polecacie kupic uzywany, solidny i wzglednie przystepny cenowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja tam jeżdzę z aktywnym agregatem 2,5m ciagnikiem 100 konnym na oponach z przodu 380 i tył 480 i jest dobrze, z 3 m też szedł ale wolniej ( około 6km, 5km/h)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

kup pług z pakomatem np. kverneland 3*45 obrotowy i będzie od razu częściowo rozdrabniał grupy, bo 4 skib case nie uciągnie. Do tego agregat aktywny uprawo siewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

to ja 4x40 ciągnąłem kvernelanda obrotowego belarusem i jakoś nic sobie nie robił to 40 koni więcej pociągnie 4x50...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na 135KM to może być za mało, chyba że orząc na 10 cm albo 4km/h, a nie o to chodzi, Najlepiej kupić pług ze zmienna szerokością orki i ustawić na ile radzi i praca jest efektywna.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

A ja mam pytanie a co np. z kamieniami. Czy taki agregat aktywny nie rozleci się jęśli kilka cm pod ziemia bedzie kamyczek powiedzmy taki 30 kilowy?


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Autor tematu napisał, ze ma ciezkie ziemie wiec 4x50 nie uciagnie.

@Petekw wątpie ze nie zauwazysz 30 kilogramowego kamienia na polu i przejedziesz po nim agregatem


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

:lol:

 

 

Co do ilości skib 4 z wałem nie uciągnie co niektórzy zapomnieli doliczyć wał ;)

 

A kamienie nie zawsze są na wierzchu, ostatnio "znalazłem" (przy oraniu pług zadzwonił) kamienia jak zaczołem kopać to okazało się że ma co najmniej 1,5 na 1,5 m :blink: i dalej nie kopie muszę wynająć koparkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

kamień nic nie zrobi, mniejszy przeleci między wirnikami a większy zostanie wywalony na bok, także nic się nie stanie, a w sytuacjach kryzysowych jest sprzęgło na wałku wom także nic się nie ma prawa stać ( mi już różne kamienie przelatywały i nic się nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Na ciężkich ziemiach po orce jesiennej na wiosnę dobrą robotę zrobi jeden przejazd ciężką broną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

szkoda paliwa na bronowanie... ja sieję w nawet bardzo duże skiby i jakoś efekt jest świetny, polecam też firmę rabewerk i maschio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj