klopocik91

NH T6050 Plus vs JD6430 Comfort vs Claas Arion 610C

Polecane posty

johnylukas    0

Dlaczego wybierasz pomiędzy dwoma ciągnikami 6-cylindrowymi i jednym 4-cylindrowym? Jak już to JD musi być 6630, a wtedy cena będzie już znacznie wyższa od dwóch pozostałych. Zapewne składałeś (Ty lub Twoi rodzice) wniosek na MGR. Jeśli więc zmieścisz się w przyznanej Ci puli, to z czystym sumieniem mogę polecić Ci JD 6630. Jeśli natomiast masz ograniczoną pulę i chciałbyś wziąć jakiś dodatkowy sprzęt, to poleciłbym Ci NH T6050 Plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klopocik91    2

No właśnie o kase chodzi. Ale to inwestycja na lata i nie chcemy umoczyć. Jak kupić to żeby pare lat służyło. A ten 6630 to pewnie 270 tysi to ni jak nie da rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leman6630    0

Ja na twoim miejscu wybrał bym John Deere. U sąsiada był pokaz Valtry n111 ona ma chyba 120km i 4 gary. I przyjechał inny sąsiad swoim New Holandem nie pamiętam numerów ale miał 140km i 6 garowy. Chodziły z pługiem 4 skiby george bennson. Valtra o 100 razy się lepiej sprawiła. A co dopiero john Deere? Mówie ci kup John Deere nie pożałujesz. tylko nie NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nooooo kup john deere za kilka dziesiąta tysięcy więcej ale mówię ci weeeeż john deere bo john deere to johnn deere!!! hahaha mam NH Kupiłem go za ponad 200 tyś brutto nie mogę narzekać na spalanie czy awaryjność czy też wydajność pracy. Ktoś może powiedzieć że JD mniej awaryjny może i tak może i nie, nie wiemy bo nikt tego nie sprawdza ale pomyślmy jeżeli mam dać za JD 20-40 tyś więcej to przy zakupie NH mam te 20-40 tyś więcej na zakup nowej maszyny czy też na naprawę NH. A Kto da mi gwarancje że JD się nie zepsuje? A argument "Mówie ci kup John Deere nie pożałujesz. tylko nie NH" Lepiej zachować dla siebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

A myślałeś może o Deutz-Fahr Agrofarm 420-430 lub Lamborghini serii R3 lub R4? Moim zdaniem to ciągniki godne rozpatrzenia. Przede wszystkim oszczędne. Ja sam złożyłem wniosek na R3110 GS E3

Edytowano przez jarecki01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Lamborghini R3 100GS E3DT- 195tyś. netto

Lamborghini R3 110GS E3DT- 205tyś. netto

Lamborghini R4 110- 215tyś. netto

 

Ceny katalogowe bez żadnego rabatu a wiadomo że zawsze coś da się wynegocjować. Cena Deutz-Fahra o kilka tyś.wyższa bo trzeba dopłacić za markę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adii    0

Czytając niektóre posty robi się nie dobrze. . . nie wiem czemu fani john deer- ów valtr, fendt-ów. Tak najeżdżają na inne marki, przykre to. Wiadomo każdy to co ma to poleca, jest tym zachwycony, niech sobie tak będzie. Ale po co mówić na inne marki że to złom itp. Przecież każdy traktor może się popsuć i nic nie pomoże logo JD,V,Fendt, Nh itp. Nie każdy musi darzyć sympatią każdą marke, ale po co odrazu to ogłaszać. Nie lepiej przedstawić zalety ciągników, jakieś porównania...

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

żeby nie było ,że najeeżdżam na nhbiggrin.gif

zamojski w woj. lubeskim ma 500 ha nie dawno kupił sobie tm 190 masakra podczas orki silnik zatarło...

nie jestem przekonany do nh w zimie testowałem nh t 6070 włączyłem amortyzację i czegoś nie działałablink.gif.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klopocik91    2

To jak każdy chwali swoje to kupie belarusa :lol: . Mam jednego to będzie wiadomo że jak zgrzyta i coś gdzieś pocieknie to tak ma być. A w tych nad którymi się zastanawiam jakiś zgrzyt może przestraszyć :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

Mój ojciec też ma NH T 6030 PLUS, kupiliśmy go w 2009 roku i powiem szczerze to był bardziej mój wybór niż ojca ale teraz nie zamienił bym go na innego, i teraz też wybrał bym NH. Tak jak kolega KiepskiT6030 napisał na spalanie nie ma co narzekać, robote też swoją zrobi, a co 6 cylindrów to 6. Życze udanego wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

leman6630 geniuszu od siedmiu boleści jakby przyjechał ktoś valtrą t o mocy 140km to by pozamiatał valtrę n i tego nh oraz jd, dlaczego? bo seria t ma silnik nad osią i do takich prac jak orka czy gruber taki układ w ciągniku o tej samej mocy i masie zawsze wygra z ciągnikiem który ma oś przed silnikiem. więc czego wyśmiewasz valtrę? Mnie jak ganiałem JD 7610 Valtra T140 pozamiatała z gruberem że aż byłem w szoku :blink: Jak można porównywać ciągnik 4 garowy z 6? w orce przegra ale w np przygotowywaniu pasz? zgrabiarka, przewracarka czy kosiarka pokaże główne wady 6 garów, większe spalanie i mniejszą zwinność

Andrzej nie Zamojski tylko jak już to Zamoyska ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adii    0

Chciałem powiedzieć przez to że bez względu który traktor wybierzesz bedziesz zadowolony. Chyba że Ci się trafi jakiś felerny model ;/

 

Porównaj sobie wszystko i się sam zastanów w którym będziesz się lepiej czuł:) Jestem posiadaczem 2 NH i złego słowa na ta marke nie moge powiedziec, jestem bardzo zadowolony. Choć jak brałem pierwszgo obawiałem się, że bedzię awaryjny, bo różnica cenowa między JD a NH była spora. Myślałem że to wiążę się z gorszymi podzespołami ale się myliłem. Myśle że NH spokojnie dorównuje innym marką, i cena jest przystępna jak na taką klase.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

bierz nh skoro nie masz hodowli.

Aha mój fent 412 vario bez problemu radzi sobie z ibisem xxl 4 vario na pełnej szerokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klopocik91    2

Dla mnie NH najbardziej odpowiada bo i prasę chcę NH więc będę mógł liczyć na jakieś rabaty :D. A hodowle mam ale do takich prac są pomocnicy

Edytowano przez klopocik91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

No i fajnie :) bezawaryjności życze;)

A tak wracając do tematu to wypowiedzi niektórych użytkowników że "bierz JD bo JD to JD" sa po prostu nawet nie śmieszne, a wprost żałosne.Moim kumpla z klasy też sie nieprzetłumaczy że np. NH jest też dobry. Oni poprostu sa tak zafascynowani JD ze przy zakupie liczy sie tylko on i o innym nawet slyszec niechca, troche to głupie ale ok:P W czym ten JD jest tak mocno lepszy od np. Valtry, claasa, MF, Case czy NH. Ciągnik jak ciągnik, komfortem każdy z nowych ciagników jest w zupełności wystarczający na 12h pracy a pozatym z ciągnikiem nikt sie nie ożenił żeby przebierać ze ten czy tamten jest bardziej komfortowy:P Co do wytrzymałości to bym powiedział ze jedna cholera wszystko, może niewielkie odstępstwa sa ale to jak ktos juz wspomniał zalezy na jaki model sie trafi. Ogolnie co do silników to o awari rzadko sie slyszy, czesciej cos z elektronika i hydraulika, rzadziej o skrzyniach.


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj