fliegl

Jaki to kolor RAL? [kolory wybranych maszyn rolniczych]

Polecane posty

sznajdik    573

Te maszyny mają specjalne lakiery których nie dobierzesz z polskich palet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki kolor ral ma kverneland bo wyczytałem na forum ze ral 3000 lub 3002 więc jaki jest kolor ral oryginalny kvernelanada i jaki unia agregaty ma kolory wyczytałem że ral 3020 jest za jasny to jaki ral będzie oryginalny kolor unia na agregat 100 procent oryginalny prosze pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PRZEMOxD11 a do uni i kvernelanda można też kupić gdzie podaj markę producenta tego lakieru. Wielkie dzięki i csy do tego lakieru agco trzeba coś jeszcz dodawać a jqk tqk to co

Edytowano przez pawelc330c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki ral ma unia group agregat uprawowy będe malował akrylem tylko jaki ral ma być najbardziej podobny do oryginalnego lakieru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMOxD11    10

Na kvernelanda RAL 3000 ale nie daje ci pewności że będzie jak oryginał bo nigdy nie testowałem tego koloru, jeżeli chcesz kolor najbardziej zbliżony do oryginały to użyj farby z granitu dostępne są na allegro czerwona jak i zielona ale podobno jakość średnia. Jeżeli chodzi o unie nie znajdziesz odpowiedniego koloru RAL ponieważ unia ma swój kolor, jeżeli chcesz to możesz przetestować RAL 3016 gdzieś czytałem że ktoś taki proponował właśnie. RAL 3020 faktycznie jest za jasny ponieważ malowałem nią rozsiewacz do nawozu, osobiście tydzień temu też miałem dylemat jaką farbe dobrać do unii bo malowałem agregat ścierniskowy i w końcu zdecydowałem się na czerwoną z nobilesu "czerwony jasny" i jestem zadowolony z tego koloru jest co prawda troche jaśniejszy ale zbliżony do oryginału w słońcu wydaje się dużo jaśniejszy ale w taki szary dzień to naprawde jest dobry a zieloną zamówiłem na allegro z granitu. Patrzyłem na allegro czy jest jakaś czerwona farba na unie ale emalia olejno ftalowa to chyba najgorsze co może być. A OTO EFEKT MOJEJ PRACY : 

[galleryimg=629834]

 

 

Edytowano przez PRZEMOxD11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny efekt końcowy grubera a ta farba nobiles to jaki miała ral a co sądzisz zamiast lakieru granit na kvernelanda kupił bym krampa z grene ten ral 3000 lub ten gotowy co niby pisze że do maszyn kverneland zobacz na google ten lakier kramp i porównaj odcienie z maszyną kverneland na zdj google grafika mi się wydaje że z granitu jest o trochę zaciemny a kramp wydaje mi się bardzo bardzo przybliżony do oryginalnego koloru tych maszyn więc porównaj oba lakiery z zdjęciem na grafice proszę i napisz który lakier byś bardziej wybrał pozdrawiam

Edytowano przez pawelc330c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Bardziej się przejmujesz tymi odcieniami koloru od inżynierów z fabryki.
Kup sobie od chłopków z Międzyrzecza akryl przemysłowy RAL 3020 i gwarantuje że na następny dzień ból głowy związany z doborem koloru minie.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMOxD11    10

Słuchaj jeżeli ci się wydaje ci się że kramp będzie lepszym wyborem to go użyj, wydaje mi się że każdy będzie miał na ten temat inne zdanie musisz po prostu podjąć ryzyko i sam wybrać. Powodzenia ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a do massey fergusona nowego jaki kolor ral lub odcień oznaczenie lakieru czerwony i szary jest najbardziej podobny z palety ral i czy w mieszalni dobrali by mi taki kolor bez przywożenia jakiegoś elementu np z danych producenta ciągnika lub maszyny i co jest lepsze akryl czy autorenolak i czym są malowane nowe ciągniki jakimi lakierami

Edytowano przez pawelc330c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam pytanie odnośnie doboru farby do Bizona BS z 1987r . Mam problem z doborem farby czerwonej a chciałbym pomalować go na odcień według RAL coś około odcienia 3020 , myślę że ten odcień byłby najlepszy . Podobno taki czerwony Ral 3020 używa Sulky . Lakier będę kupował z Firmy Kramp . Z resztą farby nie będę miał problemu , zwykła biała na felgi , daszek , motowidła . Tylko czarny lakier będę miał inny bo kupiłem Czarny granat z Deutz Fahr , mi się osobiście lepiej podoba jak zwykła czarna . Tylko ta czerwona bo na palecie z odcieniami wygląda to inaczej a jak się pomaluje to co innego wychodzi . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytam na razie o tą czerwoną bo może ktoś miał już przygody z doborem odcienia do Bizona . Na razie to tylko myślę . Malowałem w tamtym roku MF ,  siwą farbę dobierałem według palety drukowanej według odcieni dostępnych w sprzedaży i trzy razy zmieniałem nr RAL żeby był odpowiedni odcień ( nie zawsze wyjdzie taki sam odcieni jak na palecie odcieni ) .Może ktoś wie jakim nr RAL był malowany Bizon .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ale mi chodzi bardziej o farbę akryl albo autorenolak nie wiem co lepsze

 

Żeby powłoka wytrzymała 20-lat musiał byś porządnie wypiaskować, dać podkład Unikor  z Dekoralu i lakier nawierzchniowy akrylowy z górnej półki taki za 140zł/litr.

Oczywiście później odpowiednio eksplatować.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy mogę na stary lakier syntetyczny z granitu pomalować jeszcze raz tym samym lakierem lub akrylem czy musze zeszlifować ten stary lakier do zera i na nowo wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj