Skocz do zawartości
fliegl

Jaki to kolor RAL? [kolory wybranych maszyn rolniczych]

Polecane posty

kwiapa    0

Poszukuję farby do czeskiego rozrzutnika ra-100. Wiem tylko, że jest czerwony :). Posiadam takowy i chcę go pomalować na oryginał. Nie mam pojęcia skąd zasięgnąć wiedzy nt. koloru i gdzie kupić farbę.

Z góry dziękuję za pomoc.

Wiadomość z agroFakt.pl

jaco25    262

Jaki kolor RAL może mieć poniższy element od ciągnika MF 5430, szukałem kodu farby ale nie znalazłem a od Korbanków dostałem całkiem inny lakier niż chciałem

Może RAL 7031???

Edytowano przez jaco25

sznajdik    131

MF ma czhyba tylko 2 odcienie szarości więc raczej trudno nie jest dobrać obstawiam że raczej nie jest to brunatna szarość więc raczej krzemowa ale dla pewności udał bym się do sklepu np GRENE z tym elementem bo nie wygląda na duży i tam sprawdził na puszce

jaco25    262

sznajdik@ sklepu grene nie mam w okolicy więc pytam tutaj, to jest ten ciemniejszy odcień szarego bo jaśniejszym pomalowali felgi a mnie potrzeba do tylnych zaczepów, wieszaków tylnego tuza i jak na zdjęciu stabilizatora dolnych cięgien. 

TomaszNowak    6

Jakimi kolorami są pomalowane przyczepy Metaltech Pronar i Auto Tech wie ktoś może??.
Malował ktoś farbami Hearing co o nich sadzicie malowałem ostatnio farbami Barila i czerwony tragicznie kryje.

PRZEMOxD11    10

Jaki kolor mogą mieć maszyny Uni ? chodzi mi o kolor czerwony na pewno nie jest to RAL 3020 ponieważ stosowałem ten odcień na inne maszyny i jest sporo jaśniejszy od tego czym maluje unia co powiedzielibyście na RAL 3016 ? Pomocy !!! :)

Arek    115

Ta paleta ral to chyba tylko poglądowe odcienie. Bo farba o takim samym numerze ale innych producentów może nieco różnić się odcieniem, tak samo na odcień wpływa sposób malowania, ciśnienie itp.

PRZEMOxD11    10

Ja to rozumiem ale chodzi mi chociaż o podobny odcień do uni bo moje prace stanęły ponieważ nie mam czerwonej farby.

asharot    177

Pomaluj 3020 i będzie dobrze.

Unia ma kilka fabryk i nikt tam się nie przejmuje kolorem, raz wychodzą jaśniejsze a raz ciemniejsze byle był czerwony.

Farby z niskiej półki cenowej nawet akrylowe różnych producentów znacznie się różnią odcieniem, być może na taką trafiłeś.

Skąd miałeś tą farbę?

asharot    177

Co ja Ci mogę doradzić, sam widzisz że kupujesz farby za 30zł i chcesz mieć 100% odwzorowania oryginału tak się po prostu nie da.

Chcesz mieć 100% oryginału to szukaj  mieszalniach Standox, Sikkens, PPG, RM tylko że tam litr farby kosztuje 150zł.

Kup sobie Nopolux firmy Wilckens z Allegro jakość nie powala na kolana ale kolory mają bardzo zbliżone do wzornika.

Edytowano przez asharot

sznajdik    131

Jak masz zamiar malować tymi tanimi to wybierz ciemniejszy bo i tak po dwóch latach zrobi się różowa proponuję przynajmniej auterenolak

PRZEMOxD11    10

To wychodzi na to że unia maluje swoje maszyny tanimi farbami bo blakną, pomalowałem jakieś 3 lata temu stary kultywator farbą ze śnieżki chlorokauczukiem i jakoś nie zauważyłem żeby wyblakła a kultywator stoi cały czas na dworze.  

sznajdik    131

Czerwony kolor najszybciej blaknie nie wiem czy zauważyłeś że nawet czerwone auta czy ciągniki szybciej są matowe od zielonych czy niebieskich lub żółtych

PRZEMOxD11    10

No faktycznie czerwone auta o których lakier się nie dba też się różowe robią z czasem :P

A co sądzicie o lakierze kramp z grene i jaki numer lakieru z palety ral na massey ferguson 7485 i kverneland talerzówkę prosze pomóżcie

Edytowano przez pawelc330c360

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Łukaszda
      Panowie kupiłem nowo pompe hydrauliczno i nadal wysadza uszczelniacz na wałku

• Przez keeway
      witam mam zamiar kupić łuparke swidrowa pod cignik i niewiem czy bedzie pasowac walek od rotacyjnej napewno ktos robił link od łuparki podaje w linku    http://allegro.pl/zestaw-wom-swider-80-z-wymienna-koncowka-rebaki24-i6579957576.html#thumb/1

• Przez RoRo
      Witam chcialem pomalowac sobie pług na czerwono, jaka farba pomalowac najlepiej??Chcialem pistoletem pod kompresor, i gdzie kupic takie farby zeby to jakos tanio wyszlo?
    • Przez pawelgruta
      Witam !

Jakie szerokie opony  do przodu C 330 4x4 ?

Mam na sprzedaz most i przekladnie do C 330 M . Most razem z  silownikem skretu.  Dorabiam napedy 4x4 do C 330 . Ładowacze czolowe z rama wzmacniajaca ciagnik udzwig 1 t. .Wykonuje modyfikacje hydrauliki.

• Przez Schadow
      Witam. Chciałbym się zapytać czy ktoś próbował przerobić rozrzutnik do obornika na rozsiewacz do wapna jeśli tak to co trzeba kupić i czy w ogóle się to opłaca?