fliegl

Jaki to kolor RAL? [kolory wybranych maszyn rolniczych]

Polecane posty

kwiapa    11

Poszukuję farby do czeskiego rozrzutnika ra-100. Wiem tylko, że jest czerwony :). Posiadam takowy i chcę go pomalować na oryginał. Nie mam pojęcia skąd zasięgnąć wiedzy nt. koloru i gdzie kupić farbę.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Jaki kolor RAL może mieć poniższy element od ciągnika MF 5430, szukałem kodu farby ale nie znalazłem a od Korbanków dostałem całkiem inny lakier niż chciałem

 

 

Może RAL 7031???

Edytowano przez jaco25

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

MF ma czhyba tylko 2 odcienie szarości więc raczej trudno nie jest dobrać obstawiam że raczej nie jest to brunatna szarość więc raczej krzemowa ale dla pewności udał bym się do sklepu np GRENE z tym elementem bo nie wygląda na duży i tam sprawdził na puszce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

sznajdik@ sklepu grene nie mam w okolicy więc pytam tutaj, to jest ten ciemniejszy odcień szarego bo jaśniejszym pomalowali felgi a mnie potrzeba do tylnych zaczepów, wieszaków tylnego tuza i jak na zdjęciu stabilizatora dolnych cięgien. 


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Jakimi kolorami są pomalowane przyczepy Metaltech Pronar i Auto Tech wie ktoś może??.
Malował ktoś farbami Hearing co o nich sadzicie malowałem ostatnio farbami Barila i czerwony tragicznie kryje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMOxD11    10

Jaki kolor mogą mieć maszyny Uni ? chodzi mi o kolor czerwony na pewno nie jest to RAL 3020 ponieważ stosowałem ten odcień na inne maszyny i jest sporo jaśniejszy od tego czym maluje unia co powiedzielibyście na RAL 3016 ? Pomocy !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ta paleta ral to chyba tylko poglądowe odcienie. Bo farba o takim samym numerze ale innych producentów może nieco różnić się odcieniem, tak samo na odcień wpływa sposób malowania, ciśnienie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMOxD11    10

Ja to rozumiem ale chodzi mi chociaż o podobny odcień do uni bo moje prace stanęły ponieważ nie mam czerwonej farby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Pomaluj 3020 i będzie dobrze.

Unia ma kilka fabryk i nikt tam się nie przejmuje kolorem, raz wychodzą jaśniejsze a raz ciemniejsze byle był czerwony.

Farby z niskiej półki cenowej nawet akrylowe różnych producentów znacznie się różnią odcieniem, być może na taką trafiłeś.

Skąd miałeś tą farbę?


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Co ja Ci mogę doradzić, sam widzisz że kupujesz farby za 30zł i chcesz mieć 100% odwzorowania oryginału tak się po prostu nie da.

Chcesz mieć 100% oryginału to szukaj  mieszalniach Standox, Sikkens, PPG, RM tylko że tam litr farby kosztuje 150zł.

Kup sobie Nopolux firmy Wilckens z Allegro jakość nie powala na kolana ale kolory mają bardzo zbliżone do wzornika.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Jak masz zamiar malować tymi tanimi to wybierz ciemniejszy bo i tak po dwóch latach zrobi się różowa proponuję przynajmniej auterenolak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMOxD11    10

To wychodzi na to że unia maluje swoje maszyny tanimi farbami bo blakną, pomalowałem jakieś 3 lata temu stary kultywator farbą ze śnieżki chlorokauczukiem i jakoś nie zauważyłem żeby wyblakła a kultywator stoi cały czas na dworze.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Czerwony kolor najszybciej blaknie nie wiem czy zauważyłeś że nawet czerwone auta czy ciągniki szybciej są matowe od zielonych czy niebieskich lub żółtych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMOxD11    10

No faktycznie czerwone auta o których lakier się nie dba też się różowe robią z czasem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o lakierze kramp z grene i jaki numer lakieru z palety ral na massey ferguson 7485 i kverneland talerzówkę prosze pomóżcie

Edytowano przez pawelc330c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




    • Przez KamilKarwowski
      Cześć wszystkim. Czy ktoś wymieniał oryginalne głośniki w MF seri 57m? Próbowałem zdjąć ich maskownice, ale siedzą na tyle mocno, że nie wiem czy robię to dobrze, a nie chciałbym ich połamać. Czy ktoś ma z tym jakies doświadczenia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj