Zaloguj się, aby obserwować  
ariss

Co zamiast cyklopa i tura

Polecane posty

ariss    25

Zastanawiam się nad zmianą cyklopa na coś większego. Myślę żeby wydać około 20tyś zł. Zastanawiam się nad forschritem, fadromą ł200, cos takiego http://otomoto.pl/manitou-A85067.html, lub http://otomoto.pl/ladowarka-teleskopowa-stalowa-wola-silnik-leyland-A91834.html

 

Podstawową praca będzie podgarnianie obornika na pryzmie,jego ładowanie na rozrzutnik co cyklopem to długo trwa, zwóz balotów, załadunek sianokiszonki i różne takie prace. Obecnie posiadam ładowacz czołowy i cyklop chciałbym je sprzedać i za to coś kupić. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Dołóż drugie 20 tys i wtedy pomyśl bo te ładowarki co dałeś link to już mają 20 lat i części to już trochę ciężka sprawa dostać do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Ja pare lat temu kupiłem ostrówka z napędem 4x4 i uważam że była to jedena z najlepiej trafionych inwestycji do gospodarstwa . Każdy go naprawi , jest to też koparka to dołka wykopie , części tanie dostępne tylko silnik troche za słaby mógłby być silniejszy .


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kameleont25    75

Też właśnie chciałem Ci doradzić ostrówka, dobry ma tur i ramie podsiębierne z tyłu do którego też można podłączyć widły od cyklopa w razie czego , tylko jak dotąd w ostrówku widziałem tura 2 sekcyjnego.

Edytowano przez Kameleont25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Rozdzielacze w ostrówku są bardzo fajne nie wiem jak one się fachowo nazywają ale w każdej chwili możesz rozbudować rozdzielacz o tyle ile tylko chcesz , one się składają tak jakby z trzech elementów pierwszy i ostatni są takie same to takie jakby zakończenia a części środkowe to rozdzielacze w każdej chwili możesz rozkręcić i dołożyć tyle części środkowych(rozdzielaczy ) ile tylko masz miejsca czy potrzeby ( ja mam 3 sekcyjnego, mam łyżke budowlaną otwieraną )


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

a może białoruśkę rolniczą z tyłu z chwytakiem i łyżką do kopania a z przodu coś takiego jak tur lub przód od ostrówka a jest dużo mocniejsza niż ostrówek a części dostępne i nie drogie


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

właśnie ja też bym prosił fotki lub linki na allegro żebym mógł zobaczyć co polecacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Co można by kupić za jakieś 30-40tys złotych do ładowania i kopania? Jest sens przeglądać koparko-ładowarki za te pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ale czy oprocz kopania i ładowania ma służyc pomoca w gospodarstwie ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Polecam takie coś http://allegro.pl/ladowarka-hanomag-b6-i1966896754.html Niekiedy robię taką sąsiada u mnie. Chodzi koło mnie na kamieniarstwie, z 8 lat. Miała na początku z 3 tyś mth teraz ma z 12. Jeździ kto chce i jak chcę. Robili tylko z 3 razy silnik. Raz oleju brakło i dwa razy pękła tuleja bo nalali wody na gorący silnik. Chłodnica ciekła i nie chciało się zrobić. Typowe usterki jak nikt o to nie dba.I kto chcę to jeździ. Naprawdę tej maszyny nie można zarżnąć. Spotkałem paru użytkowników Hanomaga i tak wszyscy mówią. Jest silna i dobrze skrętna.Pali ok 6-7 litrów na godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Na swoje potrzeby znajdziesz, tylko trzeba poszukać dobrze. Może zobacz na Mecalaca maszyna dość dziwaczna ale może służyć jako dźwig, i do rowów lepszy byłby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Damiano604
      Witam, mam problem z ładowarką JCB 536-70 Agri. Po naprawie siłownika skrętu przedniej osi, przednie koła nie chcą skręcać w prawo. Przed rozebraniem miałem 4 koła przekręcone w prawym kierunku (tylne w lewo, przednie w prawo). Po założeniu siłownika tylne były na maksa w lewo a przednie po wpływem powietrza poszły w lewo i teraz jest jakby psi chód tylko ze nie można kręcić w prawo. Luzowałem węże aby wyszło powietrze, niby wyszło bo teraz już leci sam olej ale przednie koła nie chcą ruszyć w prawo, jedynie na lewarku jak podniosę to na zgaszonej przekręcę po podniesieniu ale gdy odpalę to idą lewo. Może ktoś coś podpowie. Pozdrawiam!
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj