Gość Profil usunięty

Ursus 1224 czy MTZ 82

Polecane posty

rino    13

rino spali ok 6 , 7 litrów ja włożyłem pompę z 16stki kupiłem nową i założyłem pasuje nie pamiętam jaką ma wydajność pompa w 914 :)

no to mtz w turze spali 4-5 litrow czyli sporo mniej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rino nie ma takiej opcji że tyle mtz spali w turze mi nie chodzi o przestawianie bigbagow tylko ładowanie piachu obornika itp i raczej na wolnych obrotach nie da sobie rady ja podałem miej wiecej realną normę ale nigdy nie mierzyłem a mi się wydaje że mtz wezmnie 6 - 6,5 litra na 1 godzinę ;)

 

Ortografia

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

kolego jest tak mam mtz 15 lat od 10 lat z turem pracuje dzien w dzin rocznie nawet 500 mth w samym turze i wiem ile spali w kopaniu ziemi ladowaniu obornika piachu itp bo spalanie mierzone, jak jest dobra pompa to nie trzeba mu gazowac ja w swoim mam pompe 60 l/min (polska) i tur za***prza nawet na malych obrotach bo podlaczony bezposrednio pod pompe. no ale nie mam zamiaru nikogo przekonywac ja wiem jak jest, i nadal co do tematu utrzymuje ze dobra 4 spokojnie styknie na taki areal, Tym bardziej nie wiemy jakimi maszynami dysponuje autor tematu, i czy ma duze pola czy moze w malych kawalkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rano jutro będe ładował piach to zmierze ją :) a kłócić nie ma sie o co hehe :)ja podawałem tak na oko ;)

 

ale ja też podnoszę na wolnych obrotach nawet tą wielką łyżkę popatrz u mnie w galerii tak jak pisałem mam założoną pompę od 16stki i bez problemu podnosi :):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Miałem MTZ z turem z oryginalną pompą,[35 chyba] i jeździłem niekiedy teścia 912 z turem.Siłowniki w turach były takie same.W 912 pompa jest założona z 16 nowa 26,5, czyli największa.

Jednak tur w MTZ szybciej podnosił.Może to zależało od napędu pomp.Przynajmniej denerwowałem się jak niekiedy brałem 912 bo byłem przyzwyczajony do dużej szybszej pracy.

Co do spalania to nigdy nie mierzyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

człowieku jak nie umieją węży wymienić, czy opasek, uszczelek dokręcić to leci bo tutaj wszystko jest na wierzchu małe upocenie a myślą że leje się jak cholera nie macie tych ciągników nie wypowiadajcie się, poodkręcać poluzowane śruby i gotowe


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

rino spali ok 6 , 7 litrów ja włożyłem pompę z 16stki kupiłem nową i założyłem pasuje nie pamiętam jaką ma wydajność pompa w 914 :)

 

A mi się wydaje że ściemniasz, nie mniałes ani jednego ani drugiego. Jakby 914 tyle palił to każdy by się go wyzbył, takie spalanie na en ciągnik to chyba przy bardzo ciężkiej nodze.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

milanreal1 nie rozumniesz że podałem na oko jutro zmierzę bo będe ładował piach

 

A mi się wydaje że ściemniasz, nie mniałes ani jednego ani drugiego. Jakby 914 tyle palił to każdy by się go wyzbył, takie spalanie na en ciągnik to chyba przy bardzo ciężkiej nodze.

jak bym nie miał tych ciągników to bym się nie wypowiadał na ich temat :)

 

a mam 914 z turem

Edytowano przez Ursus1614Power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Niekiedy pożyczam ładowarkę :fadrome" Hanomagiem B6. Jest to mała ładowarka o udźwigu 3 tony, waga jej 7 ton. Silnik 4 cylindry duży.Pali 7 litrów na godzinę średnio.Przeważnie chodzi przy kamieniu a ja trochę kopałem nią.Raczej u mnie lekko nie miała i 7 litrów wychodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus907    6

Popieram gregorius ludzie jak nie macie nie oceniajcie a jak macie i mówicie że się wszendzie leje to widać jak dbacie o sprzęt ja mam tura przy MTZ tur z krokodylem szeroka łyszka podnosze nim wszystko co tylko się da i tam żadnych przecieków nie ma tak się głupio przyjeło że MTZ to już musi olej się lać o karzdy srzęt trzeba dbać wtedy czy to jest MTZ czy inny ciągnik będzie dobrze pracował. Każdy się mondruje a ja widze jakimi ursusami (np C 360) ludzi jeźdzają w więszości każdy gdzieś tam jest ulany jeden mniej drugi więcej jeden z tyłu drugi na silniku i jest dobrze MTZ dobrze eksploatowany niczym nie odbiega od innych ciągników i nie gadajcie głupot że się leje olej wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leman6630    0

Kole gogregorius chyba nie wiesz jak wygląda MTZ. Miałem kiedyś MTZa i ciągle przeciekał, tyle co ja w niego włożyłem i niewiele to pomogło. Sprzedałem go i kupiłem ursusa i juz więcej takich problemów nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja tez miałem MTZ i nie było strasznych problemów z olejem. Zmieniłem rurki na węże. Trochę kosztowało, ale już był spokój.Ale co pół roku pojawiał się gdzieś minimalny przeciek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

Kole gogregorius chyba nie wiesz jak wygląda MTZ. Miałem kiedyś MTZa i ciągle przeciekał, tyle co ja w niego włożyłem i niewiele to pomogło. Sprzedałem go i kupiłem ursusa i juz więcej takich problemów nie miałem.

 

to chyba logiczne jak sprzedałeś kumuruna to przecieków nie masz, no i jak bu to było możliwe, że byś miał przecieki a nie miał kumuruna... bez komentarza to zostawię <_<

 

od 10 lat lenina mam i jakoś sobie z nim radzę także trochę wiem co piszę i mówię jeśli nie umiecie nowych uszczelek założyć czy dociągnąć śrub to wasz problem...

Edytowano przez gregorius

Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Radekk89 tak miałem i się go nie da uszczelnić wszędzie się leje z niego kumpel ma jeszcze mtza i też chce go sprzedać WujekWaa ludzie opowiadają ile te ciągniki palą jak kupowaliśmy 16 stke to nam mówili że na paliwo nie urobię a teraz ja się z nich śmieje bo podkupywali sobie jd i zetory :)

 

glendus3512 czemu tak sądzisz ?ja ma 914 z turem i sobie nie narzekam :)

 

 

Narzekasz na zetora, a zobacz sobie co pisze na silniku w 914 ?

Wyraźny napis ZETOR :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter8    0

gdybym miałtyle ha co ty to na twoim miejscu kupił bym sobie mtz 82 poniewarz mało pali a po co ci tamten smok

masz za mało ha :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykc360    1

muj dziadek mial mtz 82 a teraz ja mam 912 i 912 o 1000 razy lepsza od mtz spalanie podobne bo tu 4 gary i tu 4 gary ale wogule 912 ma jakiś wygląd i szersze opony lepszy komfort a ten mtz to tylko litry oleju były za dziadkiem albo za mną a 912 cichutko bez wycieków

Edytowano przez patrykc360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek-chleb    0

Ja doradziłbym zetora lub 10145 lub ursus 1014. ..Są to czwórki z turbiną. Spalanie jest mniejsze niż w360 w przeliczeniu na hektar oczywiście z odpowiednimi maszynami. Np uprawowosiewny lub orka 4 skibowy obrotowy lżejszej konstrukcji. I zwrotniejszy niż 1224 i trwalszy niz mtz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

ja posiadam mtz82 mam wszystkie przewody na węże zamienione i zero wycieków. ciągnik trzeba też dobierać do wielkości działek bo u mnie w okolicy to przewaga takich po 1h i mniejszych to ciężko by było manewrować ursusem 1224. nie porównujcie 100konnego czy 120konnego ursusa z mtz82 jak już to porównajcie je z mtz 1025 lub 1221

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiu1224    3

U 1224 wytrzymale ciagniki, silniki wytrzymuja dosc dlugo bez remontu podstawa to olej na czas wymieniac i zadbac o dobre paliwo co do spalania w orce to zaczyna sie od 12l-20l na ha w zaleznosci od warunkow, skrzynia i most tylni lubia czasem uledz uszkodzeniu, co do podnosnika i hydrauliki mogli by to bardziej dopracowac, uciag ma lepszy niz mtz o tej samej mocy. Osobiscie polecam ten ciagnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj