Gość Profil usunięty

Ursus 1224 czy MTZ 82

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, który byłby lepszy jako główny na 30ha ornych III-VI klasy. Do 25tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

na taki areal to mtz chyba lepszy bo mozna go wykorzystac do wiekszej ilosci prac, np nawozy mozesz rozsiac czy slome wozic itp a taka 12 to raczej tylko ciezsze prace bo nie zapniesz mu rozsiewacza 500-1000 kg i nie pojedziesz siac nawozow bo to mija sie z ekonomia no i czy posiadasz maszyny do 6 cylindrowego ciagnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kup ursusa zawsze wiecej mocy którą można wykorzystac w trudnych sytuacjach przynajmniej nie będzie ci się z niej lało bo z mtz się leje i go nie idzie uszczelnić :D

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk89    18

w sumie i jedno i drugie byłoby dobre. a coś mniejszego np. Ursus 904/914 albo Zetor 8045 (w sumie to samo co ursus). czy tylko te dwa bierzesz pod uwagę?

 

@Ursus1614Power

rozumiem że masz/miałeś MTZ-ta skoro mówisz że nie da się uszczelnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakoś nie mam dobrej opinii o 4-cylindrowcach ursusa/zetora. Chyba ze macie jakies propozycje ciagnika 80-120km do 25tys.

Edytowano przez glendus3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WujekWaa    12

Ja bym się na Twoim miejscy nie zastanawiał nad 4-cylindrowymi ciągnikami masz 30ha, może kiedyś dobierzesz i co? znów zmiana ciągnika sam mam Zetora 12145 1 sezon i sprawuje się idealnie a też chciałem 4-cylindrowy ciągnik. Bierz 12-stkę

P.S nie bój się spalania, nie jest takie wielkie jak mówią ludzie :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk89    18

co do 4 cylindrowców na pewno remont silnika będzie niższy niż przy 6.

co do propozycji to:

Fortschritt ZT323A

i cała reszta ursusów/zetorów 6 cylindrowych w tym przedziale cenowym.

bo raczej w tej cenie Deutza ani MF'a w dobrym stanie nie kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radekk89 tak miałem i się go nie da uszczelnić wszędzie się leje z niego kumpel ma jeszcze mtza i też chce go sprzedać WujekWaa ludzie opowiadają ile te ciągniki palą jak kupowaliśmy 16 stke to nam mówili że na paliwo nie urobię a teraz ja się z nich śmieje bo podkupywali sobie jd i zetory :)

 

glendus3512 czemu tak sądzisz ?ja ma 914 z turem i sobie nie narzekam :)

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WujekWaa    12

@Ursus1614Power jak jest ze spalaniem w JD to nie wiem, a czemu piszesz że Zetor dużo pali? Przecież to to samo co ursus, więc jakim cudem może więcej od niego palić? Ja mam prawie same góry i ciężkie ziemie i z pługiem Huard 4 obracany (bierze równo z kołem ) pali około 18l, podkreślam jeszcze raz że na górach i ciężkich ziemiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Polecam ci ursusa 6 garowego te 4 cylindrowe z pod jechanym silnikiem są słabsze niż c360... sam mam ursusa 1222 (bez przedniego napędu)spalanie nie jest nie wiadomo jakie mi w orce 25 cm głęboko spali max 10l.Co do mocy ciagnika na dany areał to powiem krótko mam okolo 35ha i obrabiam to popołudniami po szkole/weekendy..z tym że sieję 40%zimowe zboże 30%wiosenne 20%kukurydza 10%łaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

6 to 6 masz wieksze spektrum maszyn które zapniesz z uprawowo siewnym czy z pługiem obracanym przynajmniej przodu nie zuca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

10 litrów hah gościu skąd żeś spadł??? 6 cylindrowy silnik w orce bez przodka wątpię chyba że masz mocne piachy


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A porównaniu 4-cylindrowy ursus/zetor czy mtz, który wypada lepiej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

A porównaniu 4-cylindrowy ursus/zetor czy mtz, który wypada lepiej??

 

zależy jaki 4-cylindrowy MTZ 50-konny, 80-konny, 90-95-konny czy 105-konny ;) myślę że pod względem spalania rusek będzie lepszy tylko tyle powiem ;) z zetorem i ursusem do czynienia nie miał, jeśli pytania są do MTZ to walić śmiało, jednym z plusów jest oddzielny zbiornik oleju hydraulicznego tzn, nie ma możliwości pomieszania go z olejem przekładniowym ;)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chodzi mi o mtz-ta 80-konnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ursus 914 pali mniej od mzta 82 miałem mtza 82 i teraz mam 914 w ogóle ursus lepszy uciąg i się przynajmniej nigdzie nie leje do tura też lepszy bo cięższy :)

 

i stabilniejszy od mtz :)

Edytowano przez Avendrion
Radze sobie zainstalować przegladarke ze słownikiem!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jeszcze mam takie pytanie, słyszałem ze mtz-ty sprzed 94r są duzo wytrzymalsze niz te po 94r, które były składane w Polsce. Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

ja na 30 ha to bym sie nie zastanawial tylko bral jakis 4 cylindry pod uwage, jak masz do tego moze rozdrobnione gosp w mniejszych kawalkach to nawet duzym agregatem nie nawojujesz i nic szybciej nie bedzie ja mowie tak lepsza dobra czworka niz licha szostka, bardziej praktyczny ciagnik ja mam prawie 70 ha i hodowle i spokojnie 4 styka, a co do mtz to ci co sie tu wypowiedzieli to sie znaja jak byk nagwiazdach, wystarczy zmienic rurki na weze i mtz suchy. koszt ok 500 zl

 

ursus power to ile spali 914 w lekiich pracach np z turem ? a czy do tura lepszy to tez tak do konca nie wiem jakiej wydajnosci pompa hydrauliki siedzi w 914?

Edytowano przez rino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rino spali ok 6 , 7 litrów ZMIERZĘ JUTRO !! JAK NAPRAWDE JEST BO PODAŁEM NA OKO ja włożyłem pompę z 16stki kupiłem nową i założyłem pasuje nie pamiętam jaką ma wydajność pompa w 914 :)

Edytowano przez Ursus1614Power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja bym się nawet nad 6 nie zastanawiał. Spokojnie MTZ starczy a spali dużo mniej.A jak bym chciał silniejszego to bym z turbo szukał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj