grzen

NOWY URSUS 11034

Polecane posty

grzen    199

www.technikarolnicza.pl/index.php?go=a002&id=f94be65cf31a998ef1561fdea2409b2f&n=Nowy Ursus Polmot 11034

 

OBEJRZYJCIE,posłuchajcie jak posiadacie więcej materiałów na temat tej maszyny to proszę pisać

bo może ten sprzęt uratuje ursusa [no chociaż tylko nazwę] :huh:

potrzebuję więcej jnfo jaka skrzynia ,podnośnik itp.

wizualnie inponująco :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

na myśl się nasuwa 1 pytanie co z czego "zerżnięte"

- maska i kształt z zetora a resztę można się domyśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

.piotrb14 w sumie masz rację ale większość ciągników są do siebie podobne

Edytowano przez grzen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Jestem ciekaw ile ten ursus jest wart .....Bo bo by osiągnąć tak niską cenę to trzeba na czymś oszczędzić innej opcji nie ma ....I podejrzewam Ze ten ursus nie będzie żadnym cudem techniki lecz kolejnym bublem na polskim rynku .Co bo maski to jest podobna do masek tym-a ,zetora,class-a Jak kto woli .Ale i tak jest brzydsza od swoich pierwowzorów. ;)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Jesli to na bazie Landini, to jedyne za co klient tu nie zapłaci to zapewne znaczek marki. Niska cena moze miec na celu przyciagniecie klientów do marki Ursus, i przekonanie, ze Ursus nadal coś znaczy. Kto wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

na myśl się nasuwa 1 pytanie co z czego "zerżnięte"

- maska i kształt z zetora a resztę można się domyśleć

Cztery koła, kierownice,... hmm myślę, że "zerżnęli" to od JD albo Fendta.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

potraficie się tylko przypier....

fajny ciągnik z wyglądu jak za te pieniądze i krajowy, a to dużo znaczy

jak wszyscy by kupowali zagraniczną żywność, podobnie jak rolnicy zagraniczne maszyny, to nie mielibyśmy po co pracować

brawo dla ludzi z warfamy za odwagę, że zaryzykowali z URSUSEM :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Kolejny fan ślepo zapatrzony...... Warfama kupiła tylko znak towarowy Ursus, cały ciągnik jest montowany w Lublinie nie wiadomo do końca z jakich podzespołów. Może masz jakieś dowody na to że jest to produkcja krajowa a nie np. składak z Chin z nalepką Ursusa na masce? Czekam na rzeczową odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

lepiej, że składany w Polsce niż w Indiach, czy w Chinach, a nawet w Niemczech, zawsze jakieś podatki zostaną w kraju :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

już wolałbym kupić niemiecki ciagnik wiedząc na jakich jest podzespołach ( sprawdzonych) niż polskiego składaka... we wsi też był 1 napaleniec ursusa i kupił go ( 80 koni) i teraz żałuje że go kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

kurde nie myślałem że będą prawie same opinie negatywne ale dla porównania powiem że JD ma w swijej budowie bardzo dużo chińskich części podobnie jak masej i nh tylko nie wszyscy o tym wiemy.

a prometeusz ma sporo racji, dodam od siebie jeszcze że nie każdego jest stać na zakup [zachodniedo] ;) ciągnika i po paru latach płacić krocie za jego naprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

już wolałbym kupić niemiecki ciagnik wiedząc na jakich jest podzespołach ( sprawdzonych) niż polskiego składaka... we wsi też był 1 napaleniec ursusa i kupił go ( 80 koni) i teraz żałuje że go kupił

idąc Twoim tokiem rozumowania lepiej kupić niemiecką wieprzowinę, holenderskie mleko, amerykańską wołowinę i całą resztę artykułów spożywczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hksdam    0

ogólnie wychodzicie ze złego założenia, że wszystko co chińskie to złe. I nie słusznie! Większość części jest obecnie produkowana na rynkach wschodnich, gdyż tam jest po prostu tania siła robocza. A jakość wyroby zależy tylko i wyłącznie od producenta. Na pewno każdy słyszał o zaworach pneumatycznych Wabco, ich sporo cześć jest produkowana w Chinach, bo jest po prostu taniej. I nie można mówić tym że cześć wyprodukowana przez tego samego producenta w europie różni się od tej w krajach wschodnich. Jeżeli producent gwarantuje daną jakość to jest ona wszędzie taka sama.

 

A wracając do tematu ten wyrób Ursusopodobny jest w ogóle jakiś obrzydliwy, Ursus to musi być pod kantem, a nie tam takie ch&ju-muju... -.-


Nie wyobrażam sobie nie poprawiać fabryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

hksdam- Masz racje ,ale zazwyczaj to co z dalszego wschodu to z jakością ma niewiele wspólnego ...

 

 

A wracając do tematu ten wyrób Ursusopodobny jest w ogóle jakiś obrzydliwy, Ursus to musi być pod kantem, a nie tam takie ch&ju-muju... -.-
Zgadzam się ,mi to jakiegoś czopka przypomina :)



Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Ciekawi mnie jedna rzecz. czy można wyrażać opinie o traktorze w którym pewnie nawet nie posadziliście czterech liter.

Wyjdzie w praniu czy to chiński składak czy traktor który znajdzie wielu zwolenników.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

dawniej wszystko sprzedali chińczykom a teraz płaczą że jest kryzys w europie i nie ma przemysłu... i co tu można więcej powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ciekawi mnie jedna rzecz. czy można wyrażać opinie o traktorze w którym pewnie nawet nie posadziliście czterech liter.

Wyjdzie w praniu czy to chiński składak czy traktor który znajdzie wielu zwolenników.

 

 

Kolego bo jakby był to JD, Fendt czy DF lub podobny to byłby super a jeżeli jest prawdopodobnie polski" to musi być zły.

 

Część społeczeństwa idzie w tym kierunku jak napisał kolega @prometeusz "lepiej kupić niemiecką wieprzowinę, holenderskie mleko, amerykańską wołowinę i całą resztę artykułów spożywczych" i wtedy będzie super.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Nie wiem co wam w tym wyglądzie nie pasuje - poprostu się nie patrzcie. Z zachodu mógłby być największy bubel i tak by było mówione że najlepsze ta sprowadzana wieprzowina też jest lepsza? Teraz prawie wszystko jest skladane w chinach przynajmniej nie mają problemów z kryzysem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hksdam    0

nie ukrywajmy, w Chinach mieszka 1/6 ludności świata, do tego ustrój jaki tam panuje od wieków to właśnie teraz to przekłada się na to że Chiny dyktuja wszystkim warunki.

 

A wracając do tematu, ja wcale nie mówię że to będzie nie dobre, albo że coś. Musielibyśmy zapytać się użytkowników Ciągników PolmotH, tych robionych w Turcji, bo to jest to samo tylko inny znaczek. Ale i tak nie znajdzie się osoba która chciała by ten ciągnik nazwać Ursusem. On po prostu nie wygląda tak ja wyglądać Ursus, który jest produkowany od ponad 60lat, przez ten okres już zdążył się wyrobić jakiś trend odnośnie wyglądu. I tak właśnie te ostatnie Ursusy takie normalne[np 1954], o! Na taki ciągnik to można patrzyć i patrzyć, aż szkoda nim w pole wyjechać.

Edytowano przez hksdam

Nie wyobrażam sobie nie poprawiać fabryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez majtek53
      Ursus C-380 nowość Ursusa, został zaprezentowany na targach Agro Park w Lublinie. Jak waszym zdanie będzie to Hit czy może konkurować z Zetorem Majorem 80 ?
      Ktoś był na targach w Lublinie może powiedzieć więcej o tej nowości Ursusa 
       
    • Przez MarcinStroka
      Witam, 
      Ciągnik na ten moment ma wypracowane 1040 mth. 
      Jest coraz gorzej z mocą silnika.
      Już sam jadąc bez osprzętu nie ma siły jechać pod górkę. Czy ktoś się spotkał z czymś podobnym? Gdzie szukać przyczyny?. P.s od nowości był mułowaty ale teraz to tragedia..
      Proszę o pomoc...
    • Przez Toki112
      Witajcie. Mam problem z moim Ursusem 10014H z 2011r. Napęd cały czas jest załączony. Pomimo tego, że lampka od napędu gaśnie, napęd przedni nie rozłącza się, przez co jakiś czas temu urwała mi się flansza przy przednim moście  Odnalazłem pod siedzeniem elektrozawór odpowiedzialny za rozłączanie przodu, napięcie dochodzi, masa również sprawna. Wyjąłem cały elektrozawór i sprawdzałem na krótko na stole. Zaworek wewnątrz po przyłożeniu napięcie przesuwa się o ok 1cm na zewnątrz, więc jest sprawny. W ciągniku tym napęd jest domyślnie załączony, a podanie napięcia na elektrozawór powinno napęd rozłączyć, co u mnie się nie dzieje. Podniosłem cały ciągnik do góry, wrzuciłem bieg i zacząłem kręcić w powietrzu. Czy napęd był włączony, czy nie przednie koła kręciły się jednakowo. W terenie też widać, że pomimo wyłączonego napędu przód pobiera, przez co mam bardzo zużyte przednie opony. 
      Czy ktoś miał podobny problem i udało mu się go jakoś rozwiązać? Co może być przyczyną nierozłączającego się napędu oprócz elektrozaworów? 
      Korzystając z okazji, może ktoś poleciłby mi jakiś olej do hydrauliki i skrzyni biegów, bo szykuje się do wymiany, ponieważ pod dolaniu do hydrauliki oleju Orlen Gl-4 80w cały układ hydrauliki zaczął się bardzo mocno grzać i na rozgrzanym oleju wspomaganie zaczyna ciężej chodzić. Myślałem nad zastosowaniem oleju 10w30 coś takiego jak UTTO lub STOU, bo są rzadsze i grzanie się hydrauliki powinno ustać. 
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      http://www.ursus.com/Ciagniki-rolnicze/URSUS#URSUS-11054
       
      Kiedys starego typu ursusy np 1224 prawie tej samej mocy ciagaja 4 obrotówki, 3 metrowe zestawy uprawo-siewne a ten bedzie mial raczej znaczaco ciezej:( a z wygladu i wyposazenia nie jest taki zly:)
    • Przez Antoni
      Witam.Czy ktoś z forumowiczów zdejmowł kabine i pokrywe podnośnika w ursusie c 380.Nie włancza się wom i trzeba coś z tym zrobić.Prosze napisać jeśli ktos miał taką awarje i jak stego wybrnął
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj