Gość Profil usunięty

Wałować czy bronować?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Siew
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Orkę zimową na jesień zostawiłem nic nie robiłem.

Teraz na wiosnę posiałem nawóz i zawłókowałem to i teraz się szykuję do uprawy za kilka dni chcę siać buraki cukrowe

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Najpierw się wukuję a potem sieje nawóz, bo nawóz poprzesuwasz, i potem będzie na roślinach widać gdzie jest nawóz a gdzie go zabrałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kwestia czym się włókowanie

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

Tak sobie czytam te posty i komentarze pod niektórymi zdjęciami i zastanawiam się co to za nowa technika uprawy to ,,wukowanie''. :huh:

Ja osobiście znam włókowanie od słowa włóka, narzędzia do tego służącego. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Klos Nigdzie nie mogłem znaleść poprawnej funkcji zapisywania tego wyrazu bo google pokazywało że tak i tak jest prawidłowo ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

ja buraków nie sieje o orki zimowej nie bronuje, ale jak chodziłem do szkoły to pamiętam że gostek od pr roślinnej wpajał by orkę zimowo pozostawić w ostrej skibie i nie bronować na zimę. jedynie w przypadku gdy będziemy siać buraki to orkę na zimę zabronować by równomiernie przemarzała i nabierała wilgoci, co miało dać równe wschody wiosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj