jarekvip99

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ahme999    116

jak dla mnie płacenie obecnie po 25 tysi za hektar IV klasy w moich stronach jest jeszcze zasadne, ale płacąc więcej ryzykujesz dość mocno żę stracisz na wartości ziemi.

Gigantyczne wzrosty i dorabianie się na spekulacjach już za nami-co miało wzrosnąć na skutek otwarcia handlu ziemią dla cudzoziemców i wyrównywania sie ceny ze średnią unijną to już wzrosło. Kredyty preferencyjne?-jak kiełbasa za PRL... Nie odkryję ameryki pisząc ze nieruchomości w tym ziemia rolna na zachodzie spada, ą że my jesteśmy lata za nimi nawet w kwestii nadchodzenia recesji to i na spadki cen musimy poczekać.

 

Dziadkowie są już coraz starsi, dzieci w miastach muszą z czegoś spłacać kredyty na mieszkania... Wystarczy że ktoś pociągnie za sznurek i barani instynkt stadni ruszy, a spekulacyjna bańka pryśnie, niczym marzenia o tym "by żyło sie lepiej..."

 

oczywiście nie ma co liczyć na rewolucyjne spadki cen kawałków nadających się pod odrolnienie, bo to inna bajka, aczkolwiek i tutaj ustawodawca szykuje jakieś zmiany.

  • Like 1

-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiu1224    3

Koledzy mam pytanie chodzi mi o to trafiła mi sie dzierżawa z dopłatami a że już wniosek złożyłem mógłbym jakąś poprawkę wnieść do wniosku i dopisać ta działkę czy sie da takie coś zrobić? Czy dopiero na następny rok bd mógł wpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No do końca z tym brakiem logicznego myślenia, to raczej ni zgodzę się.

Myślicie że ziemia z tanieje, czy zdrożeje?

Tutaj raczej wchodzi lokata kapitału.

Ja z 10 lat temu kupowałem po 5-6 tyś, a teraz ponad 30. A i po 47 dają.

Kupowałes po 30tys?

 

Do mnie ostatnio przyszedł facet któremu brakuje 3 lata do renty. I zaczął gadać że ostatnio liczył że jak odda ziemie w dzierżawe i zgarnie dopłate to na cały rok by dostał bez pracy ponad 10tys zł. Zapewne chciał żebym wział to w dzierżawę i robił na to. Moja mama z poczatku była za, a potem mówie "nawozy+opryski i tej dopłaty nie masz" więc jaki masz zysk branie tej dzierżawy. Do tego gleba V klasa, nic specjalnego, skrzyp przesasta ziemniaki bo z 20 lat bez wapna o NPK nie wspominając.

W okolicy panuje głupota na dzierżawy więc zapewne szybko ktos to weźmie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

u nas ziemia to i 60 tyś za ha kosztuje 1lub 2 klasa chętnych nie brakuje

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Hmm i pomyśleć że 10 lat temu za 60 tysi można było kupić 10 ha, w moim regionie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

@piotrku- jeszcze nie tak dawno za świniaka była beczka ropy i pół tony węgla, dochód z 10 lat sadzenia 2 ha buraków pozwolił Tacie na wybudowanie potężnej oborostodoły a za dolara była flaszka wódki i kilo krakowskiej.

..."ale to już było/ i nie wróci więcej..." jak śpiewała Rodowicz...

pomijjąc dochodowość rolnictwa i innych gałęzi gospodarki-pieniądz urzędowo traci rocznie 5% wartości na inflacji


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaa wam powiem tak co sadze w tym temacie

wiadomo kazdy jak bierze ziemię w dzierżawe to chce jak najwiecej z niej wyciągnac przez ten okres a niezbyt duzo w nią włozyc.

wiec oddajemy przypuszczalnie 10 ha z dopłatami to byłoby około 10000 w moich stronach ludzie godzą sie 1000 zł na ha za rok wiec dostanie z uni dopłątye zapłaci dzierżawe i ma czysty zysk nic go nie obchodzi tylko sprząta plony a gdzie wartość ziemi? ona jest nic nie warta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

@ahme wiem że te czasy już nie wrócą ale mogły by , Pamiętam jak w 89 r ojciec za 640 gęsi kupił zetora 7211 i 360 3P teraz puch kosztuję tyle co przed laty. No ale to już było :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u nas cena dzierżawy jednego ha waha sie w przedziale 1100-1500zł ha i jest bitwa o ziemię jak diabli znam gościa co płaci 1700zł/ha ale na tej ziemii kosi po 9-10 ton pszenicy a drugi kupował 25 ha to zapłacił 70 tyś/ha więc jakbym miał okazję tylko za dopłatę brać dzierżawę to na naszych terenach luksus bardzo bym sie cieszył


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon1983a    0
Dnia 10/28/2011 o 10:33, pawelec napisał:

siak czy siak to jest wyzysk, bo właściciel jedzie cie w dupe zabierając dopłaty, nie robiąc nic; ale niestety w tym kraju to norma. Powinien być przepis regulujący ten bandytyzm w biały dzień. Nie uprawiasz - to nie wyciągaj łapy po kase! gdzie tu sens idei dopłat??? i całej wspólnej polityki rolnej? :blink: skoro kto inny bierze należne mu pieniądze! ciekaw jestem jak to jest rozwiązane w innych krajach. Ale domyslam się ze tylko u nas jest taka amerykanka...

 

Jeśli masz małe gospodarstwo to pewnie weźmiesz tę ziemię. Też bym pewnie tak zrobił <_<

Panie pawelec to nie jest wyzysk tylko ustalenie przez właściciela ziemi a a potencjalnym dzierżawcą warunków dzierżawy. Właściciel bierze dopłatę za tą ziemie i płaci podatek a dzierżawca uprawia to połę bez płacenia czynszu dzierżawczego którego wysokość ustala właściciel ziemi. To więc panie pawelec to jest wyzysk to się pan myli bo można wsiąść pole w dzierżawę i dzierżawcza będzie płacił czynsz od tej dzierżawy o wiele większy od dopłaty za to pole to będzie wtedy wyzysk ale na dzierżawczy 😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆 i dopłaty bierze ten co uprawia lol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj