jarekvip99

Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian40000    86

u nas czynsze na działkach agencyjnych doszły już do 3ton/ha. A u prywatnych osób to dopłaty+ podatek +200-300zł. Więcej nie opłaca się dawać. A jak ktoś pisze że za 3 klasę nie opłaca się dać dopłat to jest śmieszny. W mojej okolicy mało jest 3 klasy większość to 4 i 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Damian u Ciebie jest tragedia z tymi stawkami ale rolnicy sami są sobie winni przez podbijanie stawek właścicielom i wygryzanie z pola byle by tylko "mieć hektary", oni natomiast widząc że głupich nie brakuje, windują stawki a "głupi" rolnik i tak w zębach przyniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Tak psioczycie,że sie nie opłaca a u nas za taki areał i taka klase gleby pozabijali by sie na takich warunkach, ba sam bym brał bez zastanawiania.... Ale z drugiej strony - inny region, inne zwyczaje... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

u nas czynsze na działkach agencyjnych doszły już do 3ton/ha. A u prywatnych osób to dopłaty+ podatek +200-300zł. Więcej nie opłaca się dawać. A jak ktoś pisze że za 3 klasę nie opłaca się dać dopłat to jest śmieszny. W mojej okolicy mało jest 3 klasy większość to 4 i 5.

 

Śmieszny to ty jesteś jak obrabiasz pole bez dopłat opłacając podatek i czynsz 300zł. Wylicz mi proszę zysk z tego hektara dla dowolnej rośliny? :lol: No cóż, i tacy rolnicy są potrzebni dla miastowych. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory7    1

u nas dopłata+ 600zł i podatek w jego kwestii i to po sąsiedzku a jak nie to jest kolejka za tym polem umowa na słowo a taka stawkę właściciele ustalają na ławce pod sklepem w żniwa widząc jak ciężko zapierda... i ile przyczep czego wieziesz.a umowy na 3 lata to max.

jak prawnie tego burdla nie uporządkują to powinni całkiem te dopłaty zabrać wszystkim to by ziemie za darmo dawali albo odłogiem leżała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

wiesz możesz wziąć ziemie ale pod warunkiem że właściciel będzie wszystko opłacał a ty tylko będziesz siał zbierał z tego pola ale żadne płatności żeby mu jeszcze płacić to nie wchodz bo się nie kalkuluje bo ty się narobisz a on będzie miał czystą kasę trzeba takich gonić albo wszystko na pół niech podzieli podatek i dopłaty wtedy możesz mu zapłacić czynsz ale nie więcej jak 250kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo324    9

musisz sam wiedzieć jak wygląda sytuacja w twojej okolicy czy jest głód ziemi czy nie jak nie to go przyciśnij bo u nas dzierzawa za dopłaty już nikogo nie dziwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Kilka spraw

1. Nie płaci on, tylko Unia. Teoretycznie obrabia tą ziemię bez żadnych kosztów

2. Ci co mówią, że to się nie opłaca jedyny zysk najwidoczniej mają tylko z dopłat. To jest tragedia! Jeśli nie potrafisz sprawić, żeby ziemia na Ciebie zarobiła to lepiej oddaj ją bardziej ogarniętej osobie!

3. Ziemia 3 klasy to jest kawał dobrej gleby i można z niej zrobić niezły pieniądz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot2385    57

Cieszcie sie że macie taką okazje że własciciel chce tylko dopłaty.W mojej okolicy są tacy co dodatkowo chcą nawet 800zł do ha,a ziemie są przeważnie słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Gregory ale do tego burdlu jak mówisz doprowadzili sami "głupi" rolnicy bo chęć "posiadania za wszelką cenę" ziemi doprowadziła do takich NIEOPODATKOWANYCH stawek.

Nic tutaj nie pomogą nawet rządowe uregulowania prawne jak rolnik się nie obudzi i nie zorientuje że to droga donikąd takie płacenie za dzierżawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Powiem tak gdyby w moich stronach była możliwość takiej dzierżawy to zapewniam, że 5 min. by nie poleżała. U nas standardem jest układ: umowa na słowo dzierżawa dla gościa + 200zł w zwyż (to dopiero jest wyzysk). A żeby było śmieszniej to nie ma nawet za bardzo z kąd na takich nawet warunkach wziąść. Ja mam np. jedną dzierżawę gdzie dopłaty wędrują do gościa, ja opłacam podatek + do tego opłaty za budynki poprostu hard core ale co zrobić jeśli ja zrezygnuje to zaraz drugi się napatoczy i to weźmie (takie realia). Takie sytuacje dotyczą tylko pól z łąkami jest trochę inaczej (torfy głównie) i polega to na tym że bierzesz pole to łąke "musisz wziąść" gratis. Sytuacja zależy od regionu.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanGal    0

jak masz sporo ziemi i nie wyrabiasz się z robotą to nie bierz jak maszyny się marnują a tobie głupoty w głowie to lepiej weź tą dzierżawę bez dopłat w sumie to jest 3 klasa wiec można już poszaleć. Ale wg mnie próżno szukasz porad w necie Kombinuj kombinuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

szatek dobrze prawi że ty w to ani złotówki nie włożysz ale pod warunkiem umowy dzierżawy i wtedy ty płacisz mu czynsz. mi w przyszłym roku się kończy dzierżawa 4h w jednym kawałku i żyje pod wielkim znakiem zapytania bo człowiek od którego dzierżawimy jest trochę chory i jak teściu podpisywał umowę to tylko na 3 lata i dopłaty on dostaje i płaci podatek. Ziemia 3 klasy leżała w odłogu przez 4 lata. Teraz ja rozmawiałem z facetem i mówiłem mu ze takie same warunki z tym że na 10 lat umowa albo dłużej i raczej się zgodzi ale kto wie co koledzy od flaszki mu podpowiedzą. Ma jeszcze 3h łąk z tym że porządne góry i może mi też wydzierżawi chociaż wolałbym kupić. Wtedy bym mógł sobie zrobić ładny kawał górzystych łąk do koszenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

To jest tak właściciel na to pracował a teraz niby ma to oddać za darmo?

Ciekawe czy Ci wszyscy piszący by nie wzięli?????


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Sadek nikt nie mówi że za darmo ma właściciel dać w dzierżawę, tak jak pisze autor postu on zabiera dopłaty ale też ani grosza więcej nie dostaje od dzierżawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Dzierżawa za dopłaty ? to marzenie w moich stronach chyba że 6 klasa.Ja nie mam ani kawałka 3 kl.więc chętnie bym poszedł na taki układ,przeważnie trzeba dopłacić od 200 w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

w moich stronach tzn moja wieś jest jeszcze inaczej. ludziska a dokładnie starsi ludzie najmują do każdego zabiegu agrotechnicznego sprzęt i płacą za to gruba kase....nie mają własnych sprzętów ale przywiązanie do ziemi bierze góre... ba nawet dopłat nie biorą bo zabiera je córci lub synek z warszawy...u mnie można wziąć dzierżawę z dopłatą co prawda nie ma dużych pół ale każde pole z dopłata warte jest wzięcia. Sam mam taka ziemią wzięta ale również sa tacy co dopłaty kategorycznie zabieraja lub jak zaznaczylem ida do warszaawy. dla mnie to smiech bo jakies poczucie sprawiedliwości mam w sobie i nie nie pozwala mi ono na kogoś robić....50/50 z dopłatami jest lux sprawa...ale nawet 200-300zł na paliwo by mnie satysfakcjonowało. ale sama mysl ze ja tu robie przewracam ta ziemie a on siedzi i czeka zimy bo darmowa kasa wpadnie to szlak jasny mnie trafia i krew zalewa.....

Edytowano przez kpiotr

jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
Powinien być przepis regulujący ten bandytyzm w biały dzień. Nie uprawiasz - to nie wyciągaj łapy po kase! gdzie tu sens idei dopłat???

Czytając mam wrażenie, że rolnika to wszyscy wykorzystują. Począwszy od sąsiada który śmie za swoją ziemię dzierżawnego, sprzedawcy nawozów kończąc na siłach natury które także robią wszystko aby rolnik nie zarobił.

 

A wtedy już ewentualny użytkownik pola jest górą i on może stawiać warunki.

Dlaczego to użytkownik ma stawiać warunki osobie od której bierze dzierżawę czyli właściciela?

 

Damian u Ciebie jest tragedia z tymi stawkami ale rolnicy sami są sobie winni przez podbijanie stawek właścicielom i wygryzanie z pola byle by tylko "mieć hektary", oni natomiast widząc że głupich nie brakuje, windują stawki a "głupi" rolnik i tak w zębach przyniesie.

Właśnie o to chodzi. Popyt jest większy niż podaż więc ten co ma stawia warunki. Nikt nikomu nie każe być rolnikiem. Ale założę się duża część nabrała maszyn które mogą obrobić kilkukrotnie więcej niż obecnie posiadany areał więc się trzeba bić o ziemię aby nie stały i nie rdzewiały.

ale sama mysl ze ja tu robie przewracam ta ziemie a on siedzi i czeka zimy bo darmowa kasa wpadnie to szał kut*** a mi sie robi....

To oddaj mu to ziemię jak się CI to nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Stasiek, trzeba być skończonym DEBILEM żeby skakać po cudzych dorniach i płacić za to taką LICHWĘ!!! Nie wiem czym kierują się ludzie godząc się płacić takie haracze?!

Zaraz pewnie powiesz że jest głód ziemi, że biją się o nią że trzeba czymś nakarmić ogony itp, tylko do czego to prowadzi? Dokąd to zmierza? Takie dawanie orżnąć się w d*pę, z kasą? Dziś mu płacisz podatek, dajesz dopłaty i jeszcze kilka stów a on się śmieje w twarz, nikt Ci nie zapewni że za jakiś czas nie powie że zamiast np 600zł dodatkowej "opłaty" nie zaśpiewa Ci 1000 a jak nie to wypad, jest następny oszołom skłonny zapłacić?! I co wtedy? Dasz bo co masz zrobić, przecież musisz mieć "to pole".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli działa to na zasadzie że "muszę mieć to pole" to jest to chore, ale jeżeli działa rachunek ekonomiczny na "+" to jest biznes.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

To powiedz mi co uprawiać nawet na III klasie i wyjść na swoje w układzie: oddaje dopłaty, płacę podatek, płacę na spółkę wodną i daję jeszcze 600zł od hektara?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Stasiek, trzeba być skończonym DEBILEM żeby skakać po cudzych dorniach i płacić za to taką LICHWĘ!!! Nie wiem czym kierują się ludzie godząc się płacić takie haracze?!

Zaraz pewnie powiesz że jest głód ziemi, że biją się o nią że trzeba czymś nakarmić ogony itp, tylko do czego to prowadzi? Dokąd to zmierza? Takie dawanie orżnąć się w d*pę, z kasą? Dziś mu płacisz podatek, dajesz dopłaty i jeszcze kilka stów a on się śmieje w twarz, nikt Ci nie zapewni że za jakiś czas nie powie że zamiast np 600zł dodatkowej "opłaty" nie zaśpiewa Ci 1000 a jak nie to wypad, jest następny oszołom skłonny zapłacić?! I co wtedy? Dasz bo co masz zrobić, przecież musisz mieć "to pole".

 

Ja bym powiedział jeszcze inaczej "przecież musisz mieć to pole" jak nabrałeś maszyn które ci nie były za bardzo potrzebne ale chciałeś wk ..........ć sąsiada dasz każdą cenę ażeby tylko utrzymać dzierżawę bo jak nie to nie będzie na spłatę kredytów a jeszcze do tego zwrócisz dotację :lol:

,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak czytam te posty to włosy dęba mi stają. Gadacie nie bierz tej ziemi a sami byście już ja wzięli. To jest chore, tylko lekarzy na to brak. Jeżeli my rolnicy sami nie zmądrzejemy to zawsze będzie na wsi źle.

Mówicie żeby dopłaty były do produkcji, a czy wiecie co to znaczy? Zorientujcie się jakie plony osiąga rolnik francuski, niemiecki a jakie polski. Tak tylko dodam że średnio z ha w Polsce pszenica sypie 3,8t. Wiec taki system dopłat zrujnuje 80% polskich gospodarstw które maja za mało ziemi, za słaby sprzęt, za mała wiedzę o rolnictwie. System dopłat jest sprawiedliwy a my rolnicy sami jesteśmy sobie winni że jednak sprawiedliwy nie jest.

Jeszcze mam 1 ale do tej dopłaty. Ta ziemie iles lat leży odłogiem czy była uprawiana? Jakie jest tam pH, zaw PK w glebie? Bo chyba liczysz się z tym że jak ta ziemia jest doszczętnie zniszczona to przez najbliższe 5 lat będziesz ja uprawiał bez zysku, a po kilku następnych latach uzyskasz satysfakcjonujące plony.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

ja w moich realiach w zyciu bym się nie zgodził oddać dopłat zapłacic podatek i jeszcze 600zł dołozyć....to już robota dla samej roboty. aby miec aby zaorac aby wiecej...zastaw się a postaw sie...tylko marihuana by sie opłaciła na takich warunkach.

mam nadzieje, że nastanie taki dzień, kiedy ciocia unia zakończy ten bezsensowny proceder...oddajesz ziemie..oddajesz dopłaty...jak nie to zapier...w pole

Edytowano przez kpiotr

jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj