cinek14

Rozrusznik C-360 3P

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
cinek14    0

Witam wszystkich mam pewien problem z rozrusznikiem w Ursusie c-360 z silnikiem 3P. Problem jest taki, że rozrusznik słabo kręcił to znaczy wolno wiec postanowiłem go rozebrać i zobaczyć co się stało. W środku zastałem komutator cały czarny był tak jak by zalany olejem z dodatkiem pyłu, szczotki były do połowy zużyte. Wymieniłem tulejki i szczotki przy okazji, także komutator wymyłem, ale gdy go złożyłem i podłączyłem pod prostownik który ma funkcje rozruchu to działał, ale nie miał takich obrotów jak powinien. Jak chce go przekręcić palcami to nie udaje mi się to myślę że jest ciężko spasowany na tulejkach, ale taki samo słabo się kręcił przed rozkręceniem a spokojnie palcami można było go obrócić wiec nie wiem co jest grane z nim i co jeszcze mogę tam zrobić albo sprawdzić? Koledzy, co może być przyczyna ze on tak słabo kręci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Za dużo podkładek nie założyłeś na wirnik? Jak da się przekręcić wkrętakiem za bendix to jest ok, do sprawdzenia rozrusznika użyj akumulatora, prostownik może być za słaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek14    0

Wielkie dzięki za zainteresowanie tematem. Jest chyba 4 podkładki jutro je zdejmę i zobaczę jak będzie chodził ale jak bendix wybija to wał się rusza wiec nie wiem czy to jest wina tych podkładek ale spróbuje. A jak można sprawdzić czy wirnik ma przebicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scarface    2

witam zanieś sam wirnik do firmy która regeneruje rozrusznik oni ci sprawdzą

Edytowano przez Scarface

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Najprostsza to miernik i płytka po płytce na komutatorze czy nie ma zwarcia do masy, bardziej wydajny jest pomiar żarówką na 230V, wpinasz wirnik w obwód z żarówką i tak jak miernikiem sprawdzasz każde uzwojenie wirnika, tylko ostrzegam zawczasu, z 230V to nie zabawa i należy zachować szczególną ostrożność, jeżeli nie czujesz się na siłach zanieś do zakładu gdzie reg rozruszniki i tam ci sprawdzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Sprawdź prowadnice szczotek, lubią się przekręcić i zablokować szczotkę, przez co nie dotyka do wirnika; ja to przerabiałem w 355.

Edytowano przez LOST

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel14011    0

...Wymieniłem tulejki i szczotki przy okazji, także komutator wymyłem, ale gdy go złożyłem i podłączyłem pod prostownik który ma funkcje rozruchu to działał, ale nie miał takich obrotów jak powinien....

Jeśli temat jeszcze aktualny to proponowałbym włożyć ten rozrusznik do ciągnika i zobaczyć jak kręci silnikiem. Oczywiście na akumulatorach nie na prostowniku. Prostowniki z rozruchem służą do wspomagania akumulatorów i w żadnym razie nie powinny pracować samodzielnie (bez akumulatorów).

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek14    0

Witam ponownie po przerwie, ale miałem przeprowadzkę do nowego domu i nie miałem dostępu do Internetu. Sprawa wygląda następująco rozkręciłem go ponownie i sprawdziłem wirnik i na szczęście nie ma przebicia na masę. Przy składaniu założyłem odwrotnie na szpilkach szczotko-trzymacz skręciłem go i postanowiłem palcami ruszyć zębatkę i udało mi się z małym oporem opór pewnie był zrobiony przez nowe tulejki, ale już jest 100 razy lepiej jak wcześniej było. Sprawdziłem go na akumulatorze i wydaje mi się ze kręci już prawidłowo. Jak będę miał czas jutro to go założę i sprawdzę jak będzie się sprawował zamontowany o wynikach napisze na forum. Z góry dziękuje za wszystkie wypowiedzi i rady dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Mam podobny problem z rozrusznikiem w c330.Kręci wolno ,pobiera dużo prądu ,ciągnik można uruchomić ale tylko gdy ciepły i na odprężniku.Sprawdziłem go w innym ciągniku i jest to samo.Był rozbierany ,tulejki dobre nic się nie zaciera,wirnik i stojan nie mają przebicia na masę.Wina musi być w uzwojeniach.Czy ktoś miał taki przypadek i jak sprawdzić wirnik bo myślę że to jego wina.Gdy mierzę płytki na komutatorze na zwarcie to bez względu która z którą miernik wykazuje zwarcie .Czy tak powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po czym poznałeś, że tulejki są dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Wymiana tulejek na pewno nie zaszkodzi ale nie ma wyczuwalnych luzów,wirnik nie trze o stojan więc sobie darowałem chociaż leżą kupione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Wymieniłem tulejki,dalej to samo wolno kręci.Po chwili gdy kręcę z odprężnikiem szczotki robią się gorące,zaczyna wydobywać się z nich dym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Nie wszystkim to się spodoba ale ja uważam podstawa przy remoncie rozrusznika to wymyć w benzynie albo nitro przedmuchać powietrzem jak to nie pomoże oddać profesjonalistom do remontu


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Wyciąg szczotki z prowadnic niech sobie luźno wiszą i obróć wirnikiem, jeśli nie stawia oporu to wina nie leży po stronie mechanicznej. Czy czyściłeś komutator, ma być czysty a rowki między jego działkami pogłębione. Mirnik w sprawnym wirniku rozrusznika będzie pokazywał zwarcie między działkami komutatora ze względu na mały opór elektryczny uzwojeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Problem rozwiązany,winne były szczotki. Kupiłem jakieś importowane badziewie ,różniące się od oryginału kształtem rowka styku ze sprężyną.Rowek był pod innym kątem i zaczynał się od połowy ,kolor szczotek grafitowy.Musiałem kupić nowy komplet i tak pasowały idealnie ,kształt jak starych ,kolor miedziany kosztowały mniej jak pierwsze,nie trzeba było ich docierać.W tych rozrusznikach chyba ważne jest by wszystkie szczotki idealnie dolegały do komutatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego, w każdym silniku komutatorowym ważne jest aby szczotki dobrze przylegaly do komutatora. A żeby dobrze przylegały trzeba je docierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomiZO56    31

U mnie w c-360 3 tyg temu był taki sam problem jak opisałeś ale to nie były szczotki tylko stojan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

vcc u nas na praktykach tez sprawdzamy pod 230 najlepszy pomiar jaki moe byc ale trzeba uwazac bo moze ladnie popiescic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Ja wiem że szczotki się dociera i próbowałem włączając rozrusznik poza silnikiem.Zły rowek powodował że szczotka się blokowała w prowadnicy pod naciskiem sprężyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel22    0

U mnie w c-360 3 tyg temu był taki sam problem jak opisałeś ale to nie były szczotki tylko stojan

 

 

kolego kochany fajnie by było jak byś opisał co zrobiłeś z tym stojanem bo mam taki sam problem - jka naprawiłeś pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Podłączę się pod temat. 

jakie śruby idą do montażu rozrusznika C-360 3P. Może ma ktoś katalog i mógł by podać numer części? Albo linka do sklepu, gdzie mogę to kupić? Potrzebuję 2 sztuki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Czy rozrusznik od 3p różni się czymś od tego z 360 oprócz głowiczki? Na pierwszy rzut oka wirnik i stojan wygląda tak samo, ale po zmianie głowiczki do mocowania coś jednak rzezi przy próbie zapalania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ponoć jednak zębatki są inne, tzn inna ilość zębów. Spróbuje przełożyć bendix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez seba25
      Witam mam pytanie czy ktoś by mi mógł podpowiedzieć jak wyjąć ten łącznik cewek w rozruszniku bo upaliło mi kabel może ktoś to rozbierał i mógł by pomuc bo nie chce czegoś uszkodzić. Był bym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam 
    • Przez fredf9
      proszę o pomoc przy podłączeniu przełącznika rozruchu 12/24 do mtz 82
    • Przez solek01
      Mam problem z rozrusznikiem, jak przekręcałem kluczyk to zgrzytał, obecnie go wyciągnełem przeczyściłem i na ostro kręci, bendiks popycha tryb do przodu i zaraz tryb wraca w tył ale rozrusznik nadal się kręci?
      Co może być przyczyną? 
    • Przez jacus
      mam pytanie jak zdiagnozowac w domowych warunkach taki rozrusznik-wczoraj go wyciagnalem z ciagnika,- podpialem na kablach do drugiego ciagnika i tez nic ..nawet nie obrocil-  nie "cykal" jak zwykly przy awarii, jak go sprawdzic na stole -podpialem prostownik- masa do obudowy, plus na wejscie elektrowlacznika , kabelkiem stykalem i nic- cos zle robie ??? 
    • Przez Dastan
      Mój case jak się dobrze nagrzeje to ma problem z zapalaniem, tzn. problem jest w ogóle z kręceniem, jakby rozrusznik nie dawał rady, jak się bardzo mocno zagrzeje to praktycznie nie potrafi zakręcić i muszę czekac aż ostygnie. Na zimno pali niemal od strzała. Rozrusznik rozkręciłem, tzn wirnik i szczotki bo do przekładni nie zaglądałem. Rozrusznik pada czy coś z silnikiem może być ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj