malopolanin64

Agregat aktywny 2,5 metra

Polecane posty

malopolanin64    421

Mam zamiar zakupić agregat aktywny szerokości 2,5 metra, mam spore pagórki, ziemie niestety wymagające agregatu aktywnego, a koni tylko 90 w marce Fendt. I teraz moje pytanie, Jaki jest najlepszy agregat i jakie mają rżnic w zapotrzebowaniu i wogóle czym tak naprawde sie różnią, a chodzi mi o agragat wirnikowy i brone wahadłową. ciekawią mnie te wahadłówki ale czy one mają mniejsze zapotrzebowanie mocy?? a Jaki jest ich efekt w porówniu z elementami roboczymi wirującymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

poradzisz sobie myślę tylko najlepiej zainwestuj w bliźniaki najlepiej wąskie koła do międzyrzędzi jako dodatkowe ,ciągnik nie będzie się zapadał w zaoranym i puścisz bronę płycej a robota pójdzie

najlepiej bronę wirnikową z nożami a nie z kołkami ,wahadłowej nie bierz bo ona jest na ziemie łatwiejsze w uprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

na ciężkie gleby to tylko agregat aktywny. Aktywne mają większe zapotrzebowanie na moc ale 90 kucyków spokojnie wystarczy żeby pociągnąć nawet cały zestaw z siewnikiem. Co do wahadłuwki to na lźejsze ziemie, na ciężkiej będzie tylko przesuwać bryły na boki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Ja użytkuję wahadłówkę w zestawie z siewnikiem i 72 kuce spokojnie dają radę, ale ziemie nie mam ciężkie i efekt pracy bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

znaczy powiem tak ziemie nie są zbytnio ciezkie, mam troche rędzin i iłów, do tej pory nigdy nie robił agragatem przedsiewem, po orce wystarczało samo bronowanie, znaczy ociec tak uważał, tylko na rędzinach i iłach poprostu ani bronowanie ani agragat z wałkami nic nie dają i sieje siew takie bryły a to nie załadnie wygląda, chodzi mi o to czy taka brona wirnikowa nie za bardzo ropyli mi tych ziem lżejszych?? I czy znowu brona wahadłowa da sobie rade na rędzinach?? A zapotrzebowanie na moc jaką ma różnice między wirnikowymi a wahadłowymi?? I moze głupie pytanie czy jest duża różnica w uprawie broną wahadłową a zwykłym agregatem uprawowo-siewnym biernym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

wachadłówka jest na słabsze ziemie i na ile niewiele zdziała. Dla ciebie najlepsza będzie brona wirnikowa tzw. cyklotiler, z wałem packera,marka to maschio,rabe werk,rau,howard.amazone ,kuhn, lepiej taką bardziej popularną bo do wynalazków trudniej o części.Zasada działania jest we wszystkich taka sama ,różnią się szczegółami,amazone i kuhn mają najmocniejsze ułożyskowanie rotorów.90KM bez problemu pociągnie każdą 2,5-metrówkę,sprzedałem kilkadziesiąt takich agregatów i przeważnie do mtz-82.Teraz mam jeden ale to rototiler z nabudowanym siewnikiem i z lekkim wałęm ,trochę słaby na twoje ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

wahadłówka nie zdaje egzaminu na ciężkiej ziemi,wirnik ma to do siebie,że miele glebę i nie wyciąga brył do góry

Ja mam niemeyera 2,5 m do proximy 95 i przy dużym zbryleniu gleby ciągnik ma co robić w zestawie ze zwykłym poznaniakiem 2,7m,który praktycznie zakrywa agregat i nie ma potrzeby zatykania skrajnych redlic.A pole po wirówce wygląda zdecydowanie lepiej niż po biernym,którym w tym roku na iłach szkoda było robić bo nie było efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian1025    56

Też mam Niemeyer 3 metry i 3 lata chodziła z Jumzem 65KM i nawet dawał rady, teraz chodzi z Belarus 1025...wiec mysle o siewniku do niej ;) Robota piekna po bronie...ale na naszych ziemiach musze jezdzić w wiekszosci ok 2.5km/h...wiadomo jak masz lżejsze to i 7km/h pojedziesz ( sam probowałem 7.5km/h) przy wiekszej predkosci nie rozdrobi Ci tak bardzo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

To zmień przełożenie rotorów w przekładni na najszybsze i będzie można jechać też szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mucha    5

Panowie własnie też sie zasanawiam nad wirową broną i mam pola III klasy rędziny margle tak więc troszke wymagajace ziemie i czy taka brona wirowa 3 metry przy Belarusie 82 taka brona będzie dawała radę z wałem Packera?? i z jaką prędkością można takim "wariatem" latać po polu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

myśle że 3m do mtz to troszke za dużo. Optymalna szerokość do 80-konnego ciągnika to 2,5m. Ja jeżdze około 4-6km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Mam 2,5 m niemeyera z wałem packera do proximy 95 to spokojnie daje radę z poznaniakiem na sobie, większy agregat lub siewnik to byłoby chyba za dużo na te 90 koni.Sąsiad ma 3 m kongsilde ale ciągnik 105 koni, no i oczywiście musisz mieć kilkaset kilo na przodzie bo przy transporcie i uwrociach będziesz tańczył ciągnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mucha    5

a jaka może być orientacyjna waga brony wirowej 3 metry i wał packera??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Zależy jakiej firmy agregat ale np Maschio dm300 z pakerem i hydropakiem 1250kg, niemeyer 302 1200, amazone kg303 cultimix 1850kg .Do 3-metrowej z siewnikiem musi być ciągnik 6-cylindrowy inaczej ciężko jest poruszać się z nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

również mam podobny dylemat z broną i siwnikiem nie wiem co zakupić do pronara 105km ziemie mam różne, nie aż tak bardzo ciężkie chociaż zdażaja się rędziny i spore pagórki, pasowała by jakiś agregat z siewniczkiem np. amozone d7 3m tylko nie wiem jak nato podnośnik w pronarze bo do przodu by się coś jeszcze dołożyło, aktualnie uprawiam kombi bh 4,2m i sieje 3512 stegstetem 2.5m, dokupił bym samą bronę do niego ale mam poodwracane koła w pronarze na prawie 2.3m i na przechyłych polach to nawet by go nie krył ten zestaw prosze o porade kolegów szczególnie z pronarów i pochodnych jakie zestawy uprawowe nimi ciągają i jak się w nich zachowują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian1025    56

Panowie własnie też sie zasanawiam nad wirową broną i mam pola III klasy rędziny margle tak więc troszke wymagajace ziemie i czy taka brona wirowa 3 metry przy Belarusie 82 taka brona będzie dawała radę z wałem Packera?? i z jaką prędkością można takim "wariatem" latać po polu??

Ja jeżdziłem 2 lata Jumzem 65KM (u mnie ok 70KM-podkrecony na pompie) i brona wirnikowa 3m Niemeyer+wał rurowy i powiem ze wiekszych problemow nie miałem...tyle ze 80kg trzeba było dołozyć na przód, bo wcześniej nie miał zadnych obciążników. W galerii mam zdjecie zestawu.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

Witam ja zakupiłem agregat Maschio 2,5m ma pracować z Zetorem 9540 i amazone d7 robiłem próbę w polu i dobrze daje sobie radę na, Jeszcze nie siałem ale po spięciu z siewnikiem nie ma problemu  podnoszeniem przodu zobaczymy w polu. Jesienią po przywiezieniu agregatu robiłem próbę zetorem 5211 :) dawał radę ale trzeba było powoli max 4-5 polowa. Efekt uprawy cieszy oko:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

gratulacie z zakupu, zdradzisz cene bo mało jest na rynku 2,5 metrowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

Za agregat zapłaciłem ok 8 tys z hydropakiem kupiłem go jeszcze jesienią nowszy model jasno zielony kolor pełny wał, muszę przysnać że tafiłem:) siewnik miałem już wcześniej amazone D7. Trzeba przyznać że teraz ciężko coś znaleść godnego w dobrych pieniądzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niuniekwlp    0

witam :)

mam pytanie mianowicie czy c-380 da sobie rade z agregatem aktywnym wirowym i siewnikiem amazone d8 2,5m? gleby mam ciężkie, trafia się sporo gliny dlatego myśle o aktywnym bo bierny słabo robi robote ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

Z pewnością sobie poradzi tylko kwestia prędkości i głębokości uprawy ale na przód musisz coś powiesić bo będzie cię poniewierać na nawrotach a najgorzej na górkach jeśli masz. Sąsiad ma leely 2,5m z hydropakiem i lekki siewnik nosi to landini niespełna 80 km demon prędkości to nie jest ale radzi sobie nawet na górkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil04w    0

Hmm a jak wyglada różnica między agregatem nożowym a bolcowym (ewentualnie takie trójkątne bolce)?  Szukam agregatu 2,5m do renault 7514 i słyszałem opinie, że w nożowym ciagnik sobie nie poradzi bo nozowy ma dużo większe zapotrzebowanie mocy. Czy to prawda? A wał packera czy rurowy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

Opowieści dziwnej treści. Czu nożowy czy kołkowy i tak musi przemieszać całą ziemię na zadaną głębokość. Na nożu i tak zbierają się korzenie i chwasty i robi się 2 razy grubszy pewnie na kołkowym też nie wiem z czego miałaby wynikać różnica zapotrzebowania mocy. Wał rurowy lżejszy jednak na mokrej ziemi zachodzi i nie czyści się sam, pakera mam przytarte skrobaki i też nie czyści zupełnie do tego czasem tak zeszlifuje ziemię ze piszczy po skrobakach że nie da się wytrzymać i muszę oklepać młotkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj